13.02.2020  14:08

Anaokulu öğrencilerinden deprem mağduru yaşıtları için yardım kampanyası

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde anaokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi aralarında yardım kampanyası başlatarak topladıkları yardımları deprem mağduru yaşıtlarına gönderdiler

+
-

Topladıkları yardımları kolilere doldurarak Sakarya’da bulunan Kızılay yetkililerine teslim eden okul öğretmenleri miniklerin bu davranışlarından dolayı gururlandıklarını belirttiler.

Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi anaokulu öğrencilerinin depremzede yaşıtları için yapmış oldukları yardımlar ile alakalı olarak, “İlçemizde minik öğrencilerimizin yaptığı 150 adet hediye paketi Elazığ Çayda Çıra Anaokulu öğrencilerine gönderilmek üzere Kızılaya teslim edildi. Her çocuk için özel olarak paketlenen hediyele paketlerinin içinde oyuncak araba, balon, çikolata, baloncuk oyuncağı, bebek gibi şeyler bulunmakta olup hediye paketleri 75 kız 75 erkek için ayarlanmıştır” diye konuştu.

Yardımların toplanmasında öğrenci velilerininde emeğinin büyük olduğunu belirten Harbi, “Kampanyayı düzenlememizdeki asıl amacımız ise çocuklarımızın hassasiyetlerini artırmak, onların toplumsal olaylara karşı farkındalığını oluşturabilmek. Çocuklarımız da yardım kampanyaya büyük ilgi gösterdiler” şeklinde konuştu.

SAKARYA/İHA


(FOTOĞRAF)
GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
Korkulan olmadı
Alev Alatlı'yı ziyaret etti
İdlib şehidine veda
Tüm araç ve eşya girişleri de durduruldu
3 kız günlerdir kayıp
"Fesatçılara fırsat vermeyeceğiz"
Berna Laçin'in oyunu iptal edildi