5 Ocak koronavirüs vaka sayısı rekor kırdı

5 Ocak koronavirüs vaka sayısı rekor kırdı

Sağlık Bakanlığı tarafından Kovid-19 günlük vaka ve can kaybı sayısı açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın güncel koronavirüs tablosuna göre; can kaybı 143, vaka sayısı 66 bin 467 olarak gerçekleşti. Bu vaka sayısı ile günlük vaka sayısında rekor kırıldı.

Günlük koronavirüs tablosu her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Koca, sosyal medya hesabından duyurduğu vaka sayıları ile vatandaşlarımızı koronavirüs için uyarıyor.

5 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

5 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de 5 Ocak'ta 417 bin 787 test yapıldı. Koronavirüs tablosuna göre 66 bin 467 vaka sayısı, 143 de can kaybı yaşandı. İyileşen hasta sayısı ise 29 bin 316 olarak açıklandı. 4 Ocak'ta açıklanan veriler de vaka sayısı 54 bin 724'dü.

basliksiz-4.jpg

REKOR VAKA SAYISI

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan genel koronavirüs tablosuna baktığımda 5 Ocak 2022 vaka sayılarının 66 bin 467 ile rekor kırdığını görüyoruz. Bugünün vaka sayısına en yakın vaka tablosu 63 bin 082 vaka ile 16 Nisan 2021 tarihinde olmuştu.

screenshot-5a.jpg

BAKAN KOCA'DAN KORONAVİRÜS UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Omicron varyantıyla birlikte vaka sayılarındaki artışa rağmen hastaneye yatışlarda endişe verici bir yükselme söz konusu değil. Öte yandan, hastaneler riskin arttığı ortamlar; kendimiz kadar sağlık çalışanlarını da korumak zorundayız. Hastaneye gittiğinizde lütfen dikkatli olun" açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN