İstanbul'da metrobüs yolları yenileniyor: Seferler aksayacak mı? İBB açıkladı

İstanbul'da metrobüs yolları yenileniyor: Seferler aksayacak mı? İBB açıkladı

İBB'den yapılan açıklamada İstanbul'da metrobüs yolunun yenileceği duyuruldu. Çalışmalar esnasında metrobüs seferlerinin aksamayacağı belirtilirken yolların 21 yıl boyunca bakım istemeyen ve daha keyifli yolculuk yapılmasına olanak tanıyan özel reçete "Beyaz Yol" ile kaplanacağı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada, metrobüslerin tonajından kaynaklı bakım isteyen ve çabuk bozulan asfaltın yerine, kaliteli, bakım istemeyen ve konforlu yolculuk imkânı sunan "Beyaz Yol" uygulamasının hayata geçirileceği belirtildi.

İBB birimlerinin, uygulamayı Cevizlibağ-Yenibosna hattında bu gece başlatacağı, eylül ayında çalışmaları tamamlayacağı aktarılan açıklamada, bu süreç içerisinde metrobüs hattının kesintiye uğramayacağı kaydedildi.

1318721.jpg

ÖZEL REÇETELİ BETON

Açıklamada, özel reçeteli beton kaplama "Beyaz Yol" ile metrobüs hattında 21 yıl boyunca bozulma ve deformasyon olmayacağı, her yıl 2 defa yapılan bakım çalışmasına gerek duyulmayacağı, bakım maliyetlerinin de ortadan kalkacağı vurgulandı.

Çalışma olan istasyonlarda iniş-binişler olmadan diğer istasyona geçileceği, karşı yola yönlendirilip dönüş hattından İstanbulluların aktarmayla kendi istasyonuna ulaşacağı belirtilen açıklamada, istasyon başına çalışmanın iki gün süreceği bildirildi.

"METROBÜS HATTI HİÇBİR ZAMAN KESİNTİYE UĞRAMAYACAK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, 7 durak gidiş-dönüş 18 kilometrelik hatta uygulamayı başlatacaklarını belirtti.

1399243.jpg

Alpay, metrobüs yolcularının sıkıntı yaşamaması için önlemler alındığına dikkati çekerek, "D-100 kara yolunun en sol şeridinde eksiltme yapılacak ama metrobüs hattı hiçbir zaman kesintiye uğramayacak" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN