Back To Top
Samsung Note 9'un ekranına tam puan

Samsung Note 9'un ekranına tam puan

 - Son Güncelleme: 15.08.2018 Çarşamba 20:35
Samsung Note 9\'un ekranına tam puan
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iPhone'a alternatif olarak işaret etitği Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9'un ekranının performansı merak ediliyordu. DisplayMate'e göre Note 9'un ekranı bir kaç rekor kırdı. DisplayMate, yeni Galaxy Note 9’un ekranına en yüksek puan olan A+’yı verdi.

Telefonların ekranlarını detaylı incelemelere tabi tutan DisplayMate, yeni Galaxy Note 9’un ekranına en yüksek puan olan A+’yı verdi. Note 9’un Mutlak Renk Doğruluğu’nu “kusursuzdan ayırt etmek neredeyse imkansız” diye tanımlayan site, ekranı “şimdiye kadar ölçtüğümüz en isabetli ekran” diye nitelendirdi. Firma, telefonun Yüksek Parlaklık Modu’nun Note 8’e kıyasla yüzde 27 daha parlak olduğunu ve yüzde 32 daha yüksek kontrast sunduğunu, telefonun otomatik parlaklık açıkken 1.050 nit değerine ulaştığını da söyledi.

Galaxy Note 9, Renk İsabeti ve Yoğunluk Ölçekleri alanlarında da yeni rekorlar kırdı. Bu, telefonun en yüksek parlaklığının, ekranda görünene göre çok fazla değişmediği anlamına geliyor. Telefon, Bakış Açısı Performansı’nda ise başarılı sonuçlar elde etti.

Galaxy Note 9, Ekran Yansıması’nda yeni bir rekor kırmasa da Note 8 ile aynı puan olan 4.4’ü paylaştı. Bu puanın DisplayMate’in elde ettiği en düşük puan olduğu söyleniyor.

Note 9’un ekranının “seviyeyi önemli ölçüde yükselttiğini” vurgulayan DisplayMate, “Galaxy Note 9, test ettiğimiz en yenilikçi ve yüksek performanslı akıllı telefon ekranına sahip” diyerek raporunu sonuçlandırdı.

18-08/15/samsung-note-9.jpg

DisplayMate, “Galaxy Note9, şimdiye kadar L-laboratuvar testlerini gerçekleştirdiğimiz, listelediğimiz en yenilikçi ve yüksek performanslı akıllı telefon ekranına sahip” açıklaması yaptı. 

Görünüşe göre Samsung, ekran teknolojileri konusunda sektörü domine etmeye devam edecek. 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN