4 Ocak koronavirüs vaka sayısı açıklandı

4 Ocak koronavirüs vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından Kovid-19 günlük vaka ve can kaybı sayısı açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın güncel koronavirüs tablosuna göre, can kaybı 137 vaka sayısı 54 bin 724 olarak gerçekleşti. İşte, koronavirüs son gelişmeler ve 4 Ocak 2022 günlük tablo...

Günlük koronavirüs tablosu her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Koca, sosyal medya hesabından duyurduğu vaka sayıları ile vatandaşlarımızı koronavirüs için uyarıyor.

4 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

4 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de 4 Ocak'ta 382 bin 888 test yapıldı. 54 bin 724 vaka görülürken 137 kişi de koronavirüsten hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı ise 26 bin 561 olarak açıklandı.

basliksiz-1.jpg

BAKAN KOCA'DAN KORONAVİRÜS UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Omicron varyantı, İstanbul’daki vaka sayılarının toplam vaka sayısının yarısını aşmasına neden oldu. Yeni varyanta bağlı vaka artışları şimdilik büyük şehirlerde dikkat çekse de aynı durum diğer illerde de kolayca yaşanabilir. Tedbirlere her yerde aynı ciddiyetle uyulmalıdır." açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN