Yeşil sahalar yine 'ringe' döndü, takım oyuncuları isyan etti: Böyle futbol yere batsın

Beykoz 1908 ile Ayazağaspor arasında oynanan süper amatör lig 5. grup maçından sonra takım oyuncuları arasında başlayan kavga taraftarlara da sıçradı. Ayazağaspor oyuncuları yaşananlara sosyal medya hesaplarından tepki göstererek "Böyle futbol yere batsın, kulüp ayırmaksızın caydırıcı ceza gelmedikçe, altı da üstü de düzelmez bu liglerin" şeklinde isyan etti.

Yeşil sahalar yine istenmeyen görüntülerin merkezinde oldu. Beykoz 1908 ile Ayazağaspor dün saat 14.00’de oynanan Süper Amatör Lig 5. Grup 16. Haftası maçında karşı karşıya geldi. Maç, Beykoz 1908'in 2-1’lik galibiyeti ile sona erdi.

Maç sonunda Beykozlular galibiyet sevincini yaşarken, iki takımın oyuncuları arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle çıkan kavgaya, tribünde takımlarına destek olan Beykozlu taraftarlar da sahaya inerek dahil oldu. Sahada görevli polislerin müdahalesiyle kavga son bulurken, çok sayıda oyuncu yaralandı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Ayazağaspor Kulübü oyuncuları, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla yaşananlara tepki gösterdi. Futbolcular, “Böyle futbol yere batsın, kulüp ayırmaksızın caydırıcı ceza gelmedikçe, altı da üstü de düzelmez bu liglerin" diye isyan etti.

Geçen hafta da Bayrampaşa’da, Gaziosmanpaşaspor- Beykoz 1908 Spor arasında oynanan maçta, Gaziosmanpaşalı taraftarlar sahaya girip futbolculara saldırmış ve hakem maçı tatil etmişti.