Back To Top
Benli Ahmet İstasyonu’nun durumu içler acısı

Benli Ahmet İstasyonu’nun durumu içler acısı

Benli Ahmet İstasyonu’nun durumu içler acısı
- A +

Benli Ahmet İstasyonu’nun durumu içler acısı, uzun zamandan beri boşaltılan istasyon yıkılmaya yüz tuttu

Özellikle etrafındaki çam ağaçlarıyla görenleri büyüleyen Benli Ahmet İstasyonu’nda bulunan tarihi binalar ve kule yıkılıyor. Özellikle hafta sonlarında piknikçiler tarafından kullanılan istasyonda bulunan binalar yıkılmış, pencere ve kapıları kırılmış adeta kaderine terk edilmiş vaziyette bulunuyor.

Önlem alınmadığı takdirde istasyon çevresinde bulunan binaların kısa sürede tamamen yıkılacağını ifade eden köylüler, “İstasyon Binası ve etraftaki tarihi binalar her geçen gün biraz daha yıkılıyor. Hiç kimse bir önlem almıyor. Taş binalar yıkılmak üzere, kulenin durumu ortada her taraf pislik içerisinde, binaların kapı ve pencereleri kırılmış, yazık böyle bir bina bu devirde yapılamaz. Bari elimizde olanları koruyalım” diyerek yetkililerden istasyon çevresinde bulunan binaları koruma altına almalarını istediler.

Kars’ın Selim İlçesi’ne bağlı Benli Ahmet Köyü civarında bulunan ve etrafı çam ağaçlarıyla süslenen Rus yapısı binalar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce pencereleri sökülmüş, kapıları kırılmış, duvarları yıkılarak talan edilmiş durumda, çok sayıda yabancı turistin ziyaret ettiği Benli Ahmet İstasyonu kısa sürede önlem alınmaz ise yıkılarak tarihin karanlığına gömülecek.

KARS/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN