Mustafa Destici: Seçim barajı bu haliyle kalırsa teklife oy vermem

Mustafa Destici: Seçim barajı bu haliyle kalırsa teklife oy vermem

Cumhur İttifakı'nın ortağı Mustafa Destici , AKP ve MHP'nin hazırladığı Seçim Yasası hakkında konuştu. Yasa taslağında yer alan "yüzde 7 baraj" maddesine oy vermeyeceğini söyleyen Destici, seçim barajıyla ilgili olarak ''Bu haliyle kalırsa teklife oy vermem'' dedi.

Cumhur İttifakı'nın ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici, Adalet Komisyonu’nun elindeki işleri henüz tamamlayamamasından ötürü TBMM’ye gelmesi gelecek aya kalan Siyasi Partiler ve Seçim kanunlarında yapılacak değişiklikler hakkında açıklamalarda bulundu.

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Destici, Siyasi Partiler ve Seçim kanunlarında yapılacak değişiklikler için ''Bu haliyle kalırsa teklife oy vermem'' dedi.

''BU HALİYLE KALIRSA TEKLİFE OY VERMEM''

Yüzde 7 Maddesine tepki gösterdiğini belirten Destici, ''AK Parti ve MHP Türkiye barajını %7’de tutmaya devam ediyorlar. Bir kez daha ittifak ortakları olarak bir araya geleceğiz. Ama bu haliyle kalırsa ben teklife oy vermem. Bu Cumhur İttifakı'ndan çekileceğim anlamına da gelmesin. İttifaka devam ederim ama bu haline oy vermem…Teklifin içinde beğendiğimiz olması gereken maddeler var. Kastım %7 maddesine… Ben %7 maddesine oy vermem…'' diye konuştu.

Destici, daha önce de ittifak sisteminde barajın bir öneminin kalmadığını belirterek barajın %3 olması gerektiğini ifade etmiş, %5 olmasına da olumlu bakacaklarının sinyallerini vermişti.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN