04.04.2020  12:24
SON GÜNCELLEME: 
04.04.2020  13:00
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Türk-İş, Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya 3 milyon lira bağışladı

Son dakika haberi...Türk-İş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı 'Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon lira bağışladı.

+
-

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' çağrısıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 milyon lira bağışladı.

"BAĞIŞ BAKAN SELÇUK'A TESLİM EDİLDİ"

Türk-İş'ten yapılan açıklamaya göre, konfederasyon adına 3 milyon liralık bağış çekini, Genel Sekreter ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a dün teslim etti.

Bağış çekinin teslimi sırasında değerlendirmelerde bulunan Kavlak, yaşanılan zor süreçte, birlik ve beraberlik ruhunun önemine dikkati çekti.

Türk-İş'in 1 milyonu aşkın üyesi ve üye işçilerin aileleriyle 5 milyonluk büyük bir aile olduğuna işaret eden Kavlak, şunları kaydetti:

"BİZ DE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK"

"Bu süreçte, başta Türk Metal Sendikamız olmak üzere konfederasyonumuza bağlı sendikalar otellerini sağlık çalışanlarına tahsis etti. Bunun yanında sokakta kağıt toplayan 700 kişiye konfederasyon olarak gıda yardımı yaptık. Sorumluluklarımızın farkında olarak adımlar atıyoruz. Türk-İş dün olduğu gibi bugün de ülkemizin en önemli değerlerinden biridir. Bu bilinçle bu zor günlerde 3 milyon liralık yardımla biz de elimizi taşın altına koyduk. İnşallah yapılan tüm yardımlar ihtiyaç sahiplerinin bir derdine derman olur."

DİĞER HABERLER
65 yaş üstü ve 20 yaş altı için Bakan Koca'dan açıklama
'Yunan devleti önce kendi barbarlığından kurtulmalı'
İstanbul Azerbaycan'ın renklerine büründü
Burada yapılanlar hukuk cinayetidir
İdlib'de terör pususu
Korona kısıtlamaları masada
Sokak ortasında dehşet