Bunu yapan 50 yaşında bile 20'lik gibi kalıyor! Farkı gözlerinizle göreceksiniz: Üstelik çok da basit

Bunu yapan 50 yaşında bile 20'lik gibi kalıyor! Farkı gözlerinizle göreceksiniz: Üstelik çok da basit

Yaş ilerledikçe yüzümüzdeki kaslar gevşer ve sıkılığını kaybeder. Bu durumu tersine çevirmek için akla ilk gelen yöntemler botoks, dolgu ve estetik operasyonlar oluyor. Ancak, bu ağrılı ve zahmetli işlemlere aslında hiç gerek yok. Sıfır acıyla yüzünüzde botoks, dolgu ve estetik etkisi yaratmak çok basit. Peki nasıl mı? İşte cevabı...

Yaş ilerledikçe yüzdeki kasların gevşemesine bağlı olarak ciltte birtakım sarkmalar meydana gelir. Birçok kişi bu sarkık görüntüyü ortadan kaldırmak için pahalı ve acılı olan cerrahi işlemlere başvursa da aslında buna hiç gerek yok. Sıfır acı ve bedavaya yüzde gergin bir görünüme ulaşmak mümkün.

Vücutta oluşan sarkma ve kırışıklıkları tek bir kremle yok etmek ne yazık ki mümkün değil. Bu sarkma ve kırışıklıkların önüne geçmek için kasları hareket ettirmek gerekiyor. Bunun için en uygun yöntem ise yüz yogası oluyor. Yüz yogası ile, cildinizin oksijenini artırıp kan dolaşımını hızlandırabilir aynı zamanda kolajeni tetikleyebilirsiniz.

Yüz yogası hem kadınlar hem de erkekler için uygun olan bir yöntemdir. Haftada 3 gün yapılması yeterli olan yüz yogasının 15-20 dakika gibi aralıklarla yapılması öneriliyor.

YÜZ KASLARI İÇİN

Yüz kaslarınız için ağzınızı hafif bir şekilde açın ve dudaklarınızı içeriye doğru bükün. Harekete başlarken derin bir nefes alarak, küçük 'u' şeklinde olan ağzınızı büyük 'o' şekline çevirin. Dudaklarınızın içeriye doğru dönük olması çok önemli. İçten gelen bir gülümseme ile yanaklarınızı yukarı ve yana gerebildiğiniz kadar gerin.

Nefesinizi ve yüzünüzü 10 saniye bu şekilde tuttuktan sonra nefes verin. Tekrardan derin bir nefes alın ve 5 saniye tuttuktan sonra yavaşça vererek 5 saniye dinlenin. Bu hareketi 3 defa tekrarlayın.

h-13-asil-1.jpg

ALIN KASLARI VE GÖZKAPAKLARI

Derin bir nefes vererek ciğerlerinizde biriken havanın hepsini boşaltın. Sonrasında burundan derin bir nefes alarak 5 dakika tutun ve yavaşça verin.

İki elinizin avuç içleri ile kaşlarınızın altındaki bölgeye bastırarak kaşlarınızı 'V' şekline getirip yukarıya kaldırın.

Hareketi yaparken derin nefes alıp verin. Aşağıya bakarak göz kapaklarınızın tamamen gerilmesini sağlayarak kaşlarınızı çatın. Nefesinizi ve yüzünüzü bu şekilde 10 saniye tuttuktan sonra ellerinizi bırakarak nefes verin. Bu hareketi de 3 kere tekrarlayın.

GIRTLAK ADALESİ

Çeneniz ile alt dudağınızı öne doğru çıkarın. Başınızı yavaş bir şekilde arkaya yaslayın, dilinizi üst damağınıza yapıştırarak çenenizi yukarı kaldırıp sıkın. Bu pozisyonda 10 saniye kalın ve aynı anda gırtlağınıza hafif dokunuşlar ile masaj yapın.

Çeneniz il alt dudağınızı öne doğru çıkarın. Başınızı sola çevirin. Dilinizi üst damağınıza yapıştırarak başınızı arkaya yaslayın. Çenenizi yukarı kaldırıp sıkın ve 10 saniye bekleyin. Nefesinizi vererek başlangıç pozisyonunuza getirin. Sonrasında bu hareketin aynısını sağa doğru yapın. Hareketi 3 defa tekrarlayın.

h-13-2.jpg

YANAK DUDAK VE BOYUN KASLARI

Harekete başlamadan önce nefesinizi vererek ciğerlerinizde biriken havayı boşaltın. Sonrasında burundan derin bir nefes alın ve 5 saniye tutarak yavaşça verin. Dudaklarınızı içeriye doğru kıvırın. Üst dudağınızla kaşın üst ucunu, alt dudağınız ile de kaşığı daha ileri bir noktadan destekleyerek tutun.

Kaşığı alt çenenizle kaydırırken bir yandan da içten gelen bir gülümseme ile yanaklarınızı yukarıya gerin. 2 saniye bu şekilde bekledikten sonra yanak kaslarınızı rahat bırakın. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN