Back To Top
“KHK’lar faciadır” ama...

“KHK’lar faciadır” ama...

 - Son Güncelleme: 08.11.2019 Cuma 08:32
- A +

FETÖ ile mücadelede sap ile samanın birbirine karıştığını herkes bilir.

At izinin it izine karıştığını da…

Kurunun yanında yaşın yandığını da herkes bilir. (Bunlar kimi zaman Cumhurbaşkanı’nın dilinden yansımıştır kamuoyuna kimi zaman Başbakanların…)

Ne demek bunlar?

15 Temmuz’un hay huyu içinde “vur deyince öldürmeler olabilir” demek değil mi? Hatta tepeden söylenince bu “Aman dikkat edelim, insanlar mağdur edilmesin” demek değil mi?

Şimdi aradan üç yıl geçti, üç yıllık birikim söz konusu. Mağduriyet varsa, bu da üç yıl süreyle abanmış insanların üstüne.

Mağduriyet, üzerine yığıldığı insan için facia demekse, ortada bir “KHK faciası” var demektir.

Bülent Arınç çıkıp seslendirmese facia ortadan kalkıyor mu? Facia büyüyüp ona yol açanları gönüllerden silecek hale gelse daha mı iyi? KHK’ların altında Cumhurbaşkanı’nın imzası var diye,  Arınç’la Cumhurbaşkanı’nı karşı karşıya getirip husumet üretmeye kalkışmak husumetten rant üretme hesabından, daha açıkçası husumet tacirliğinden başka bir şey midir?

Bu konudaki itirazları değerlendirmek üzere kurulan OHAL Komisyonu’na 126 bin 200 başvuru olmuş, kurum bunlardan 93 bin 100 dosyayı karara bağlamış, ve 8 bin 320 kamu görevlisinin itirazını haklı bulmuş. Yani onlara “Siz haksız yere görevden alındınız” demiş.

Demek ki en azından 8 bin 320 kişi için “KHK facia olmuş!” Yanlış mı? Bir tek kişi için bile “KHK facia olsa” önemli değil mi? 8 bin 320 kişi kaç yıl böyle bir işkenceyi yaşamış oluyor? Evine ekmek götüremiyor, terör örgütü ile iltisaklılık muamelesi görüyor?

Hani Dicle kenarında bir kuzuyu kurt kapınca Adl-i İlahi Ömer’den sorardı onu. Kanun hükmündeki Kararname’nin altındaki imza Cumhurbaşkanına ait olunca adalet aramaya gerek bulunmuyor mu?

Kaldı ki, OHAL komisyonunun elindeki kriterlere de bakmak lazım. Kaç karineyi FETÖ irtibatı için yeterli sayıyor Komisyon?

Kaldı ki, Komisyon’un “Göreve dönebilir” kararı verdiği kişilerin göreve dönememeleri diye bir facia daha var.

Niye?

“Devlet sadakatten emin olmadığı kişiyi çalıştırmak zorunda değilmiş!”

Elimizde “sadakat ölçer” aletler var zahir.

Benzeri kıstası, yargıda “Delil yetersizliği”nden beraat etmiş kişiler hakkında da kullanıyor mevcut idare. “Beraat etmiş ama bir şekilde iltisakı var. Ona güvenecek miyiz?”

Ah şu iltisak unsuru!

Yaşadığımız zamanların ceza hukuku garibesi.

“Sübliminal mesaj”ın ömür boyu hapis cezası için gerekçe olarak kullanıldığı bir süreçte “iltisak” haydi haydiye delile dönüşür değil mi?

İltisak ne Allah aşkına?

Memlekette bir adam kendini “Devlet” yerine koyup bir adamı yargılama hakkını kullanıyor ve ona “sende iltisak görüyorum, sana güvenmiyorum” diyor. Subjektivizmin, yani kafaya göre adaletin dik alası.

Şu anda Türkiye’de KHK faciası da var, yargı faciası da var. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bu faciayı ortadan kaldırabilmek için çare arıyor.

Ama öyle fırtınalı bir ortamdan geçiyoruz ki, en küçük insan hakları hatırlatmasında damgalamalarla karşı karşıya kalma riski sizi karşılıyor. Bakan’ın “Maklubeye kaşık sallayanlar” feryadı, FETÖ pazarında at koşturanların sergiledikleri fitne ile alakalı. Hem de iktidarın iltisaklı alanlarında…

Bu alanın bir pazara dönüştüğü aşikâr değil mi artık? Şamil Tayyar’ın “FETÖ borsası” çığlığı Arınç’ın “KHK faciası”ndan daha düşük profilli bir yargı sancısını mı ifade ediyor ki, Şamil Tayyar kalkıp “Arınç için FETÖ’yü desteklemekten dava açılması” çağrısında bulunabiliyor. Cumhurbaşkanı’nın avukatlarına ilişkin iddialar, şüyuu vukuundan beter ithamlar içermiyor mu, ki kimseden bir açıklama gelmiyor?

Ah şu iktidar çevresinde konuşlanan, hatta bir kısmı “muhafazakâr camia” içinde görünen medya dili. Adalet konusunda en çok onlar duyarlı olması gerekirken, adalet en çok oralarda ıskalanıyor. Muktedir bir dil ve herkesi yargılama hakkı. İstediklerini ipe gönderiyor, istediklerini ipten alıyorlar. Bildik, “medyada yargısız infaz” yaklaşımı. Dünün muktedirleri de yaptı bunu, bugünün muktedirleri de yapıyor.

Kim ne derse desin, KHK faciası da var, yargı sancısı da…

Bence doğru olan, Arınç’ın çığlığını uyarı gibi değerlendirip, insanların acılarına duyarsız kalmamak ve hadi anlayanlara söyliyeyim “Kul hakkı” ile ruz-i mahşere gitmemektir.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 10 Kasım 2019 20:32
Sizden hic beklemiyordum, boyle bir bakis acisi Ahmet bey! Tam isabet, dogru bir bakis acisi,yakin cevrem sizin elestirdiginiz bakis acisiyla hayatina devam ediyor! Sizide vatan hainligiyle sucladiklarina emin olun!
KARAR OKURU 10 Kasım 2019 12:12
Sen çok yaşa Ahmet hocam. Allah’ım hakkı bükmeden, senin rızan için dillendiren ağızlara, kalplere ve kullarına güç ver.
Karar okuru 10 Kasım 2019 03:54
Adaletin bu kadar karma karisik olmasi encok kimin isine yariyor? Kimse artik kanunlar soyle boyle demiyor herkese potansiyel FETO veya PKK suclu muamelesi yapilabiliyor. Ben suclu dersem suclusun deniyor. Bu durumdan encok faydalananlar tabiki sirtini birilerine dayiyan gercek suclular onlar herturlu kanunsuz islerine devam edip servetlerini katlamaya devam ediyorlar.
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 23:35
,,Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır,,
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 15:15
15 Temmuzda uçurumun kenarından döndük.Şehitlerimize rahmet gazilerimize şükranlarımızı sunarız.Artik anlamalıyız suriye sınırında bizim etrafımızı pkk ile kim çevirmek istiyorsa on beş temmuzda içimizdeki hainleri kullanarak bizi Suriye yapacaklardı.Bu topraklarda yaşayan herkes çok uyanık olmak zorunda şu parti bu parti yok düşman çok uyanık ve sinsi.Bu coğrafyada yaşamak istiyorsak içerde hukukun üstünlüğü demokrasi şeffaflık liyakat parti içi demokrasi ve eğitime çok önem vermeliyiz.Hukuk adına da bu terör örgütüne sadece ibadet diye katılmış suça katılmamış kişiler mağdur edilmemelidir.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 23:40
Teşekkürler Ahmet Taşgetiren Bey, sizden de böyle bir yazı beklenirdi. Yöneticilerimize ve diğer aydınlarımıza ithaf olunur.
adil ünal 08 Kasım 2019 20:32
Suç işleyen katil darbeci guruh en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Fetö yargılamalarındaTek kriter suç işlemiş olmak olmalı. Fakat Hukuka göre suç işlememiş, kandırılmış mazlumlara katillerin günahını yüklemek Dinimize göre de Türkiye cumhuriyeti anayasasına görede zülümdür. Allah aşkına artık herkes holiganlığı bıraksın. İnsafla aklı selimle düşünsün. Kabir var hesab var şaşmaz bir büyük mahkeme var. hapisteki bebeklerin sucu nedir?
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 19:23
Arınç'ın açıklamalarına sözüm yok da, bu çok yüksek istişare kurulunda söylenenler, eleştiriler hiç dikkate alınmıyorsa, eleştiren kişi sözlerini geri alıyorsa bu kurulun ne kıymeti var? Niye onlara boşuna para ödeniyor ki... Bu durumda kuruldakilerin istifa etmeleri gerekir, onurlu davranış budur.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 19:23
Kul hakkı dediniz ya ben hakkımı helal etmiyorum etmeyeceğimde.Yerlerinde olsam ölüme çare bulurum.Yoksa vay hallerine.
MAĞDUR 08 Kasım 2019 18:57
Allah razi olsun sizden.. ne diyebilirim i hislerimize tercuman olmuşsunuz..
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 18:11
Ülkemizin refaha ve huzura kavuşması için bir an önce ulusalcıların, ırkçıların, marjinal sol gurupların ve din tacirlerinin fikirlerinden düşüncelerinden kurtulmamız gerekiyor...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:50
Birazda özeleştiri yapsak nasıl olur acaba. Mesela büyüklerimiz bizlere said nursi'nin, geylaninin, gazalinin kitaplarını okutacaklarına; ibni Sinan'ın farabinin kitaplarını okutsalardı yada şu öğrenci yurdunda kalsın şu dersaneye gitsin dininide öğrensin deyip çocuklarını o zehir saçan yerlere göndermeselerdi, kimse zehir yutmak zorunda kalmasaydı acaba bütün bu olanlar başımıza gelirmiydi. Kimseyi kınamıyorum ancak durum gerçekten felaket...
OKUR 08 Kasım 2019 18:24
1
Kendi adıma konuşuyorum. Emine Şenlikoğlunu, Ahmet Günbay Yıldız' ı Yavuz Bahadıroğlunu okuyacağıma keşke Nurettin Topçuyu, Cemil Meriç'i okusaydım. Seyyid kutubu okuyacağıma Ali şeriatiyi, gazaliyi okuyacağıma Ömer Hayyamı okusaydım keşke....
KARARlı 08 Kasım 2019 18:28
0
Keşke 4 yaşında Sübhaneke ezberleyip 15 yaşında Afgan mücahitlerinin resmini çizeceğime araba resmi, telefon resmi uçak resmi helikopter resmi çizeydim...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 18:31
3
said nursinin kitaplarinin yaninda ibni sina gibi zatlarin kitaplari da okunur.Nur talebelerinin cogu universite mezunudur ve o bilimsel kitaplar da dini kitaplarin yaninda okunur.iskembeden sallamayalim lutfen
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 11:14
1
18.31 bilimsel kitap okusaydın işkembeden sallayalım diye bir kelime kullanmazdın. O kelimeyi senin gibi bom boş insanlar kullanıyor. Ayrıca ben kendi adıma konuştum. Sana noluyor. İstediğin çukurda debelenebilirsin banane....
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:30
Selâmünaleyküm Allah milletimizi temize çıkarsın. Tuzak kuranların oyunlarını boyunlarına dolasın.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:14
Ohal Komisyonu üyelerinden birinin kardeşi FETÖ'den ihraç. Aynı durumda olan sıradan bir vatandaş kardeşi, anne babası... nedeniyle işe giremiyor. Hala bu saçmalıkları savunmaya çalışanlar var, yazık.
Muhtefi. . 08 Kasım 2019 16:16
**FETÖ ile mücadelede sap ile samanın birbirine karıştığını herkes bilir.** Peki niye. ?..Çünkü Fetöcüler Herşeyi karma, çorba yaptılar. :))..Din diye herşeyi (Maske yaparak) Kullandılar ama herşeyi. Onun için şimdi bu durumdular.Duruşları, Yerleri, Renkleri, Şekilleri belli değildi. Hala da öyleler. Nerde Akşam orda Sabah etmişler. :))..İplik yumagini karmakarışık hale getir. Çözmek için ne.kadar zaman lazımdır. Gayet net anlayanlar için. Fetö her delikte, he renkte,her kılıkta bulunuyor. Zulümleri Başlarına döndü. !.
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 14:43
0
Haklısınız.Herşeyin başı samimiyet.Bizler önce samimi sonra akıllı daha sonrada dürüst olmalıyız.Ama maalesef görüşümüze yakın diye bir çok hataları görmedik .Fetö de bunu çok iyi istismar etti.Ama uygulayabilseydik Abdülkadir Geylanin "Şeriatın şahitlik etmediği her hakikat zındıklıktır" sözünü gördüğümüz her yanlışı iyi niyetli yorumlamadaydık belki çok daha erken uyanabilirdik.Onun için kimden gelirse gelsin her yanlışa bu yanlış deyip karşı çıkmamız gerekiyor.
Sabahattin 08 Kasım 2019 15:38
Başkanın denetlenmesi ve denge için ön seçim ve dar bölge şart
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:52
2
Çok zekisin ne darı ne bölgesi. Nolacak yani dar bölge olursa.
KARAR OKURU 09 Kasım 2019 01:23
0
Dar bolge!? Hahaha zaten her yer dar bolge:))))
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 14:19
Bu sorunu Ak parti doğurdu... Çözecek olan ise Halktır... Türk milleti feraset sahibidir... Mağdura ve mazluma yardım eder...Zalime ve zulme dur der... Yeniden refah yeniden adil düzen...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:53
0
Öyle bir düzenmi varmış.... Nerede acaba bu adil düzel!!!!
Karar okuru 08 Kasım 2019 14:02
"KHK lar faciadır" acıtıyor,korkutuyor,aşsız,işsiz bırakıyor.Dört yıldır devam etmesi fare zehiri etkisi yapıyor.Yakından uzağa herşeyi,herkesi etkiliyor.Anadolu'da Midasın kulaklar var diyen ,sazlıktaki kulakları çınlatan ses gibi ,yayılarak büyüyor.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 13:36
01.09.2016. İhraç, mart 2019 takipsizlik, komisyon inceliyor. Ömerler arıyoruz diyorlar, bizde sabır ve dua ile hz ömerin adaletini bekliyoruz, bize bunları yaşatanları Allaha havale ediyoruz, mahşerde iki yakalarına yapışacaz. Allahın adaletinden kaçış yok. Kandırıldım demek kimseyi kurtarmıyacak. Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler. Sabır, sabır, sabır, dua, dua, dua,
Mustafa Göregen 08 Kasım 2019 12:55
Allah razı olsun sizden, her zamanki gibi itidalin sesi oldunuz. Büyük bir beğeni ile takip ediyorum sizi.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 12:45
Eleştiri değil bu, bir başkaldırı olmuş.Hocam sabah ,sabah dalak yemek denir buna.
TOVBE 08 Kasım 2019 12:44
Enam43.Hiç olmazsa onlara azabımız geldiği zaman yakarıp tövbe etselerdi ya... Fakat (onu yapmadılar) kalpleri katılaştı. Şeytan da yapmakta olduklarını zaten onlara süslü göstermişti. 44.Derken onlar kendilerine hatırlatılanı unuttuklarında, (önce) üzerlerine her şeyin kapılarını açtık. Sonra kendilerine verilenle sevinip şımardıkları sırada onları ansızın yakaladık da bir anda tüm ümitlerini kaybedip yıkıldılar. 45.Böylece zulmeden o toplumun kökü kesildi. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur. 46.De ki: "Ne dersiniz, eğer Allah sizin kulağınızı ve gözlerinizi alır, kalplerinizi de mühü
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 12:27
Burda MAGDURUZ edebiyatı yapan TROLLER, akraba, köy ve mahalle yaşamlarında bir adım beri durmayan hala O şerefsize HOCA demekteler, bir adım bile devletten yana tavir almamaktadır. Kapanmışlar evlerine radyodan "yine yeşillendi fındık dalları" şarkısını beklemektedirler. Biraz adam ve azıcık vıcdanlı olun. Şehit olan 251 kişi ve kolu bacağı kopan insanlardan hiç mi utanmazsınız. Önceden FEto aidiyetli satılmış Generallere, köpek Polisleri, tasmali Hakim ve savcılara güveniyorlardi. Şimdi ise FOX, Sözcü, Karar...Arınç gibi lere arzual oldular GÜZENDİĞİNİZ DAĞLARA KAR YAGTI. O TREN GEÇTİ.
TOVBE 08 Kasım 2019 13:14
1
Gercekten sucsuz olanlar için! Nur suresi Bismillahirrahmanirrahim 11. O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden (elebaşılık ederek) o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır. 12. Bu iftirayı işittiğiniz zaman, iman eden erkek ve kadınlar, kendi (din kardeş)leri hakkında iyi zan besleyip de, "Bu apaçık bir iftiradır" deselerdi ya! Bu ayetlerin devami daha agir okumak gerek. Sizinde agziniza saglik.
KaRaR oKURU 08 Kasım 2019 13:54
0
Şu cuma vakti Allah sizin gibileri ıslah etsin, hatta hidayet nasip etsin bazılarınıza. Bu kadar zulmü hoş görenin imanı sakattır çünkü. Allah elbet herşeyi bilir. Neticede din kardeşiyiz, vicdan muhasebesi yapın, kitabı bir daha okuyun ve kendinize çeki düzen verin.
bizden geçmiş insanlık... 08 Kasım 2019 16:30
0
Şu mübarek günde bir müslümana bu yorum yakışıyor mu bilmiyorum....vicdanlı ve adalet duygusu gelişmiş bir insan bu yorumu yapamaz..herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz...insanların evini mi gözetliyorsunuz ya da kalbini mi yardınız...evet halen o şeref yoksununa Hoca diyen varsa aklından şüphe etmeli...biraz empati yapın lütfen bir hekim,bir öğretmenin darbeyle ne alakası olabilir (evet olanlar varsa en ağır cezalandırılmalı)...insanların tırnaklarını kazarak elde ettikleri mesleklerine saygı gösterilmeli (istisnalar olabilir...)251 şehitte herkesin şehidi kimsenin değil...ALLAH rahmet etsin onla
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 17:07
0
Üç yıldan fazla zaman geçti darbe girişimi üzerinden. Adli bir soruşturma dahi açmadılar. Suç yok, FETÖ'cülük yok. Üç yıldır bekliyorum Ohal Komisyonun hakkımda karar vermesini. Binlerce insan elinde takipsizlik ve beraat belgeleri ile işine dönemiyor. AKP'li tanıkları olanlar, aşırı zenginler... dönüyor, döndürülüyor beraat ediyor. Altta kalanların canı çıkıyor. Darbe girişimini evinde TV'den öğrenen insana uçakla bomba atmış muamelesi yapılıyor. İnsan aklının sınırlarını zorlayan bir bir durum. Kafanız almıyor mu, ortada büyük bir sorun var. İnsanlık sorunu.
"Kul hakkı mı" Hocam sen ne diyorsun, bunun için önce "kul"un tek bir "Rabbi" olduğunu bilmek gerekir. İhraç olduğum üniversite rektör yardımcısına hakkımı helal etmiyorum ve etmeyeceğim demiştim, "etmesen etme" dedi. Yani mesele daha büyük bunlar Allah'a ve ahiret gününe inanmıyorlar, neden bunu ısrarla görmeyip sürekli İslami referanslarla yazılar yazma zahmetinde bulunuyorsunuz?
misafir 08 Kasım 2019 11:43
khk faciadır diyen çark etti.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 11:33
Hep ayni seyler! Bu hesap mahserde Allah c.c. huzurunda gorulecek... Alayiniz, dunyanizi zevk sefa ve rahatlikla yasayin. Cok kazanin bol yiyip icin butun gucler sizin olsun. Allah bu dunyanin butun nimetlerini size bol bol versin. Kimseye acimayin, daha sert olun. Yanlis yapsin yapmasin kimseyi affetmeyin. Mazlummus haksizliga ugramis kimseye aldirmayin. Zerre vicdan muhasebesi yapmayin. Sonra da Allah in ayetlerini hatirlayin. Bakalim ahirette kim gulecek!
akademik 08 Kasım 2019 11:23
Sayın Hocam kriter dedikleri şeyleri herkese uygulasalar hadi neyse...X üniversitesinde aynı kriterleri taşıyan 3 kişi ihraç ediliyor, 2 kişi ihraç edilmiyor hatta soruşturma yapılmıyor,gözaltına alınıyor üniversite soruşturma bile açmıyor. Hatta rektör "şu kişiyle görüşün" diyor yani o kişi arasa ihraç etmeyecek demekki...önce bu ihraçları yapan idarecileri sorgulamalı..adam dekan olarak atadığı, senatoya seçtiği kişilerin üçte birini ihraç ediyor...ee kardeşim neden atadın bu kişileri demekki sen de iltisaklısın bunlarla...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 11:21
Bu süreçte onurlarına yediremeyip intihar eden mağdurlar ne olacak? Onlar, iftira ile hayat söndürenlerin ruz-i mahşerde yakalarına yapışmayacaklar mı?
konuk1 08 Kasım 2019 11:05
sayın arınç'ın facia dediği khk'ların altında genelbaşkanının imzası var bunun üzerinden çok şey söylenirde "ne istedilerde verilmedi" ha bu arada gerçek fetö mağdurları olduğu unutuldu diye düşünüyorum "mağdur edebiyatıyla birçok makama gelenlerin dışında"
Devlet İntikam ile haraket etmez, Bu yapı ne diye soracak olursanız 15 temmuz akşamı 251 vatandaşı şehit etmiş alçakça ve haince milletin tank ve tüfeği ile uçağıyla vatanın üstüne bomba yağdırmis.. bunları Allah yolunda zannettim taki o geceye kadar Allah beni affetsin bunları Müslüman dindar zannettim ( darbeye destek vermeyen 15 temmuz gibi bir olaya rağmen hala savunmayan soru çalmayan kumpasın içinde bulunmayan hariç) ama devlette bize analık babalık yapmadı suç işlemiş ihanet etmişsem beni Dar ağacında sallandirin, Ama suçluyu suçsuzu da ayırın Ben AKP ye kızgınım, devletim daim ol
TOVBE 08 Kasım 2019 13:10
0
Devlet intikam ile hareket etmez...Devletim daim ol...devlet millet icin vardir... Millet olmadan devlet olur mu? Sizin kafaniz karismis.. Farkli seyler okuyun.. Kuran in turkce meali ile baslayin.. Mesela nur suresi 11-12. Iftiraya mi ugradin. Kuran da butun ölcü belirlenmis. Iyi okuyun ve dusunun. Bismillahirrahmanirrahim 11. O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden (elebaşılık ederek) o günahın büyüğünü üstlenen için ise
2
Tövbe ; ben zaten onu diyorum devlet İntikam ile haraket etmez, ben hükümeti eleştirdim ve devam ettiriyorum bu eleştiriyi, DEVLETTE daim olsun dedim son cümlede sizde lütfen dikkatli okuyun, Millete Devlete Allah zeval vermesin, ama bizi bu zalime yem yapan o şeytan hoca ve akp de Allah'ından bulsun
musto 08 Kasım 2019 10:56
Varsa yoka sizin mahalleniz ya 15 senedir bunların parti dernek vd kuruluşlarına üye olmamış, hak hukuk adalet içinde ülkenin her ferdine eşit muamele isteyen muhafazakar bizim mahalle için bir satır yazmadınız.15 senedir bu insanlar bertaraf edildi çoluk çocuğunun hakları yendi ve yeniyor 90, 95 puan alan çocuklar hakları olan kurumlara giremedi. Cezalandırmalar,Yetmedi sığındığımız,geçindiğimiz, özel sektöre de el attılar devlet sopası ile istedikleri elemanları işleri aldırdılar aldırıyorlar.Bizler halen bu sıkıntıları çektiğimiz için inancı görüşü ne olursa olsun açlıkla terbiye edilmesin
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:50
Allah razı olsun. Ben sizin kitaplarinizla büyüdüm. 30 yil Altınoluk okudum. Şimdi iş bulamamışmış bir garibim. Bu zulme bile bile ortak olan herkesi hergün, belki günde onlarca kere والله عزيز ذو انتقام olan Allah'a havale ediyorum.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:48
Allah razı olsun Ahmet bey baştan beri orta yolu tercih eden nadir insanlardansınız. En çok içimi acıtan ne biliyormusunuz gerek medya gerek siyasi kişiler olsun en güvendiğimiz en sahip çıktığımız en imanlı gördüğümüz insanların bu haksızlıkları desteklemesi kurşun düşmandan gelse şeref olurdu ama dosttan gelmesi çok acı...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 13:18
0
Orta yol mu? Sizin islamdan kurandan haberiniz yok!! Kuran okuyun biraz... Nur auresi bismillahirrahmanirrahim 11. O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden (elebaşılık ederek) o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır. 12. Bu iftirayı işittiğiniz zaman, iman eden erkek ve kadınlar, kendi (din kardeş)leri hakkında iyi zan besleyip de, "Bu apaçık bir iftiradır" deselerdi ya!
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:43
Sayın Yazar, bugüne kadar hiç bir yazara ve veya yazıya olumlu veya olumsuz yorum yapmamıştım. Bu yazınız hiç olmadığım kadar hislendirdi beni. İçimizdeki denizler alev alev. Bırakın konuşmayı, uykuda sayıklar mıyız ki korkusun uyuyamıyan bir hale geldik. Hani bir mesel vardı, Hak dostu derviş ile iyiliksever kervancı ve onun yeleği. Kesinlikle arzu etmem ama, sonuç ona varacak gibi. Rahmanım bu kutlu günün hürmetine (evvela sizi ve sizin gibi) mümin müslümanları her türlü şerlerden muhafaza etsin. AMİN!
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:42
Kaleminize sağlık , görmedim, duymadım, bilmiyorum ile olmaz bu iş. Hakkı, hakkı olana teslim etmek lazım.
Kimse ayranım ekşi demezmiş.Allah:Bir de zalimlere (sevgi beslemek, yağcılık yapmak veya yaptıkları işlere rızâ göstermek suretiyle) meyletmeyin; sonra size ateş dokunur... uyarısını duymadınızmı. Deveyi yardan uçuran bir tutam ottur. Küçük çıkarlara kulluk büyük zararlar açar. F. B. I nin beraber çalışıyoruz diye dünyaya ilan ettiği Fetöyü kılavuz edinenler kime neye bulaşıklarını gerçekten bilmiyorlarmıydı.Gerçekten kurunun yanında yaş olup yanan varsa o ayrı. Devlete karşı mücadele edildiğini bilmeyen fetöcü varmıdır.
TOVBE 08 Kasım 2019 12:50
1
ENAM 116. Bismillahirrahmanirrahim. Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar. Allah senin ve senin gibilerin ayagina tas degdirmesin...
Hermes 08 Kasım 2019 10:17
Bu kadar mağduriyetleri görmezden-duymazdan gelmesi, mağduriyetleri dillendirenleri bile azarlaması, zamlar, vergiler, israf ve baskılarla bu millete eziyet etmesi, kullandığı aşağılayıcı-yaralayıcı-tehdit edici dil, meydanda başka arkada başka olur demesi ile, bırakın İmamın mikrofonunu alıp ayet okumayı, Cuma namazı da kıldırsa, "vallahi de billahi de müslümanım" diye haykırsa, içimdeki şüphe gittikçe büyümektedir!!!
Fikret ESEN 08 Kasım 2019 10:09
Tek kelimeyle mükemmel.Allah güç kuvvet versin. Mazlumların duası yeter. sağolun
Güneş Bilge 08 Kasım 2019 10:00
Sayın Hocam; 3 yıldır biz khk'kılara yapılan zulmü Allah biliyor.Görevden atılmak en hafifi bir de suçsuz yere hapise atılanların yaşadıklarına ben de dahil şahit oldum.Şikayetimiz uzun zamandır ne anayasa Mahkemesine ne Ohal komisyonuna...Allah'a dır.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 09:59
İşin en kötüsü de toplum bu yargılamaları kanıksarsa ileride siyasi iklim değişikliğinde başkaları da başkalarını benzer kriterler ile örgüt ilan edip bugünkü benzer tablolarla karşılaşabiliriz. Yani Koca Türkiye cumhuriyeti Rövanş cumhuriyetine dönebilir. Hiç kimse can ve mal güvenliğinden emin olamaz.
Takipci 08 Kasım 2019 09:54
12 Eylulu net olarak hatırlayacak yastayim, o zamanin muktedirleri simdikilerden bin defa daha adaletli, bin defa daha vicdanli imisler...
Münferit 08 Kasım 2019 09:52
BEn sıradan bir öğretmenim sohbetlerine katıldım evet Kitap Allah dediler inandım ama başka bir amacım olmadı, 15 akşamı gerçek yüzlerini gördüm hainliklerini gördüm ve üzüldüm böyle bir yapıya nasıl bulaştım diye; Devlet ne yaptı kendimi anlatmama fırsat vermeden gözaltı tutukluluk ihraç ve sonunda ceza aldım bylock ve benzeri hicbirsey yok sadece sohbete gelir ifadesi, etkin pişmanlık yapmadım diye benden intikam alıp ceza verdiler, Bu sümüklü şeytanın elini öpenler,methiye dizenler,parsel parsel verenler olimpiyatta ön sıralarda yer alanlar vatansever ben hain oldum Yarının sahibi A
SADECE KARAR OKURU 08 Kasım 2019 09:50
Şamil Tayyar’ın “FETÖ borsası” çığlığı Arınç’ın “KHK faciası”ndan daha düşük profilli bir yargı sancısını mı ifade ediyor ki, Şamil Tayyar kalkıp “Arınç için FETÖ’yü desteklemekten dava açılması” çağrısında bulunabiliyor. Şamil Tayyar, Operasyon Ergenekon kitabını da yazmıştı. Ergenekon da sonuç ne oldu? Ya yazar yalan yazdı, ya yargı yanlış-yalan karar verdi. Bu millet kime güvenecek? Sigortalar atmak üzere getirin benim anti depresan ilacımı çabuk çabuk!!!!!!!!
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 11:55
0
Reisin izni olmadan kimse cikip konusamaz.
KARAR OKURUakc 08 Kasım 2019 09:48
Allah sizden razı olsun
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 09:40
Hz .Ömer Peygamber Efendimizi (SAV) ziyaret ediyor ve bir hasirin üstunde kıvranmiş vaziyette görünce tabi bu arada üzerinde hasir izi mevcut Kâinatin Efendisinin ve koca halife dayanamayip "Yâ Resulullah Iran Kisrasınin ve Roma hukumdari saraylarda yasiyor neden kendine zulm ediyirsun? "der.Efebdimiz ise istemez misin ya Ömer! Dünya onlarin olsun Ahiret de bizim.diye karsilik verir.Biz mağdurlar Ruz-ı Mahserde hesaplasacagiz .Türk siyasetin iki yüzlülüğünü ispatlayan Arinci da daha iyi tanimis oldum.Kendini medyada fazla göremeyince cani sıkiliyor galiba.Allah var gam yok.Biz inancliyiz.
KARAR OKURUYUM 08 Kasım 2019 09:34
“Devlet sadakatten emin olmadığı kişiyi çalıştırmak zorunda değilmiş!” Sadakatinden emin olunmayan devlete memur olamaz fakat milletvekili olur, meclis başkan vekili olur, seçim hükümetinde bakan olur öylemi? Türkiye'de kafa sağlığınının olması mümkün mü?
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:03
0
“Devlet sadakatten emin olmadığı kişiyi çalıştırmak zorunda değilmiş!” Allah'ın izniyle 2020 li yıllara kadar bu dünyada yaşayabildim. Bu yaşıma kadar bu cümle kadar anlamsız, mantıksız, akılsız, haksız, adaletsiz bir cümle duymadım. Böylesine subjektif, kanunları ve hukuk devletini yok sayan bir cümle sanırım Türk ve İslam Tarihi'nde şimdiye kadar söylenmemiştir. Bu düşünceyi serdedip eylemini de gerçekleştirenler devleti kendi şahsi malları olarak mı sanmaktadırlar? Bu kişiler sonsuza kadar yaşayacaklarını mı sanmaktalar?
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 09:26
‘Yargı da facia’ diyorsunuz ama, Dogu Perinçek’in üç gün önce CNN Türk’te söylediğine göre “yargı altın çağını yaşıyormuş”. Şimdi hangisi doğru? Yoksa ikisi de mi?
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 09:54
0
"Şair sözü yalandır." ŞAİR / Çık bakalım hadi işin içinden.
KARAR OKURUyum 08 Kasım 2019 09:16
Şeytan sağdan, sağdan yaklaşıp onları esir almış. İçlerindeki ses biz doğru olanı yaptık biz vatanımızı koruyoruz yüzbinkişi aileleriyle bir milyon vatanımıza kurban olsun diyorlar insanları sayı olarak görüyorlar. Artık olan oldu bu yanlıştan geri dönemeyiz dönersek halk bize inanmaz kaybederiz diyorlar ama öbür dünyalarını kaybediyorlar. 70 yaşında gözü yaşlı anneler, babalar, babasından ayrı büyüyen çocuklar, genç eşler, kardeşlerin vebali sevgi ve merhametli Peygamber efendimizin mevlid kandilinde bu yapılan haksızlıkların son bulmasını yapanlara vijdan muhasebesi nasip etsin rabbim!
karar okuru 08 Kasım 2019 09:04
mahşeri düşünmüyor o adam,
bilal. 08 Kasım 2019 08:24
İnsanlar ALLAHIN HAKKINI gözetmiyorlar ki, kaldı ki kul hakkını gözetsinler.( bugün islamın miras hukukundan tutun, hicri takvime,ceza hukukundan tutun, oyun eğlence hukukuna kadar kim Allahın hakkına hukukuna riayet ediyor ???) Herkes tutturmuş kul hakkı. Tamam kul hakkı önemli ama yarın ahirette Allah ilk önce ama ilk önce kendi HAKKINI soracak. Allahın hakkına riayet edenler kulun hakkına girmez.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 08:12
Hocam boşuna kendinizi yormayın sağırlar duymazlar,körler görmezler, vicdanları yok bunların olsaydı bütün bir İslam alemi bu kadar zulüm altında olur muydu? Bırakın bunlar bir rüyada yaşıyorlar hesap defteri açıldığında hepsi uyanacaktır.Dünya kimseye kalmıyor artık hiç bir beklentim yok bu sistemden... Ne acı durum ki gerçekten insan yüzü artık görmek dahi istemiyorum.Mutlu oldunuz mu ey bu sistemin yalakaları alın her şey sizin olsun vurun kırın dökün sonrada kendinizi mazlum gösterin.Hani hep adalet diyorsunuz ya gerçek adaleti bir gün muhakkak göreceksiniz.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 07:51
Kanunlarımızın hiç birin de "iltisak" diye bir kelime yoktu. Yani kanunlar geri işlemediği ne göre suç sayılmaz. İltisak'a bir örnek. ABD Dış işleri bakanı Türkiye'ye sık sık geliyor. Demek oluyor ki Türkiye ile İltisak'lı. Olabilir mi, olabilir..
Özkan 08 Kasım 2019 07:11
Bir koltuk uğruna yarabbb ne dümenler dönüyor hatta ahiretini bile unutanlar oluyor...ne makamlarmış arkadaş insanı cennetten bile ediyor
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 07:10
Peki ergenekonda aynı olaylar oldu neden bu medya sustu generaller içeri atılırken herkez alkış tuttu buna adaletin iki yüzü denir eğer sen susarsan bazı şeylere bir gün o azrailin oragi seninde kelleni alır
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 08:36
3
Ergonokon bayram ediyor, perinçek bayram ediyor. Az kaldı, seçimle iktidara geliyorlar. Bırakın iltisak lı olmak şuçu yerinde kalsın. Ne kadar cemaat örgütü varsa, terörist ilan edilsin, mallarına çökülsün, bütün Akp lilerde bu çuvala doldurulsun. Rabbim ömür versin, keyifle izleyeceğim. Dini mübin' in ışığını bu topraklarda 50 sene söndürdüler. Fetösü , vs si de hesap verecek
Misafir 08 Kasım 2019 09:13
1
Şamil Tayyar'ın bu konuda bir kitabı var, Ergenekon'la ilgili gerekli bilgileri oradan öğrenebilirsin...
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 07:07
Allah ahmet tasgetiren hocam sizlerden razı olsun.Bende bir KHK magduyum.hic Bir bağlantım çıkmadı takipsizlik kararı verildi ama pasaportumu bile alamıyorum umreye bile gidemiyorum. Amirler müdürler kendilerini kurtarmak için memurlarını fetocu diye yazdılar diyanet işleri başkanlığı beşbin kisi ihtiyaç etti . Mamak müftülüğünde bir görevli şahsi husumeti nedeniyle beni fetocu diye yazdı asıl kendisi fetocudur. Ama derdimi sıkıntımı kimseye anlatamadım.Defalarca diyanete gittim ama nafile.Benim Erbakan hocamdan hatiplik diplamam var.otuz yil imam hatiplik yaptım.
Deli Emin 08 Kasım 2019 06:24
ZALİMLERİN MAĞDURİYETİ= (HUD SURESİ/113) Zalimlik hem kendini hem başkasını magdur eder! Olan budur ülkede. Zalim, camaat, tarikat vakıf, parti VS gibi islamcı yapılar.Hukuk,adalet, demokrasi, Devlet ve toplumsal düzeni, çevreyi, insanı bozdunuz. İstanbul'da intihar etmeye mecbur kalan 4 kardeşin kanında soru çalan, mülakat ayağına kendi adamını alıp diğerine haksızlık edenler var. Partisine sosyal yardım verip, M. CENGİZ'in 422 milyon vergi borcunu silip 4 kişiye bakmamak. İslamcı vicdanı oluyor. KHK de başka zulüm.Zalimce yarattığınız felaketin mağduru oldunuz. BAĞIRIYORSUNUZ.UTANIN!
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 05:45
İtibardan tasarruf olmaz zihniyeti halkın yoksulluktan siyanürle toplu intihar noktasına geldiğini, saltanatın göz kamaştıran ışıltıları nedeniyle göremiyorlar. Hak, hukuk illada ekmek... Bu kadar israf, bu kadar hakkaniyetsizlik...gücüme gidiyor. Kimse sizden Ömer olmanızı beklemiyor, hiç olmazsa er olun. Ayıp.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 05:43
Sayın hocam ohal komisyonundan red alan 93 bin kişi suçlumu oluyor isterseniz gönderebilirim sizede memurlar net te bazıları yayınlanıyor vallahi görseniz gerekçeleri acırsınız oradaki hukuk okumuşlara adıma gelen havale parası iki gün sonra çekilmiş ve suç sayılmış devlet aidatını ödediği sendikayı suç saymış yani suçu devlet işlemiş bankayı açık tutmuş derneği açık tutmuş üyeliği suç saymış vs .uyuşturucu mübtelası bir sarhoş yakınımın para istemiş vermemişim şikayetini hukuk delil saymış ve yargılıyor osmanlı daki karakuşi kanunlarına taş çıkarır suçlamalar nediyelim
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 08:47
1
Mutlaka Akp ye oy vermişsindir.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 04:42
''Dünün muktedirleri de yaptı bunu, bugünün muktedirleri de yapıyor.'' Yanlışınız var sayın Taşgetiren. Hiç kimse bugünün muktedirlerinin eline su dökemez. Birleşmiş Milletler'e göre soykırım tanımı nedir, bir bakın internetten, dehumanization (canavarlaştırma, kişiliksizleştirme) diye bir kriter var. Devletin yaptığı işten çıkarma, yeni işi engellemeye ek olarak toplum da bu insanları aileleriyle, çocuklarıyla şeytanlaştırılıyor, dışlıyor. Bunu başka bir dinden, dilden olana değil, bizzat maklubeye beraber kaşık salladıklarına yapıyorlar.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 04:31
Artık mesele öyle bir hal aldı ki 'Allahım , bu topluma adaletinle muamele et' diye dua etmemek için zor tutuyorum kendimi. Ama'lı cümleler, devletin aklında kalan şüpheden bahsedenler, hafif vicdan emaresi göstereni boğmaya çalışanlar. Bütün bunların karşılığı adalet ama günahsız çocuklar yüzünden adalet dileyemiyorum bu topluma, altından kalkamayız çünkü.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 03:35
Artık kimse hakkini helal etmiyor ermeyecekte..
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 12:47
4
Etse ne olur etmese ne olur
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 03:18
KHK faciası var, yargı faciası var, her türlü facia var ;bir tek FETÖ faciası yok... Devlet içinde ayrı bir devlet yapılanması yapısında yer alan ;amiri amiri değil de abisi olan devlette çalışamaz.. Özellikle emniyet, yargı, mülkiye içindeki paralel örgütlenmenin neler yaptığını 'KHK faciası 'yüzünden unuttuk galiba... Malum bu yapılanma 'Arınç 'a suikast yapılacak 'diye ortalığı velveleye vermişti bir zamanlar... Maksat sonra belli oldu ;kozmik odaya girdiler.. Sonrası malum... Şimdi de vicdanlara 'masum 'olarak girdiler... Vicdanı kör fetöcüler, vicdan tacirleriyle el ele..
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:16
0
Kozmik odaya girişi Erdoğan istedi, Arınç maşa oldu. Gökçeki Erdoğan bitirmek istedi o da ne Arınç parsel parsel bitirdi işi. Altanlar çıksın dedi Erdoğan, aman Allahım yine Arınç önde... Kimi feto görünümlü önde görünür kimi de sarayda oturur. Ama sen bilemezsin kardeşim.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 02:08
Siz Arınç'ı savunadurun, khk ların altındaki imzanın sahibi hatırlatılınca o sōylediklerinden çoktaaaan çarketti bile.
Arınç yanlış anlaşıldığını söyledi.FACİA yokmuş.Cümlenin önünü arkasını okuyup dinlemeden böyle başlık mıatılırmış.Zaten sayın Arınç'ın klasiği değil midir ''üç gün konuşulur ,sonra unutulur'' Hele bu gündem değiştirme de mahir olanların hükümran olduğu devirde.
Matci 08 Kasım 2019 01:56
Sayın hocam ben artik öbür tarafa bıraktım hesaplaşmayı. Çünkü bu günün muktedirlerinin şu an bizleri düşünüçek hiç vakitleri yok
Arınç dese de, demese de facia var..Vallahi var, billahi var. içimden geçenleri, hislerimi, duygularımı, düşüncelerimi yazamıyorum, yazıyorum siliyorum, yazıyorum siliyorum; ........
Sabır! 08 Kasım 2019 01:44
Ahmet bey bu cemaati yalnızca siz tanımıyorsunuz.Olanlar bu toplumun gözü önünde,Ohal komisyonundan göreve iade edilenlerin içinde o kadar çok fetö cü var ki, hatta daha ileri gidiyorum 10 binlerce fetö cü ye dokunulmadı bile, kimisi doktorasını yapıyor. kimisi yurt dışında doktorasını bitirmiş üniversitede hoca,kimisi bölge ablası abisi diyanette,sadece devlet dairelerinde seyrekleştiler ama varlar.Halk arasında bunlara bir şey yapılmıyor,bizde artık konuşmayalım deniyor.Keşki illiyetlerinden vaz geçselerde zararı yok dokunulmasın.Bunların pek çoğu pusuda bile değil meydan okuyorlar.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 10:10
5
01.44 "Halk arasında bunlara bir şey yapılmıyor,bizde artık konuşmayalım deniyor." Bu cümleyi anlayamadım. Halk arasında bunlara birşey mi yapılması lazım? Yani küfretmek, dövmek, silahla tehdit etmek, malını gaspetmek, vd. mi yapılmalı? Ne yapmak lazım da yapılmıyor?
Sabır! 08 Kasım 2019 10:52
1
Dokunacak makamlar bellidir.Halkı sen ne zannediyorsun çete falan mı? Yüz binlerce mensubu olan Fetö bugün bile kumpas kuracak güce sahiptir.Bir fetöcüyle tartışırsınız.Emniyette bir polis hastanede bir doktor adliyede bir hakim size musallat olur.Nolduğunu anlayıncaya kadar atı alan üsküdarı geçer.
Krr 08 Kasım 2019 01:42
"Onlar sağırdırlar, kördürler ve dilsizdirler. Artık girdikleri yoldan geriye dönmezler" (Bakara 18).Üç buçuk sene geçmiş hala aklını başına alıp biz bu işte ilk düğmeyi yanlış ilikledik, artık bu elbise eğreti duruyor,vücuda zarar veriyor diyemiyorlar. Deli gömleğini üzerine geçiren iktidar akıllıları onbinlerce insanın hakkını gaspettiğinin, eziyet ettiğinin farkında.O deli gömleğini çözmedikleri sürece de bu mesele hallolmaz.Girdikleri yoldan dönmedikleri müddetçe de münafıklara inen yukarıdaki ayetin ortakları olurlar.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 01:40
"Feto ile flort et, hamile kal, 15 Temmuz gecesi sehit kani ile kurtaj ol, simdi de bakireyim diye gez" - Nihal Olcok (15 Temmuz gecesi darbecilere karsi direnirken sehit olan Erol Olcok'un esi. Oglu Abdullah Tayyip Olcok da o gece sehit olmustu).
KARAR OKURUyum 08 Kasım 2019 09:32
2
Çok kırgın, kimlerden bahsettiği çok belli çok muhteşem akıllı bir kadın, olan biten herşeyden haberdar. 15 temmuz hain darbe girişiminde olan 251 şehidimiz, gazilerimiz ve suçsuz yere terörle yargılanan lar ve aileleri acıları çekiyor. Şu an herkes anlamasada gelecekte bu mağdurlar hep birlikte anılacak rabbim o günleri görmeyi nasip etsin!
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 01:21
Alt kademe ÇOĞU EĞİTİM HİZMETİNE İNANIP CEMAATIN İÇİNE GİREN İNSANLAR...PENSİLVANYA eğitimle yetiştirdiği okuttuğu yasal olmayan yollarla kamuya yerleştirdiği gençlerdende YENİ BİR SINIF YARATTI. Bunlar ilerde cebertut liderin sadık bir bendesi oldular.DEVLETİN GÖREVİ DARBEYE KATILANLAR HARİÇ, bu gençleri nasıl tekrar vatanlarına iade etmek OLMALI...HAKLI OLDUKLARINA DAİR İNANC NASIL YIKILACAK. bu güne kadar bunun için hiç bir ilmi calısma yapılmadı.hukuk müşaviri olarak görüştüğüm P.D.Y. Zanlıların büyük korkusu DAVUTOĞLUNUN ADİL yönetiminin gençleri kendilerinden koparacağı endişesi idi.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 03:54
0
Devlet yönetmeyi bir türlü beceremedik...Her grup her klik tek başina tüm devleti ele gecirme pesinde....bu gün A grubu başa bela....ve mutlak dogru olduguna inaniyorlar...ben bu gune kadar gruptan geri adim atani görmedim....YARIN B GRUBU BASLAR.....ZIHNIYET DEVRIMI LAZIM....
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 01:12
Arınç yanlış anlaşıldığını söyledi artık sende yeni bir yazı yazarsın Ahmet bey.Erken kükredin.
KaRAR OKURu 08 Kasım 2019 10:06
1
180 dönme ustasının huzuruna çıkınca Arınç doğal yörüngesine oturdu. Ahmet hocamız dimdik ayakta.
Sorgulayan 08 Kasım 2019 11:44
0
01.12 Arınç dün akşam Habertürk Tv'ye telefonla bağlanarak özet olarak şunları söyledi: "Mahkemelerden beraat alıp beraatleri kesinleşip görevlerine dönemeyenler, hakkında bir iddianame düzenlenmeden takipsizlik kararı verilip görevlerine dönemeyenler, haklarında mahkemelik olmaları için hiç bir gerekçe bulunamayanlar var. Bunlar için iade işlemleri yapılmalı diyorum ben. Yargı kararını vermişse artık bunun gereği yapılmalıdır." Arınç'ın söylediklerini dinlemenizi tavsiye ederim. Dinledikten sonra kükrenilmişmi, doğrular mı söylenmiş, artık karar sizin.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 01:07
Diyelim ki KHK faciası ortadan kaldırıldı ihraclar 14 Temmuz akşamına 15 Temmuz sabahına döndü 3.5 yıldır yaşanan kul hakkı o zaman ortadan kalkar mi hocam. O kadar çok hakaret edildi laf söylendi ki medyada tv de kahvehanede sokakta yara habire kanıyor bunlar unutulur mu tekrar dönüp çalışmaktan ölmek iyidir.
Mustafa ALSANCAK 08 Kasım 2019 00:57
KHK’lar faciadır diyen Arınç’ın ateşini çabuk söndürdüler. Oysa binlerce insan bu kararlar yoluyla işinden gücünden olduğu bilinen bir şeydir.Beraat ettikleri halde işlerine dönemeyen binlerce memur olduğu söyleniyor. Ama arkası kuvvetli olanlar da hapiste yatmaktan kendilerini kurtardığı şeklinde bir kanaat var toplumda.Arınç sn Cımhurbaşkanının eleştiriye cevap vermesinden sonra sanki bütün söylediklerini geri alığını söylüyor gibiydi. Tek Adam korkusu insanları esir almış oluyor. İsterlerse Reisin önünde diz çökmesinler.Pabuç bağlıdır. Allah vatanımızı sıkıntılardan korusun.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 00:26
"...hadi anlayanlara söyliyeyim "Kul hakkı" ile ruz-i mahşere gitmemektir." Söyleyin söyleyin ama anlayanlar zannettikleriniz kul hakkını bir daha hatırlamayacak derecede unuttularsa... ne olacak onların hali ruz-i mahşerde?
Krr okr 08 Kasım 2019 10:04
0
Cehenneme odun lazım derdi dedem. Unutanlar odun olacak herhalde.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 00:23
KHK benim için bal gibi faciadır. İfadem dahi alınmadan takipsizlik verilmesine rağmen, 3 yıldan fazladır Komisyon kararını bekliyorum. Biri hukuk olmak üzere 2 lisans bitirmiş birisiyim ve 3 yıldır çalışamıyorum, yurtdışına da çıkamıyorum. Bana ve aileme yapılan şey zulüm değil mi Allah aşkına.
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 08:43
3
Merak etme, ben de senin durumundayım. Allahdan eşim çalışıyor. Hak ettik bunları; niçin mi ? Akp ye oy verdik. Yetmez mi?
Ferit Polatlı 09 Kasım 2019 00:05
1
"Çalınmış sorularla babam da kazanır, dedem de okur" diyen olursa ?
KARAR OKURU 08 Kasım 2019 00:15
Herkez dünya ya bir defa geliyor ve bu hayatın tekrarı yok. Zaman da geri gelmiyor. Bunu bilerek konuşalım lütfen. Hakkın hatırı herşeyin üstündeydi sözde kalmasın.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN