Yolda bu aracı gören herkes aynı soruyu soruyor! 4 yıl önce sudan ucuza aldı, şimdi servet değerinde

Kaporta ustasının yıllar önce çok uygun fiyata satın aldığı eski araç, modifiye sonucunda bambaşka bir araca dönüştü. Eski Yeşilçam filmindeki ikonik araca benzetilen kırmızı renkli aracın bugünkü değeri yüz binlerce lira seviyesinde. İşte detaylar...

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan Gökhan Demirtaş, babasının yıllar önce kullandığı ve kendisinin de şoförlüğü öğrendiği minibüsten 4 yıl önce satın aldı.

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-1.jpg

Yeşilçam filmlerini de çok seven Demirtaş aracını hayranı olduğunu ve şimdiye kadar en az 100 kere izlediği 1982 yapımı Çiçek Abbas filmindeki meşhur kırmızı minibüse çevirmeye karar verdi.

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-2.jpg

Yaklaşık 2 buçuk yıllık çabanın ardından filmdeki araca benzerken, Gökhan Demirtaş aracı görenlerin çok sevdiğini, satmayı düşünmediğini belirtiyor.

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-4.jpg

"DAHA ÖNCE 'BUNU NEDEN ALDIN?' DİYORLARDI, ŞİMDİ BEĞENİYORLAR"

Aracını çok belirten Gökhan Demirtaş, şöyle konuştu:

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-8.jpg

"Aracı 4 sene önce 38 bin TL'ye satın aldım ve o zaman görenler bunu neden aldığımı, toparlanamayacağını söyledi. Şu an bana maliyeti 150 bini geçti. İnsanlar baktıklarında hayran kalıyor, mutlu oluyorlar ve maziye dönüyorlar. Bu bende bir hastalık. Aracı bu hale getirmem yaklaşık 2 buçuk yıl sürdü, beni de çok uğraştırdı ama değdi."

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-3.jpg

" 'FİLMDEKİ GERÇEK MİNİBÜS MÜ?' DİYE SORUYORLAR"

Aracı filmdekine olabildiğince benzetmeye çalıştığını ve insanlardan güzel karşılıklar aldığını kaydeden Gökhan Demirtaş, şunları söyledi:

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-6.jpg

"Fildeki gerçek minibüs olup olmadığını soruyorlar, çok ilgi çekiyor. Zaten babamdan kalan bir hastalıktı, kapımda 2 aracım daha var ama onları kullanmıyorum. Yeşilçam filmlerini çok seviyorum ama Çiçek Abbas filmini belki 100 defa izlemişimdir hiçbirinde sıkılmıyorum. Aracı satın almak isteyenler de oldu ama satmadım, satmayı da düşünmüyorum. Bir tane kız çocuğum var, o bu arabayı çok seviyor o nedenle duracak."

hurdadan-aldi-cicek-abbas-minibusu-yapti-5.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN