30.05.2020  15:17
SON GÜNCELLEME: 
31.05.2020  01:38
KAYNAK: 
İSTANBUL/ANKA

Nikah salonlarında yeni dönem: Takı töreni ve tebrikleşme yasak, en fazla 30 kişi olacak

Esenyurt Belediyesi, 1 Haziran’da yeniden açılacak olan Nikah Sarayı’nda, koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlemeler yaptı. Salonların kapasitesi yüzde 25’e düşürüldü. Takı töreni ve tebrikleşme yapılmayacak. Gelin-damat ile şahitler ve nikah memuru 3 ayrı masada olacak.

+
-

Esenyurt Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle durdurulan nikah başvurusu işlemlerine 1 Haziran’da yeniden başlayacak.

Pandemi süreci nedeniyle önlemler alan Esenyurt Belediyesi ekipleri, nikah salonlarını her gün dezenfekte ediyor. Başvuru ve nikah işlemleri sırasında da bazı önlemler alan ekipler, alınan kararları evlenecek çiftlere bildirdi.

TAKI TÖRENİ OLMAYACAK, TEBRİKLEŞME DE YOK

Salonların kapasitesi yüzde 25’e düşürüldü. Oturma düzenlerinde yapılan değişiklikle her 3 sıradan bir koltuk kullanılabilecek. Çiftler ve yakınları maske takacak ve dezenfekte kurallarına uyarak içeri alınacak.

Salonda takı töreni ve tebrikleşme olmayacak. Çiftler isterse, yanlarında getirdikleri takı kutusu görevli tarafından salonda gezdirilecek ve takılar toplanacak.

EN FAZLA 30 KİŞİ OLACAK

En fazla 30 kişiyle nikah kıyılabilecek. Gelin-damat ile şahitler ve nikah memurları 3 ayrı masada olacak. Bir nikah bitmeden diğer nikah için gelen gelin-damat ve yakınları içeri alınmayacak.

DİĞER HABERLER
Patlamada 3 gözaltı!
ABD'de bilanço daha da ağırlaştı
Müsaade etmeyeceksiniz!
Gülistan'ı arama çalışmalarında 6 ay geride kaldı
Van Gölü'nde 1 ceset daha bulundu
Yeter ki patron üzülmesin!
Hiç kimse Gezi benzeri kalkışmayı aklından geçirmesin