Back To Top
2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Mine'nin hayatı

2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Mine'nin hayatı

2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Mine\'nin hayatı
- A +

Ayşe Mine kimdir? 2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Mine'nin hayatı hakkında merak edilenler haberimizde.

Ayşe Mine kimdir? sorusunun yanıtı haberimizde. Bu gün 2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Mine'nin hayatı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ayşe Mine uzun süredir neden gözlerden ırak yaşadığını açıkladı. 

Bir süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Ayşe Mine, 2. Sayfa programına konuk oldu. İşte Kardeşinin sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiğini ifade eden Ayşe Mine’nin hayatına ilişkin bilgiler merak edildi.

18-12/20/ayse-mine-kimdir.jpg

AYŞE MİNE KİMDİR? 

Asıl adı Ayşe Akyüz olan Ayşe Mine, 30 Ocak 1961 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Müziğe 13 yaşındayken Radife Erten’den ders alarak başladı. Muzaffer Birtan, İsmail Akdeniz ve Özcan Korkut’dan dersler alan Ayşe Mine, bir süre Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam etti. 16 yaşında iken ilk 45’lik plağını piyasaya çıkardı. 80’lerde arabest müziğe transfer olan Ayşe Mine’nin 1977’teki bu işk 45’liğinden Demek ki öyle isimli şarkısı hit oldu. "Erkek Milleti" isimli plağı ile Altın Long Play Ödülü'nü kazandı. Muzaffer Birtan, İsmail Akdeniz ve Özcan Korkut’tan ders alan sanatçı, bir süre Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde yer aldı.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN