TRT Spor Yıldız nasıl izlenir? TRT Spor Yıldız HD frekans ayarı

TRT Spor Yıldız nasıl izlenir? TRT Spor Yıldız HD frekans ayarı

İnternet üzerinden TRT Spor Yıldız kanalı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Peki TRT Spor Yıldız kanalı nasıl izlenir? Uydu frekansı nedir? Tüm detaylar haberimizde.

TRT 2 kanalının yerine yayın hayatına başlayan TRT Spor Yıldız kanalı ile ilgili insanların araştırmaları devam ediyor. Peki TRT Spor Yıldız kanalı nasıl izlenir? TRT Spor Yıldız kanalı uydu frekansı nedir? TRT Spor Yıldız kanalı ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

TRT SPOR YILDIZ KANALI

TRT 2 kanalının yerine TRT Spor Yıldız kanalının yayın hayatına başladığı biliniyor. İnsanlar TRT Spor Yıldız kanalının nasıl izlenebileceğini araştırıyor. Yurt içi ve yurt dışı dahil birçok spor karşılaşmasını bünyesinde yayınlayacak olan TRT Spor Yıldız kanalının uydu bilgilerini televizyona eklemek gerekiyor. TRT Spor Yıldız kanalının uydu bilgileri ise şu şekilde; Türksat 4A 11958 V 27500 5/6 olarak belirlenmiştir.

TRT SPOR YILDIZ FREKANS AYARI

TRT Spor Yıldız kanalı bazı televizyonlarda otomatik olarak bulunabiliyor ancak bazı televizyonlarda uydu ayarlarının yapılması gerekiyor. TRT Spor Yıldız kanalı uydu frekansı olan Türksat 4A 11958 V 27500 5/6 ayarlarını televizyona eklemek gerekiyor. Aynı zamanda TRT Spor Yıldız kanalı internet üzerinden https://www.trtspor.com.tr/canli-yayin-izle/trt-spor-yildiz/ adresi üzerinden de naklen takip edilebilir.

TRT Spor Yıldız Uydu Ayarları

TRT SPOR YILDIZ KANALLARI

TRT Spor Yıldız kanalı Turkcell TV+ cihazlarda 71. kanalda, D-Smart cihazlarda 86. kanalda, Digiturk cihazlarda 87. kanalda, KabloTV cihazlarda 244. kanalda ve Tivibu cihazlarda 85. kanalda bulunuyor.

TRT SPOR YILDIZ YAYIN DÖNEMİ

TRT Spor Yıldız kanalı TRT 2 kanalının yerine yayın hayatına başladı. Kanal 21 Eylül 2019 senesinde test yayınlarına başlayarak 19 Mayıs 2021 tarihinde tamamen yayın hayatına başlamıştır. Kanalda yurt içi ve yurt dışı birçok spor karşılaşması seyircilerle paylaşılıyor.

TRT

Açılışı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu olan kanal ilk olarak 1 Mayıs 1964 senesinde çıkarılmış olan TRT yasasıyla birlikte kurulmuş ve Türkiye'de kamu adına yayın yapan tek kanal görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda TRT kanalı Avrupa Yayın Birliğe üye olan ilk ve tek televizyon kanalıdır. TRT Türkiye'nin yayın yapan ikinci televizyon kanalı olarak bilinmektedir, ilk kanal olan İTÜ TV 1970 senesinde kapanmış ve TRT de 1990'lı senelerin başında hem televizyon hem radyoculuk yayınlarına başlamıştır. 1968 ve 1986 senelerinde yayın yapan tek televizyon kanalı olan TRT TRT 1 kanalı yayın hayatına başlamış ve 1986 senesinde de TRT 2 kanalı yayın hayatına başlamıştır. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN