Türkiye'nin imzaladığı anlaşma kararları Resmi Gazete'de: Kırgızistan'ın borcu ertelendi

Türkiye'nin imzaladığı anlaşma kararları Resmi Gazete'de: Kırgızistan'ın borcu ertelendi

Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri ile imzaladığı anlaşmalara dair kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna ek olarak, Kırgızistan'ın Türkiye'ye yönelik borcunu erteleme girişimi çerçevesinde hazırlanan anlaşma da yürürlüğe girdi.

Ankara'da 28 Aralık 2021'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile KKTC Hükümeti Arasında Turizm İşbirliği Eylem Planının" yürürlüğe girmesi hakkında karar, Resmi Gazete'de yer aldı.

Söz konusu protokolle iki ülke arasında ulusal egemenlik, eşitlik ve karşılıklı menfaat ilkeleri çerçevesinde mevcut dostane ilişkileri ve yakın iş birliğini geliştirmek için turizmin geliştirilmesi hususunda yurt dışında tanıtımı ve gerekli olan diğer hususlarda var olan iş birliğinin daha da artırılması amaçlanıyor.

Ankara'da 24 Kasım 2021'de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile BAE Hükümeti Arasında Çevre Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı"nın yürürlüğe girmesi hakkında karar, Resmi Gazete'de yer aldı.

Bu kapsamda, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin güçlendirilmesi ve çevre alanında iş birliğinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

KIRGIZİSTAN'IN BORCU ERTELENDİ

Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti tarafından 28 Haziran 2012 tarihli anlaşma ile Kırgızistan Cumhuriyeti'ne sağlanan kredi kapsamında 1 Eylül-31 Aralık 2021 arasında tahakkuk eden anapara, faiz, temerrüt faizi ve diğer yükümlülüklerin G-20 borç erteleme girişimi çerçevesinde ertelenmesine ilişkin olarak 31 Aralık 2021'de imzalanan ekli Yeniden Yapılandırma Anlaşmasının yürürlüğe girmesine ilişkin karar da Resmi Gazete'de çıktı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN