Beyninizi aldatacak optik illüzyon: Bahçede gizlenmiş İguana'yı 15 saniye içinde görebilir misin?

Beyninizi aldatacak optik illüzyon: Bahçede gizlenmiş İguana'yı 15 saniye içinde görebilir misin?

Optik İllüzyon IQ testi: Zekasına güvenen kişiler bu optik illüzyon testini çözebilir. İnsanların sadece %1'i bahçenin içine gizlenmiş İguana'yı 15 saniye içinde görebilir. İşte zekanızı kanıtlamak için size bir fırsat. Bu zeka bulmacasını deneyin.

Bu optik illüzyon görseli hem çocuklar hem de yetişkinler için bulmaca olarak paylaşıldı. İllüzyon, izleyicilere “İguanayı görebiliyor musun?” diye sorarak bahçedeki iguanayı bulmaları için meydan okuyor. Bu optik illüzyon görüntüsü, ağaçlar ve yemyeşil çimenlerle dolu bir bahçeyi göstermektedir. Ama resimdeki İguana'yı görebiliyor musunuz? Bu görseldeki gizli hayvanı insanların sadece %1'inin bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

1-013.jpg

SADECE %1'İ BAHÇENİN İÇİNE GİZLENMİŞ İGUANA'YI TESPİT EDEBİLİR

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türünü görmüş olmalısınız . Optik bir yanılsama, bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, Bahçe resminin içinde bir iguananın saklandığı bir bahçe resminde görülebilir.

İGUANA'YI 15 SANİYEDE GÖRDÜN MÜ ?

Bahçedeki iguanayı tespit etmekte zorlanıyorsanız, görmenize yardımcı olmak için buradayız. Optik illüzyonda ağaçlar, bir bank ve bir kuş banyosu olan bir bahçe görebilirsiniz. İguana, resmin sol üst tarafında bir ağaç dalı üzerinde oturuyor. Size kolaylık sağlamak için aşağıdaki resimde iguanayı vurguladık.

OPTİK İLLİZYON ZEKA OYUNU CEVABI

İlk başta, hayvan ağaçların yapraklarıyla kamufle edildiğinden iguanayı tespit etmek oldukça zordur. Ancak birkaç saniye sonra şeklin içinden onun yaprak değil, ağaçta oturan bir İguana olduğunu anlayacaksınız. Bir İguana, sırt boyunca dikenli bir tepesi ve yeşilimsi bir rengi olan büyük, ağaçsı bir tropikal kertenkeledir. Görüntü, bahçede gizlenmiş iguanayı bulmaya çalışırken binlerce yetişkinin başlarını kaşımasına neden oldu.

2-005.jpg

Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söyleyin bize, bu optik illüzyon görüntüsünün içine gizlenmiş iguanayı gördünüz mü?

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN