Back To Top
Japonya’da selfie çeken otomat çılgınlığı!

Japonya’da selfie çeken otomat çılgınlığı!

 - Son Güncelleme: 19.10.2015 Pazartesi 11:52
Japonya’da selfie çeken otomat çılgınlığı!
- A +

Japonya’da yükselen trend selfie/özçekim, ilk kez bir içecek firmasının otomat makinelerine taşındı. İcecek satın alındığında selfie çekimi gerçekleştiriliyor

Teknoloji dünyasında öncü ülkelerin başında gelen Japonya’da son yılların en ciddi trendlerinden selfie ya da özçekim, ilk kez bir içecek firmasının otomat makinelerine taşındı.

Otomattan icecek satın alındığında selfie çekimi gerçekleştiriliyor, çekilen fotoğraflara çerçeveler eklenebiliyor ve üstelik bir mesajlaşma uygulaması kullanılarak paylaşım da gerçekleştiriliyor…

Yükleniyor...

Bir mesajlaşma uygulaması ile yürütülen işbirliği kapsamında geliştirilen selfie çeken otomat makinesi, teknik olarak gerçek bir selfie olmasa da prensipleri ve paylaşıma imkan tanıyor olması ile oldukça ilgi çekici bir otomatın önünü açıyor.  

15-10/19/10020101.jpg

Söz konusu otomat makinesinin Japonya’da hızla yaygınlaştığı belirtilirken, kısa süre içinde ülkede hayli popüler olacağı düşünülüyor. Çeşitli dillerdeki versiyonlarının da başka ülkelerde kullanıma sunulacağı kaydediliyor.

Doğu Asya ülkesinde fotoğraf çeken kabinler hala çok yaygın. Bu nedenle selfie çeken otomatın da ilgi göreceği tahmin ediliyor. Bakalım teknoloji ve ilginç fikirler başka hangi örneklerle karşımıza çıkacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN