Misafirliğe gittiği evde kabusu yaşattı! Evdeki 1 haftalık bebeği...

Misafirliğe gittiği evde kabusu yaşattı! Evdeki 1 haftalık bebeği...

Misafir olarak gittiği gelininin 1 haftalık bebeği alıp kayıplara karışan kadın, taksiyle kaçarken polis tarafından yakalandı. 44 yaşındaki kadının savunması da ortaya çıktı. İşte detaylar...

Mardin'de oturan Hülya A., yaklaşık bir hafta önce Eskişehir'de geliniyle birlikte oturan ablası N.A.'nın yanına gitti.

EVDEKİ 1 HAFTALIK BEBEĞİ ALIP KAÇTI

Ablasının yanında bir hafta kalan Hülya A., 25 Temmuz 2023 Salı günü akşam saatlerinde herkesin uyuduğu sırada ablasının gelininin bir hafta önce doğan erkek bebeğini alarak ticari taksiyle Mardin'e gitmek üzere kaçtı.

Bir süre sonra uyanan aile bebeğin ve Hülya A.'nın olmadığını fark edince polise bebeklerinin kaçırıldığını ihbar etti. Polisin yaptığı araştırmada, bebeği kaçıran Hülya A.'nın 26 plakalı ticari taksi ile Konya istikametine gittiği tespit edildi.

TAKSİYLE KAÇARKEN YAKALANDI

Hülya A.'nın içinde bulunduğu ticari taksi Konya'nın Akşehir ilçesi girişinde D-300 uygulama noktasında durduruldu. Araçta bulunan Hülya A. gözaltına alınırken, kaçırıldığı iddia edilen bebek kontroller için Akşehir Devlet Hastanesi'ne götürülerek gerekli kontrolleri yapıldı. Bu sırada bebeğin ailesine de bilgi verildi. Eskişehir'den gelen bebeğin annesi E.A.'ya bebek teslim edildi.

DAHA ÖNCE İKİZ BEBEĞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Emniyete götürülen Hülya A.'nın ilk ifadesinde ikiz çocuğunun öldüğünü, bu yüzden psikolojisinin bozuk olduğu için bebeği Mardin'e götürmek için kaçırdığını söylediği öne sürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından 'çocuğun kaçırılması ve alıkonulması' suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edilen Hülya A., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN