31.03.2020  19:45
KAYNAK: 
KARAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi 16 milyon liralık nakdi yardım yapacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara yardım edeceklerini söyleyip, 40 bin aileye 16 milyon liralık yardımda bulunacaklarını açıkladı.

+
-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenen vatandaşlara yapılan yardımlara dair açıklama yaptı. 

"10 BİN PAKET YARDIM DAĞITTIK"

Soyer, göreve geldiğinden bu yana sosyal belediyeciliği her zaman öncelik olarak gördüğünü ifade ederek, "Salgının derinleştirdiği ekonomik krizin aileleri etkileyeceğini çok önceden görüp, kurduğumuz dayanışma hattımızla 10 günde, 65 yaş üstü geliri olmayan aileler önce olmak kaydıyla 10 bin yardım paketi dağıttık. Bu hafta da 10 bin aileye yardım ulaştıracağız" diye konuştu. 

40 BİN AİLEYE YARDIM

'Günlük kazancıyla yaşamını sürdüren; ancak bu süreçte gelirsiz kalan, işten çıkarılan ailelere destek için bu yıl dağıtacakları bayram yardımlarını birleştirip tarihi öne çektiklerini' belirten Başkan Tunç Soyer, "Bu krizde gelirsiz kalan ailelerin çok zor durumda olduğun gözlüyorum. Bu nedenle nakdi yardım yaptığımız aile sayısını 25 binden 40 bine çıkardık. Bu ailelere bir nebze de olsa nefes aldırmayı hedefledik. Gün dayanışma günü. Herkesin elini taşın altına koyma zamanı" şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, böylece 'Koronavirüs krizinde' gıda yardımının yanı sıra 16 milyon lira tutarında nakdi yardımla İzmirlilere destek vermiş olacak.

DİĞER HABERLER
31 Ağustos'ta dersler başlıyor
Mahkemede birbirlerini suçladılar
YKS sınav ücreti nasıl ödenir, son gün ne zaman?
Eminönü'nde ürküten kalabalık
MEB'in telafi eğitimleri ne zaman başlayacak?
YKS başvuru tamamlama süresi uzatıldı
Erkek arkadaşının yüzüne kezzap attı