Drift yapan sürücü "dur" ihtarında bulunan bekçiye çarptı

Zonguldak Ereğli'de "dur ihtarında" buluduğu sürücünün otomobiliyle çarptığı bekçi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan sürücünün 2.47 promil alkollü olduğu belirlendi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde otomobiliyle drift yapan sürücü Recep Karaçam (32) "dur" ihtarında bulunan bekçi Hamza Aydoğdu'ya (33) çarptı. Aydoğdu tedaviye alınırken, 2.47 promil alkollü olan Karaçam ise gözaltına alındı.

Olay, gece saatlerinde Kışla Mahallesi Kışla Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, sanayi sitesi içerisinde devriye görevinde bulunan bekçiler, sanayi içinde drift yapan 67 LP 123 plakalı otomobili durdurmak istedi.

'DUR' İHTARINA UYMAYIP KAÇMAYA ÇALIŞTI

Sürücü Recep Karaçam, "dur" ihtarına uymayıp kaçmak istediği sırada bekçi Hamza Aydoğdu’ya çarptı.

Çarpmanın etkisiyle savrulan bekçinin yardımına mesai arkadaşı ve sanayi esnafı koştu. Araçtan inen sürücü Recep Karaçam ile arkadaşı, esnafla tartışmaya başladı.

Bu sırada olay yerine gelen takviye ekipler sürücü Recep Karaçam ile arkadaşını gözaltına alırken, yaralanan Aydoğdu, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından özel bir hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Yaralanan bekçinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, Recep Karaçam’ın 2.47 promil alkollü olduğu belirlendi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.