Back To Top
Instagram, 'intihar' paylaşımlarını yasakladı

Instagram, 'intihar' paylaşımlarını yasakladı

 - Son Güncelleme: 29.10.2019 Salı 10:20
Instagram, \'intihar\' paylaşımlarını yasakladı
- A +

Instagram, kullanıcı sağlığını ve psikolojisini korumak zorunda olduğunu belirterek intihar veya kendine zarar verme içerikli görüntüleri ve videoları yasakladığını açıkladı.

Sosyal medya devi Instagram, son önem yasaklarına bir yenisini daha ekledi. Son getirilen yasak; insan sağlığına ve psikolojisine zarar verebilecek olan 'kendine zarar verme' ve 'intihar' içerikli görüntüleri kapsıyor.

Instagram, geçen şubat ayında kişinin kendine zarar verdiği bazı görüntüleri yasaklamış, aynı zamanda iyileşmiş yara izleri gibi içeriklerin de 'keşfet' sekmesinde çıkmasını engellemişti.

Webtekno'nun haberine göre, geçen günlerde bir blog yazısı paylaşan Instagram Başkanı Adam Mosseri, bu değişiklikten sonraki ilk 3 ayda Instagram'ın 834 bine yakın gönderi hakkında işlem yaptığını açıkladı.

İnsanların sağlık deneyimlerini paylaşmalarına izin verirken diğerlerinin de potansiyel olarak zararlı içeriğe maruz kalmalarını engellemek için bir denge kurmak zorunda olduklarını belirten Mosseri, bu yüzden yasakları genişletme kararı aldıklarını söyledi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN