Defne Joy Foster'ın oğlu Can Kılıç Solmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler

Defne Joy Foster'ın oğlu Can Kılıç Solmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler

KOAH hastası olan Defne Joy Foster, adli tıp raporuna göre astım hastalığını tetikleyen ilaçlar alması nedeniyle 35 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü oyuncunun oğlu Can Kılıç Solmaz, annesinin yaşamını yitirdiği 2011 yılında 2 yaşındaydı. İşte, Defne Joy Foster'ın oğlu Can Kılıç Solmaz'ın hayat hikayesi...

2011 yılında vefat eden Defne Joy Foster'in çocuğu Can Kılıç Solmaz (d.2009), annesine olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. 2021 yılı itibarıyla 12 yaşında olan Can Kılıç Solmaz; babası İlker Yasin Solmaz, üvey annesi Beyza Dankal ve üvey kardeşi Ceylin ile beraber hayatını sürdürüyor.

5de0d63e66a97cdf4e2cb9c6.jpg
Defne Joy Foster ve oğlu Can Kılıç Solmaz

"HALA DEFNE'NİN GİTTİĞİNE İNANAMIYORUM"

Defne Joy Foster'in Aydın'da yaşayan annesi Hatice Nayman, 2 Şubat 2021 günü kızının 10. ölüm yılı anmasına video konferans ile katılarak, "Allah hepinizden razı olsun. Allah dualarınızı kabul etsin. Hepinizi çok seviyorum" dedi. Mezarı başında düzenlenen anmaya her yıl katılan yakın arkadaşlarından yapımcı Özgür Aras, "Dün gibi sanki. Hiç aradan o kadar uzun yıllar geçmiş gibi gelmiyor. Hala Defne'nin gittiğine inanmıyorum. Sanki çıkacak bir yerlerden şakaydı diyecek gibi. Yakın arkadaşları her yıl buradayız. Bu sene annesi pandemiden yaş sınırından dolayı gelemedi. O Kuşadası'nda bir şeyler yapıyor. Biz onun yerine buradayız" diye konuştu.

020220211644005304887-001.jpg
Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Nayman

DEFNE JOY FOSTER'IN HAYAT HİKAYESİ

2 Eylül 1975 tarihinde Adana'nın İncirlik ilçesinde yer alan NATO Hava Üssü'nde dünyaya geldi. Annesi Hatice Nayman'dır, babası NATO subayı ABD'li Steve Foster'dır.

Çiftin boşanmasıyla babası memleketi ABD Alabama'ya giderken Defne Joy Foster, annesinin yanında hayatını sürdürdü. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de okudu. İzmir Fatih Lisesi'nden mezun oldu.

1996 yılında Kral TV'de VJ olarak ilk kez kamera karşısına geçen Defne Joy Foster, daha sonra çeşitli müzik kanallarında sunuculuk yaptı. Ardından oyunculuğa başladı. İlk kez 1997 yılında 'Ruhsar' dizisinde konuk oyuncu oldu.

2003-2006 yılları arasında 'Sihirli Annem' dizisinde oynadığı 'Eda' karakteriyle hafızalarda yer edindi.

TV8'de yayınlanan 'Bir İş İçin Lazım' adlı programını Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. TRT'de yayınlanan 'Çeyiz Şov' programının sunuculuğunu üstlendi. Kanal 7'de 'Zula' adlı programı sundu.

2010-2011 yıllarında Acun Ilıcalı'nın sunduğu ve yapımını üstlendiği 'Yok Böyle Dans' programına yarışmacı olarak katıldı.

Çalıştığı dizi setinde görüntü yönetmeni olarak çalışan İlker Yasin Solmaz ile 2008 yılında dünyaevine girdi. Bu evliliğinden 'Can Kılıç' (d.2009) adında bir oğlu oldu.

Eşiyle birlikte iki yıl Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin turizm beldesi Asos'ta bir otel işletti.

DEFNE JOY FOSTER'IN ÖLÜMÜ

Defne Joy Foster, 2 Şubat 2011 tarihinde İstanbul Kadıköy Caddebostan'da gazeteci-yazar Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın evinde astım krizine bağlı kalp krizi nedeniyle 35 yaşında hayatını kaybetti.

15 ayrı adli tıp uzmanının oybirliğiyle kesinleşen raporda, astım hastası olan Defne Joy Foster'ın ölümünün, kanında bulunan ilaçların yan etkilerine bağlı olarak, aldığı alkolün kolaylaştırıcı etkisiyle gerçekleştiği vurgulandı.

Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Nayman'ın, o gün yanında bulunan Kerem Altan'ın ambulansı geç çağırarak kızının ölümüne neden olduğu iddiası ise raporda desteklenmedi.

Erken müdahale edildiği takdirde Defne Joy Foster'ın kurtulup kurtulamayacağı konusunda tıbben görüş belirtilemeyeceği ifade edilen raporda, "Bütün acil durumlarda erken müdahalenin önemli olduğu tıbben bilinmekle beraber bu vakada erken müdahale edildiği takdirde kişinin kurtulup kurtulmayacağı hususunda kesin bir görüş belirtmenin tıbben mümkün olmadığı oy birliğiyle mütalaa olunur" denildi.

Defne Joy Foster'ın cenazesi İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

55ea4392f018fbb8f874c22d-001.jpg
İlker Yasin Solmaz, Can Kılıç Solmaz, Defne Joy Foster / 2009

DEFNE JOY FOSTER DİZİLERİ

1997 - Ruhsar (Konuk Oyuncu)
2000 - Beyaz Yalanlar
2000 - Dadı (Konuk Oyuncu)
2003-2006 - Sihirli Annem
2006 - Selena (Pandora)
2007 - Hayal ve Gerçek

DEFNE JOY FOSTER TV PROGRAMLARI

* Zula
* Uzman Avı
* NTV Yeşil Ekran
* Bir İş İçin Lazım
* Çat Kapı
* Çeyiz Show

DEFNE JOY FOSTER TV YARIŞMALARI

2002 - Altıncı His (Takım Kaptanı)
2010-2011 - Yok Böyle Dans (Yarışmacı)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN