22.09.2019  19:14

Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğrafa HSK'dan inceleme

“Vergi usulüne muhalefet” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çektiren kadın hakim hakkında HSK inceleme başlatıldı. Kıvanç Tatlıtuğ ise Twitter paylaşımı yaptı: O hakim bu hakim değil...

+
-

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, sahte fatura kullandığı iddiasıyla “vergi usül kanuna muhalefet” suçundan 10 yıla kadar hakim istemiyle geçtiğimiz perşembe günü Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkmıştı.

İddiaya göre, duruşma sonrasında Anadolu Adliyesi’nde görevli başka bir kadın hakim ünlü oyuncuyla fotoğraf çektirdi. Ardından çektirdiği fotoğrafı ‘Perşembe’nin sürprizi’ açıklamasıyla sosyal medyasında paylaştı. Sosyal medyada yayılan fotoğraf büyük tepki topladı.

19-09/22/screenshot_1-1569179955.jpg

HSK HAREKETE GEÇTİ

Bunun üzerine HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz twitter hesabından açıklama yaparak, “Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK resen inceleme başlatmış olup, pazartesi itibariyle konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verdi.

19-09/22/screenshot_2.jpg

KIVANÇ TATLITUĞ'DAN AÇIKLAMA

Twitter hesabından açıklama yapan Tatlıtuğ ise, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” ifadelerini kullandı.

PERŞEMBENİN SÜRPRİZİ

Hakimin WhatsApp'tan paylaştığı fotoğrafa 'Perşembenin sürprizi' notunu düştüğü ileri sürüldü. 

??NE OLMUŞTU?

Tatlıtuğ'un davası geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Oyuncunun 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı iddia ediliyor.

Tatlıtuğ savunmasında, “Yargılanmamın sebebi olan faturaların sahte olması söz konusu olsaydı ben çok yüksek meblağlarla ödeme yapmazdım. Mali müşavirliğimi yapan şahsın bana sahte faturalar verdiğini bilmiyordum” diyerek beraatini istedi.

 

 

DİĞER HABERLER
Neden geri adım atıyorsunuz?
Tarifsiz acı!
Cevap kağıdı kayboldu sınavı iptal edildi
İzmir nitelikli liseler taban puanları
Ankara'daki nitelikli liseler listesi
İstanbul'da yer alan nitelikli okullar hangileri?
Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi