17.02.2020  08:53

Tarihi surlar üzerindeki otelin yıkımı sürüyor

Fatih'te bulunan tarihi sur kalıntıları ve çeşmenin üzerindeki 5 katlı otel ile 4 katlı pansiyonun yıkım çalışmaları devam ediyor.

+
-

Tarihi surun Cankurtaran Mahallesi'ndeki uzantısı ve sura bağlı tarihi çeşmenin üstünde 1960'lı yıllarda yapıldığı anlaşılan, tarihi sura ve çeşmeye zarar veren 5 katlı otel ile bitişiğinde 4 katlı pansiyon, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamulaştırıldı. Bakanlığın talimatıyla geçtiğimiz günlerde Fatih Belediyesi tarafından boşaltılan otel ve pansiyonun yıkım çalışmalarına başlanmıştı. Bina içinden başlayan yıkım çalışmaları, bugün dışarıdan iş makinesiyle devam ediyor. 

ÇEŞMEYİ KORUYAN SAC YIKILDI 

Yıkım çalışmaları esnasında binadan dökülen molozların tarihi çeşmeye zarar vermemesi için çeşmenin üzerine sac konularak önlem aldığı görüldü ancak sac, yıkım çalışmaları esnasında binadan dökülen molozların ağırlığına dayanamayarak çöktü. Çeşmeyi koruyan sacın yeniden takılması için çalışmalara bir süre ara verildi. Belediye ekipleri sacı yeniden monte etmek için çalışmalara başladı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

 


DİĞER HABERLER
Ankara'da nakit yardımı başladı
4 yaşındaki oğlunu uykusunda boğarak öldürdü!
Dünya asla eski dünya olmayacaktır
Uzaktan eğitime Zoom yasağı
Camiye giren hırsızlar muslukları çaldı
PTT'den ücretsiz maske nasıl alınacak?
'İnfaz düzenlemesi ayrımcılıklar içeriyor'