Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden öldü, hastalığı neydi? İşte merak edilenler

Ömer Ziya Göktuğ kimdir? Neden öldü, hastalığı neydi? İşte merak edilenler

Flash TV'nin sahibi kim? Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV'yi 1992 yılında kuran iş insanı Ömer Ziya Göktuğ, iş hayatında tekstil ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösterdi. 2022 yılında koronavirüse yakalanan ünlü iş insanı, 69 yaşında vefat etti İşte, Ömer Ziya Göktuğ biyografisi...

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasına üzerine bir hafta önce hastaneye kaldırılan Flash TV'nin kurucusu Ömer Ziya Göktuğ, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09.30 dolaylarında hayatını kaybetti.

Covid-19 hastalığı tedavisi için hastaneye giden 69 yaşındaki Ömer Ziya Göktuğ, durumunun ağırlaşması üzerine İstanbul'daki Okan Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bir haftadır tedavi gören ve herhangi bir sağlık probleminin olmadığı öğrenilen Bursalı iş insanının yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ömer Ziya Göktuğ'un ani ölümü yakınlarını ve çalışanlarını hüzne boğarken, cenazesinin 20 Ocak 2022 Perşembe günü Bursa Ulu Camii'de öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

10102021110249-7078517-11-2.jpg
Ömer Ziya Göktuğ

ÖMER ZİYA GÖKTUĞ'UN HAYAT HİKAYESİ

1953 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Ömer Ziya Göktuğ aslen Bursalıdır.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Öğrencilik hayatında ticaretle uğraşmaya başladı. 1979 yılında Bursa'da Bursanteks firmasını kurarak tekstil sektörüne girdi.

1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. firmalarını kurarak tekstil yatırımlarını sürdürdü.

1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetlerinde bulundu. Bursa'nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza'yı inşa etti.

1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV'yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul'a taşındı.

Ömer Ziya Göktuğ, 19 Ocak 2022 tarihinde koronavirüs hastalığına bağlı olarak 69 yaşında hayatını kaybetti.

FLASH TV NEDEN KAPANDI, NE ZAMAN AÇILDI?

AK Parti hükümetinden baskı gördüklerini belirterek 2019 yılında yayın hayatını sonlandıran Flash TV, 11 Ekim 2021 tarihinde yenilenen formatıyla ekranlara geldi. Flash TV'nin sahibi Ömer Ziya Göktuğ, kanalın yeni dönemiyle ilgili olarak 10 Ekim 20221 günü Medya Koridoru'ndan Canan Kaya'ya açıklamalarda bulunmuştu.

Televizyon yayınları nedeniyle Bursa'da yaptığı bir alışveriş merkezinin 'deprem' gerekçesiyle yıkıldığını dile getiren ünlü iş insanı, "O dönemde hem idari, hem siyasi bakımdan, hem de yayıncılığın dışındaki diğer işlerimizle ilgili birtakım haksız dayatmalarla ve zorlamalarla karşılaştık. 'Tarafsız olursan seni yok ederiz' dediler. Böyle bir çaba içine girdiler ama biraz yaralı bıraktılar. Biz de yaralarımızı sardık, yeniden yola çıkıyoruz" diye konuşmuştu

28 Şubat 2019 tarihinde ekranlara veda eden Flash TV; yenilenen logosu, kadrosu ve formatıyla 11 Ekim 2021 günü yeniden yayın hayatına başlamıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN