Back To Top
Kültür ve sanat damga vuran 13 kişiye büyük ödül

Kültür ve sanat damga vuran 13 kişiye büyük ödül

 - Son Güncelleme: 10.01.2019 Perşembe 01:18
Kültür ve sanat damga vuran 13 kişiye büyük ödül
- A +

ÖNDER 3. Kültür Sanat Ödülleri, 11 dalda toplam 13 kişiye verildi. Bu yıl ilk kez takdim edilen ‘Fikriyat’ ödülü Doç. Dr. İbrahim Kalın’ın oldu.

ÖNDER İmam Hatipliler tarafından düzenlenen Kültür Sanat Ödülleri, üçüncü kez dağıtıldı. Önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan törende 13 kişi ve kuruma 11 dalda ödül verildi. ÖNDER 3. Kültür Sanat Ödülleri Programı’na TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Büyükelçi Doç. Dr. İbrahim Kalın da katıldı.

Gecede Prof. Dr. Ruhi Ayangil ‘Yılın Müzik Ödülü’nün sahibi olurken, Tarık Tufan ‘Düşerken’ isimli kitabıyla Yılın Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Yılın Sinema Filmi Ödülü’nü ‘Kardeşim İçin Der’a’ filmi alırken, ‘İnsanlık’ Hali programı Yılın Kültür Sanat TV Programı ödülünün sahibi oldu. İstanbul Tasarım Merkezi İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı ile Yılın Kültür Sanat STK’sı seçildi. Hattat Hüseyin Kutlu’ya Yılın Geleneksel Sanat Ödülü layık görülürken, Mustafa Kutlu ve Hasan Aycın ÖNDER Sanata Hizmet Ödülü’nü, Kenan Şurkoviç de ÖNDER Özel Ödülü’nü aldı. Bu sene ilk kez verilen Fikriyat ödülünün sahibi ise ‘Barbar Modern Medeni’ isimli eseriyle Doç. Dr. İbrahim Kalın oldu.

19-01/10/untitled-1.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN