Back To Top
Mahsur kalan dayı-yeğen 5 gündür kurtarılmayı bekliyor

Mahsur kalan dayı-yeğen 5 gündür kurtarılmayı bekliyor

 - Son Güncelleme: 20.01.2019 Pazar 10:58
Mahsur kalan dayı-yeğen 5 gündür kurtarılmayı bekliyor
- A +

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Çığşar Yaylası'nda kaldıkları evin üzerine çığ düşen dayı ve yeğeni 5 gündür kurtarılmayı bekliyor.

Andırın ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunan 1600 rakımlı Çığşar Yaylası'nın yolu yoğun kar yağışından dolayı ulaşıma kapandı.

Kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu yaylada yeğeni Cengiz Erkek ile bir gölet inşaatında bekçilik yapan Mustafa Erkek, kaldıkları evde mahsur kaldı. Evin üzerine de çığ düşen dayı yeğen 3 metre karda 5 gündür kurtarılmayı bekliyor.

ERZAKLARI BİTMEK ÜZERE

Telefonla ulaşılan Mustafa Erkek, erzaklarının bitmek üzere olduğunu belirterek, “5 gündür karda mahsur kaldık. Evin üzerine çığ düştü, evin yarısı şu anda yıkılmış durumda. Çığşar’da şu anda bizden başka kimse yok. Elektrikler kesik durumda. Telefonumuzu otomobilimizde şarj ediyoruz. Aracımızda yakıt da azaldı. Bir gün daha burada kalırsak telefonu da şarj edemeyiz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden kurtarılmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

19-01/20/aw601654_03.jpg

Öte yandan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesine bağlı iş makineleri kar dolayısıyla kapanan Çığşar Yaylası yolunu açmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Yetkililer, yolun ulaşıma açılması için 8 kilometrelik bir mesafe kaldığını belirterek, dayı yeğene ulaşmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirttiler.

KAHRAMANMARAŞ/İHA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN