Back To Top
Tarım ve Orman Bakanlığı: 11 milyon fidan toprakla buluşacak

Tarım ve Orman Bakanlığı: 11 milyon fidan toprakla buluşacak

Tarım ve Orman Bakanlığı: 11 milyon fidan toprakla buluşacak
- A +

Daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek '11 milyon fidan dikimi' etkinliği yarın gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı, etkinliğe Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı duyurdu.

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı '11 milyon fidan dikimi' etkinliği gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yarın 11 milyon fidan geleceğe nefes olmak üzere miras bırakılacak. İki ayrı Guinness Dünya Rekoru'na da koşulacak ağaçlandırma seferberliğinde, Çorum'da '1 saatte en çok fidan dikme rekoru' ile 'Dünyanın en büyük online fidan diken insan albümü' rekorlarına imza atılması bekleniyor.

13 MİLYON FİDAN SAHİPLENİLDİ

Yurt genelinde gerçekleştirilecek ağaçlandırma seferberliği öncesi 'Geleceğe Nefes' (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden, halkın yoğun desteğiyle 81 ilde sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonun üzerine çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iştiraki, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi etkinliğinin startı, Ankara'dan saat 11.11'de verilecek.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN