Gözlem Becerinizi Test Edin: Tüm Gizli Yüzleri 30 Saniyede Bulabilecek misiniz?

Gözlem Becerinizi Test Edin: Tüm Gizli Yüzleri 30 Saniyede Bulabilecek misiniz?

Bu optik illüzyon görüntüsünde tüm gizli yüzleri tespit ederek gözlem becerilerinizi ve görme yeteneğinizi test etmeye çalışın. Gözlem Becerinizi Test Edin: Tüm Gizli Yüzleri 30 Saniyede Bulabilecek misiniz? İşte denemesi bedava...

Bu Optik İllüzyon Görüntüsünde Gizli Yüzler: Optik bir illüzyon, farklı perspektiflerle bakıldığında farklı görünümlere sahip olan bir nesnenin, çizimin veya resmin akıllara durgunluk veren bir gösterimidir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi birçok optik yanılsama türü vardır. Bu optik yanılsamalar, kişilik özelliklerinize biraz ışık tuttukları için psikanaliz alanının da bir parçasıdır. Normal bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan şeylere veya görüntülere farklı bakabilir. Böyle zekice bir örnek, bir Generalin Ailesinin eski bir görüntüsünde görülebilir.

BU OPTİK İLLÜZYONDA GENERALİN AİLESİNİ BULABİLECEK MİSİNİZ?

Aşağıdaki görüntü General'in Ailesi illüstrasyonu olarak bilinir ve tüm zamanların en popüler optik illüzyonlarından biri olarak kabul edilir. Bu illüzyon, algılarınızı kurcalayarak beyninizi defalarca kandıran Meksikalı bir sanatçı Octavio Ocampo tarafından yaratıldı. Bu görüntüde, işin daha zor kısmı, tüm gizli yüzleri bulmaktır.

generalin-ailesi-optik-illuzyon.jpg

İŞTE OPTİK İLLÜZYONDAKİ YÜZ SAYISI

Bu optik illüzyon, gözlem becerilerinizi test etmenize yardımcı olur. 'The Mind's Journal' tarafından yapılan analize göre,

1 - İYİ AMA SIRADAN

Toplamda 6 yüz görebildiyseniz , gözlem becerileriniz “iyi ama sıradan” demektir.

2 -ORTALAMANIN ÜZERİNDE

İllüzyonda 7 yüzü tespit edebildiyseniz , "ortalamanın üzerinde" gözlem becerileriniz vardır .

3 - KENDİNİZLE GRUR DUYMALISINIZ

İllüzyonda 8 yüzü bulabildiyseniz , bir insan olarak çok dikkatlisiniz ve kendinizle “gurur” duymalısınız.

4 - OLAGAN ÜSTÜ BİR BECERİYE SAHİPSİNİZ

Tüm yüzleri tespit etmeyi başardıysanız, yani toplam 9 yüz , o zaman olağanüstü gözlem becerileriniz var.

The Mind's Journal ayrıca 9 yüzün hepsini görebilenlerin yaratıcı bir insan olduğunu ve aynı zamanda harika bir sezgiye sahip olduğunu ve bunun “mükemmel bir kombinasyon” olduğunu belirtti. The Mind's Journal 9 yüzü bulanların dikkatleri ve gözlemleri sayesinde başladıkları tüm işlerde başarıya ulaştığını ve bu insanların iş yaşamlarında bu gözlem yeteneklerini ve sezgilerini kullanarak rakiplerini alaşağı ettiğini de ifade etti.

GENERALİN RESMİNDE KAÇ TANE YÜZ GÖRDÜN?

Optik İllüzyon görüntüsüne yakından bakalım ve bu yüzlerin nerede olduğunu tespit edelim.

İlk yüz, General'in kendisinin bariz ve büyük yüzüdür.

Generalin yüzünde toplam üç yüz vardır. Birincisi yaşlı adamın yüzü, ikincisi kadının yüzü, üçüncüsü kadının kollarındaki bebeğin yüzü.

Karganın oturduğu yerde dört yüz bulunur.

Ve son yüz, karga ve dört yüzün bulunduğu yerin karşı tarafındadır.

generalin-ailesi-optik-illuzyon-kac-yuz-var.jpg

Yukarıdaki resimdeki kırmızı çerçeveye bakarsanız, sağ omzunun üzerinden izleyiciden uzağa bakan, fiyonklu bir şapka ve dantelleri arkasından akan genç bir kız görebilirsiniz.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir.

Peki siz Generalin ailesi illüzyonunda kaç yüz buldunuz? Korkmadan bulduğunuz rakamı paylaşabilecek misiniz? 9 yüzü de bulanlar gerçekten iş yaşamında amansız bir rakip midirler acaba?

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN