Back To Top
Suriye'de aç kalan Ömer Ali yediği kedi- köpek etinden enfeksiyon kaptı

Suriye'de aç kalan Ömer Ali yediği kedi- köpek etinden enfeksiyon kaptı

 - Son Güncelleme: 15.08.2018 Çarşamba 14:48
Suriye\'de aç kalan Ömer Ali yediği kedi- köpek etinden enfeksiyon kaptı
- A +

Suriye'de aç kalınca yemek zorunda kaldığı kedi ve köpek etinden enfeksiyon kaptığı belirtilen Ömer Ali, getirildiği Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Suriye'de yaşayan Ömer Ali, iddiaya göre, yiyecek bulamayıp, aç kaldığı için kedi ve köpek eti yemek zorunda kaldı. Kedi- köpek etinden enfeksiyon kaptığı belirtilen Ali, rahatsızlığı artınca günden güne zayıflamaya başladı. Bunun üzerine 15 gün önce Türkiye'ye getirilen Ali, Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

18-08/15/2-1534332595.jpg

İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Reyhanlı Temsilcisi Mehmet Bedir, vücudundaki iltihap nedeniyle aşırı zayıflayan Ömer Ali'nin, yakınları tarafından Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildiğini söyledi. Bedir, "Reyhanlı İyilikder olarak Suriye’den gelen çocuğa iyilik elini uzattık.

 18-08/15/3-1534332608.jpg

 

Ali’nin tedavisine Hatay Devlet Hastanesi’nde başlandı. Ali, Suriye’de açlıktan kedi, köpek eti yemiş ve kimyasala maruz kalmış. Bünye günden güne enfeksiyonun etkisi ile zayıflayarak geri doğru gidiyor. Babası da çöp toplayarak hayatını sürdürmektedir. İyilikder olarak ailesine de öncelikle gıda yardımı yaptık" diye konuştu.

HATAY/DHA

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN