Back To Top
TEİAŞ’dan trafo yangını ile ilgili açıklama

TEİAŞ’dan trafo yangını ile ilgili açıklama

TEİAŞ’dan trafo yangını ile ilgili açıklama
- A +

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından Safranbolu Trafo Merkezi’nde çıktığı iddia edilen yangın ile ilgili açıklama yapıldı

TEİAŞ tarafından yapılan açıklamada, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gece yarısından sonra Safranbolu trafo merkezinde çıktığı iddia edilen yangının orta gerilim kablo galerisinde çıktığı belirtilerek, “Kablo galerisinin bir kısmı TEİAŞ’ ait olan sahadan geçmektedir ve yangında bu galerinin içinde meydana geldiğinden dolayı yanlış anlaşılmalara meydan vermemek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek için açıklama yapmak zarureti doğmuştur” denildi.

“TEİAŞ’a ait kablolarda hasarlanma yoktur”

TEİAŞ yetkilileri 10 adet fiber kablosunun yangın nedeni ile zarar gördüğünü , enerji firması yetkilileri tarafından yapılan hasar tespit çalışmalarında TEİAŞ’a ait olan yüksek gerilim ve orta gerilim teçhizatlarında herhangi bir hasarlanma olmadığını ve Safranbolu trafo merkezi normal olarak çalıştığı ifade edilerek “Sağlam kalan 1 adet çıkış fiberi kablosu üzerinden Safranbolu şehir merkezine saat 06.39’da elektrik verilmiştir. Meydana gelen yangının TEİAŞ sistemi ile bir ilgisi yoktur. Gerekli onarım işlemleri dağıtım şirketi tarafından yapılacaktır” diye açıklama yapıldı.

KARABÜK/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN