Beşiktaş'ta bıçaklı “afiş asma” kavgası güvenlik kameralara yansıdı

Ortaköy'de afiş asmak isteyen gençler zabıta tarafından uyarılınca ortalık karıştı. Kendilerini uyaran ekiplere bıçak ve soplarla saldıran gençler zabıtların peşlerinden koşması üzerine kaçmaya çalıştı. Sopayla zabıtaya vuran bir genç ise kaçmak istediği sırada yere düşerek ayağını kırdı ve başından yaralandı. O anlar ise saniye saniye kaydedildi.

Zabıtaya bıçak ve sopayla saldıran gençler kaçmaya çalışırken yakalandılar.

Beşiktaş Ortaköy’de geçtiğimiz günlerde saat 02.15 sıralarında meydana gelen olayda, semtteki bir sokağa gelen Hacı Ç., Sabahattin Ç., Çetin Ç., Musa Ç., İlhan Ç. ve İsmail D. reklam afişi asmak için çalışmaya başladı. Çalışmalar sırasında sokağa gelen zabıta memurları Murat A., Özer G., Hakan K. ve Burak C. ile afiş asan gençler arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce ortalık karıştı.

SALDIRIP KAÇMAYA ÇALIŞTILAR

Biri zabıtaya bıçak çekti, diğeri sopayla vurup kaçmaya çalıştı
Afiş asan gençler, kendisini uyaran zabıta ekipleri yaşanan tartışmanın ardından birbirine girdi. Bu sırada gençlerden bir tanesi elindeki bıçakla zabıtanın üzerine doğru yürürken, bir diğeri ise zabıtanın arkasından gelerek sırtına sopayla vurup kaçmak istedi. Zabıtalar araya girince sopayla vuran şahıs kaçmaya çalıştığı sırada yere düşerek ayağını kırdı.

TARAFLAR GÖZALTINA ALINDI

Beşiktaş polisi tarafları gözaltına aldı
Kavgayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ayağı kırılan İsmail D.’yi ve kaşından yaralanan zabıta memuru Burak C.’yi yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırırken, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği görevlileri ise birbirlerinden şikayetçi olan tarafları polis merkezine götürdü.

Yaşanan kavga anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.