Leyla ile Mecnun yeni sezon ne zaman, hangi kanalda? Exxen yeni bölüm tarihi belli oldu

Yayınlandığı 2011-2013 yıllarında izleyicilerde iz bırakan Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölümleri 3 Eylül 2021 Cuma günü Exxen platformunda ekranlara gelecek. Tam kadro yeniden toplanan fenomen dizinin 4. yeni sezonu televizyonda yayınlanmayacak. İşte, Leyla ile Mecnun yeni bölüm fragmanı...

Final yapamadan yayından kaldırılması nedeniyle hayranların gönlünde ukde kalan Leyla ile Mecnun dizisinden sevindiren haber nihayet geldi. Yayınlandığı dönemde kulaktan kulağa yayılarak kendi izleyici kitlesini oluşturan dizi, absürt komedi esprileriyle ve oyuncuların kendine has tarzlarıyla hafızalarda yer edinmişti. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile ortak çekilen 12. bölüm kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

LEYLA İLE MECNUN 4. YENİ SEZON FRAGMANI

LEYLA İLE MECNUN YENİ BÖLÜM NE ZAMAN?

Medya patronu Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölümlerinin online platform Exxen'de yayınlanacağını açıkladı. Daha önce Onur Ünlü'nün yapım şirketi Eflatun Film tarafından çekilen dizi, bu kez Acun Medya çatısı altında seyircisiyle buluşacak.

Aynı kadroyla 26 Haziran 2021 günü bir araya gelen Leyla ile Mecnun dizisinin 4. yeni sezon çekimleri 9 Ağustos 2021 günü tamamlandı. 8 bölüm olması beklenen 4. yeni sezonun 1. bölümü 3 Eylül 2021 Cuma günü Exxen platformunda yayınlanacak.

Dizinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Efsane dizi Leyla ile Mecnun, tam kadro ve yepyeni bölümleriyle 3 Eylül'de Exxen'de başlıyor. Mecnun'un hırkasını, İsmail Abi'nin ceketini, Yavuz'un eldivenlerini, İskender'in beresini, Ak Sakallı Dede'nin asasını ve Erdal Bakkal'ın bıyıklarını özleyenler Exxen başına" ifadeleri kullanıldı.

4. YENİ SEZON HANGİ KANALDA, NEREDE YAYINLANACAK?

8 yıl sonra 4. sezon bölümleriyle yeniden çekilen dizi, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital platform Exxen'de yayınlanacak.

Leyla ile Mecnun müjdesinin ardından 'Exxen üyelik ücreti ne kadar' merak konusu oldu. 2021 yılında yayın hayatına başlayan platformun reklamlı seçeneği aylık ücreti 9.90 TL, reklamsız seçeneği ise aylık ücreti 19.90 TL olarak belirlendi. Herhangi bir taahhüdün bulunmadığı Exxen'de 7 günlük ücretsiz deneme süresinin de bulunduğunu belirtelim.

e3dpxzzxwaiv4n-1.jpg
Leyla Mecnun dizisinin 2021 oyuncu kadrosu

LEYLA İLE MECNUN 2021 OYUNCULARI KİMLER?

Acun Medya'nın yapımcılığını üstlendiği, Burak Aksak'ın senaryosunu kaleme aldığı, Onur Ünlü'nün yönetmen koltuğuna oturduğu, Alper Atakan ve Mehmet Erdem'in müziklerini yaptığı Leyla ile Mecnun oyuncu kadrosunda; Ali Atay (Mecnun Çınar), Serkan Keskin (İsmail Abi), Osman Sonant (Hırsız Yavuz), Ahmet Mümtaz Taylan (İskender Çınar), Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal), Köksal Engür (Ak Sakallı Dede / Karabasan), Deniz Işın (Leyla), Neslihan Aker (Nurten'in yeğeni Leyla), Sarp Aydınoğlu (Benjamin / Bünyamin), Ege Tanman (Kaan), Engin Günay (Az Sakallı Dede / Çakma Sakallı Dede), Sebahat Adalar (Çiçekçi), Muhammet Mustafa Aşık (Melül), Onursal Yıldırım (Doktor), Kubilay Çamlıdağ (Kubilay), Bülent Baytar (Dostoyevski), Sadi Celil Cengiz (Telat Abi), Emine Gülsüm Gözümer (Tonton Teyze), Sarp İkiler gibi isimler yer alıyor.

1. sezonda Mecnun'un annesi Pakize'yi oynayan Asuman Dabak ve Ezgi Asaroğlu'nun oynadığı Leyla'nın babası Metin Yılmaz'ı canlandıran İştar Gökseven'in de yeni bölümlerde rol alacağı öğrenildi.

Leyla ile Mecnun'un 4. yeni sezon bölümlerinde (3. sezona göre) yer almayacak isimler ise şöyle: Melis Birkan (Leyla), Ömer Yedinci (Atilla Şendil), Açelya Devrim Yılhan (Eylül), Şafak Pekdemir (Nisan), Nalan Kuruçim (Nurten), Mehmet Cihan Ercan (Hidayet), Mehmet Usta (Kamil), İpek Türktan (Arzu), Güliz Gençoğlu (Sema), Ali Ercan Gönültaş (Orhan).

Öte yandan 4. sezonda 'yeni Leyla kim olacak' sorusu da yanıt buldu. Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Melis Birkan'dan sonra dizinin 5. Leyla'sı Deniz Işın olacak.

LEYLA İLE MECNUN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hayranlarının yeni bölümlerini izlemek için sabırsızlıkla beklediği Leyla ile Mecnun'un çekimleri, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan Sarıyer ilçesindeki Kireçburnu Mahallesi'nde yapılıyor. Dizinin neredeyse tamamının Sarıyer ilçesinin çeşitli semtlerinde çekildiğini söylemek mümkün.

İsmail Abi ile Mecnun el salladığı sahil, Kireçburnu'nda Haydar Aliyev Parkı'nın bitişiğindeki deniz kıyısında yer alıyor.

Erdal Bakkal ve Mecnun'un evi, Kireçburnu sahiline yaklaşık 500-600 metre yürüme mesafesi uzaklığında bulunuyor.

85032287-176475920358279-51626434610855936-n.jpg
Serkan Keskin, Engin Günay, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Sonant, Ali Atay

LEYLA İLE MECNUN KONUSU NE?

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin 'doğar doğmaz birbirlerini buldular' sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsanevi aşıklar Leyla ve Mecnun'dan alır.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında ak sakallı dedeyi görür. Ak sakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun ile beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.

Mecnun, Leyla'yı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer'in kızı Leyla'ya aşık olur.

LEYLA İLE MECNUN NE ZAMAN YAYINLANDI?

Televizyon ekranlarının fenomen dizisi Leyla ile Mecnun'un 1. bölümü, 9 Şubat 2011 Çarşamba günü TRT 1'de yayınlandı. 17 Haziran 2013 Pazartesi günü 103. bölümüyle son kez ekranlara geldi. Dizinin aynı yıl 4. sezonla devam edeceği açıklanmasına karşın TRT yönetimi ağustos ayından dizinin yayından kaldırıldığını duyurdu ve Eflatun Film ile yapılan anlaşmayı iptal etti. Böylece Leyla ile Mecnun dizisi final yapamadan sona erdi. TRT 1'de 27 Ocak 2014 Pazartesi günü 104. bölüm adıyla bir bölüm yayınlandı. Fakat bu bölüm dizinin devamı değil, 30. bölüm ile 31. bölüm arasında zaman atlaması yaşanan 1 yıl içerisinden bir kesit olarak çekildi ve ekranlara geldi.

1. sezon (20 bölüm) > 9 Şubat 2011 - 4 Temmuz 2011
2. sezon (41 bölüm) > 8 Ağustos 2011 - 4 Haziran 2012
3. sezon (42 bölüm) > 3 Eylül 2012 - 17 Haziran 2013
4. sezon (8 bölüm) > 3 Eylül 2021 - 22 Ekim 2021

84697150-176476053691599-5971821385620652032-n.jpg
Ali Atay ve Ezgi Asaroğlu

LEYLA İLE MECNUN NEDEN YAYINDAN KALDIRILDI?

17 Haziran 2013 Pazartesi günü yayınlanan 103. bölümün ardından dizi tatile girdi. 3. ve son sezon Leyla ile Mecnun'un en çok reyting alan sezonu olmasına karşın, TRT düşük reytingleri gerekçe göstererek 21 Ağustos 2013 tarihinde diziyi yayından kaldırdığını duyurdu.

28 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da başlayan ve yurt geneline yayılan Taksim Gezi Parkı eylemlerinde Onur Ünlü, Ali Atay ve Serkan Keskin'in görüntülenmesi ve sosyal medyada eylemlere destek vermesi nedeniyle TRT'nin Leyla ile Mecnun dizisini bitirdiği iddia edildi.

Leyla ile Mecnun'un yapımcısı Eflatun Film'in, dizinin çekirdek kadrosuyla çektiği Ben de Özledim adlı dizisi 25 Ekim 2013 - 29 Ocak 2014 tarihleri arasında 13 bölüm olarak Star TV'de yayınlandı.

LEYLA İLE MECNUN NASIL İZLENİR?

Geniş oyuncu kadrosuyla ve absürt komedi türüyle diziseverlerin beğeniyle takip ettiği Leyla ile Mecnun'un 4. yeni sezon bölümleri dijital platform Exxen'de yayınlanacak. Leyla ile Mecnun'un 1.-2.-3. sezon eski bölümlerini Netflix ve TRT İzle online platformlarından izlemek mümkün.

LEYLA İLE MECNUN 4. YENİ SEZON AFİŞİ

leylailemecnun-239438031-1125662077842405-1139576159882930041-n.jpg

LEYLA İLE MECNUN TÜM BÖLÜMLER İZLE

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN