Back To Top
Türkiye’nin Maldivler'i Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivler'i Salda Gölü

 - Son Güncelleme: 03.07.2018 Salı 10:14
Türkiye’nin Maldivler\'i Salda Gölü
- A +

Maldivler’i andıran süt beyazı kumsalı ile dikkat çeken Burdur’un Salda Gölü ve Isparta’ya bağlı Kuyucak ve Keçiborlu’daki lavanta bahçeleri, yerli turistler, gelin-damatlar ile fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline geldi.

Teknolojinin gelişmesi, sosyal paylaşım sitelerinin de etkisiyle ülkedeki turizm aktiviteleri ve mekanlarının sayısı hızla artıyor. Keşfedilen doğa güzelliklerini görmek isteyenlerin sayısındaki artış, firmaları da bölgeye yönelik tur organizasyonlarına yönlendiriyor.

18-07/03/aw434246_11.jpg

 

Isparta’ya bağlı Lisinia Doğa Merkezi, çevresindeki Kuyucak, Keçiborlu köylerindeki lavanta bahçeleri ve süt beyazı kumsalıyla Maldivleri andıran Burdur’un Yeşilova Kasabası sınırındaki Salda Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli turistler, yeni evlenen çiftler ile fotoğrafçılar için eşsiz bir mekan haline geldi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların da etkisiyle adeta ilgi odağı haline gelen bölgeye hafta sonları sık sık gezi turları yapılıyor. Birinci derecede sit alanı olarak koruma altına alınan Salda Gölü, bu sayede ziyaretçilerini adeta ilk günkü güzelliği ve doğallığı ile karşılıyor.

18-07/03/aw434246_13.jpg

Burdur ve Isparta yöresi, lavanta çiçeklerinin açtığı bugünlerde yoğun bir dönem geçiriyor.

18-07/03/aw434246_05.jpg

Ülkenin dört bir yanından gelen turistler, lavanta bahçelerinde ve Salda Gölü’nde selfie çekmek, fotoğraf paylaşmak için adeta birbiriyle yarışıyor.

BURDUR/İHA

 

Yükleniyor...

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN