TOKİ başvurusu son hanesi 0-2-4-6-8 olanlar ne zaman, hangi başvuru yapacak?

TOKİ başvurusu son hanesi 0-2-4-6-8 olanlar ne zaman, hangi başvuru yapacak?

TOKİ sosyal konut başvurusu e-Devlet ve Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerinden alınıyor. İnternet üzerinden başvurularda yoğunluk yaşanmaması adına TC kimlik numarasının son hanesine göre TOKİ başvuruları alınıyor. İşte, TOKİ başvuru linki...

TOKİ başvuruları ne zaman, belli oldu. Ev sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşların merakla beklediği TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyuyla paylaştı. Türkiye genelinde 250 bin konut iki yıl içerisinde yapılarak kurada adı çıkan vatandaşlara teslim edilecek.

TOKİ BAŞVURUSU TC KİMLİK NUMARASINA NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 81 ilde yapacağı sosyal konut projesi için başvurular 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak.

TOKİ sosyal konut projesine başvurmak için iki yol bulunuyor:

* e-Devlet ile internetten başvuru ve ödeme

* Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden başvuru ve ödeme

İnternet üzerinden e-Devlet'in www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu web sayfasından alınacak başvurular 28 Ekim 2022 tarihinde sona ererken, bankadan başvurular 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek.

e-Devlet'ten yapılacak başvurularda yoğunluk yaşanmaması adına başvurular sadece ilk hafta TC kimlik numarasının son numarasına göre yapılacak. TC kimlik numarasının son hanesi;

* 0 olan vatandaşlar 14 Eylül 2022 Çarşamba,

* 2 olan vatandaşlar 15 Eylül 2022 Perşembe,

* 4 olan vatandaşlar 16 Eylül 2022 Cuma,

* 6 olan vatandaşlar 17 Eylül 2022 Cumartesi,

* 8 olan vatandaşlar 18 Eylül 2022 Pazar,

* 19 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecek.

toki-sosyal-konut-projesi-basvuru-tarihleri-001.jpg

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURUSU E-DEVLET'TEN NASIL YAPILIR?

81 ilde yapılacak TOKİ sosyal konut projesine başvurular e-Devlet üzerinden;

* e-Devlet'te yer alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasındaki 'Konut İşyeri Başvuru' hizmeti ile başvuru yapılıyor.

* e-Devlet üzerinden projeyi seçerek başvuru gerçekleşiyor.

* Başvuru durumu e-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edilebiliyor.

* e-Devlet başvuruları 28 Ekim 2022 tarihinde son bulacak.

(e-Devlet üzerinden Engelli ve Emekli kategorisinden başvuranlar için, sözleşme aşamasında engelli veya emekli olduklarına dair belge istenecek.)

* e-devlet başvurularında SMS ile iletilecek başvuru sahibi adına açılmış IBAN hesabına başvuru ücretinin belirlenen süre içerisinde EFT, havale, ATM vb. ile yatırılması gerekmektedir.

* e-devlet üzerinden yapılan başvurular için ayrıca banka başvurusu gerekli değildir.

* Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri başvuruları sadece Banka Şubelerinden alınacaktır.

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURUSU BANKADAN NASIL YAPILIR?

250 bin konutun inşa edileceği TOKİ sosyal konut projesine banka aracılığıyla;

* Nüfus Cüzdanı ile proje ilindeki yetkili Banka Şubelerinde 'Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi' imzalanacak.

* Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden 'Hak Sahipliği' onaylananlar, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru yapabilecek.

* Engelli vatandaşlar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait 'Belge' ile başvuru yapabilecek. 18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecek. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

* Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren "Belge" ile başvuru yapacak. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ EV FİYATLARI

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ E-DEVLET BAŞVURU SAYFASI

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURUSU ALAN BANKALAR

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN