Back To Top
Ayıp üstüne ayıp

Ayıp üstüne ayıp

 - Son Güncelleme: 20.07.2019 Cumartesi 08:35
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adet olduğu üzere, ilk yurt dışı gezisini Azerbaycan’a, ikincisini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) yapmıştı.

Neyi ifade ediyor bu adet?

Türkiye’nin Azerbaycan ve KKTC ile yakınlığının çok özel olduğunu, bu ülkelerle dostluğa Türkiye’nin çok özel bir önem verdiğini ifade ediyor.

Irak Kürdistan Bölge Yönetimi’nin (IKBY) yeni başkanı Neçirvan Barzani de ilk yurt dışı gezisi için Türkiye’yi seçerek ‘Türkiye ile dostluk bizim için çok özel’ mesajını verdi.

Evvelki gün Trabzon’un Uzungöl’ünde tartaklanan IKBY’li turistler de ülkemize bu dostluğa güvenerek gelmiş, üzerinde IKBY bayrağı ve “Kurdistan” yazısı olan bir atkıyla  Uzungöl’de fotoğraf çektirirken de bu dostluğun verdiği güven hissiyle hareket etmiş olmalılar.

İnternette dolaşan bir fotoğraf: Genç bir anne… Bebek arabasındaki minik çocuğu… Bebek arabasında asılı olan o atkı....

İnternette dolaşan bir video: IKBY’li turistlere musallat olanların önde gidenlerinden olduğu anlaşılan bir adam, ‘ele geçirdiği’ o atkıyı göstererek “Kürdistan bayrağı açamazsın!” diye bağırıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’ne dost bir yönetimin Türkiye Cumhuriyeti nezdinde muteber bayrağını terör alameti sayıyor belli ki.

Türkiye ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi liderleri arasındaki resmi görüşmelerde Türkiye ve Irak bayraklarının yanında yer alan bayrağı…

***

Trabzon Valiliği, ülkemiz için yüz kızartıcı olan bu hadiseyle ilgili iki yazılı açıklama yaptı.

O açıklamalar da yüz kızartıcı.

Birincisi şöyle:

“İlimiz Çaykara ilçesi Uzungöl mahallesinde bugün 11:00 sularında Kuzey Irak’tan bölgemize gezi amacıyla gelen 50 kişilik Irak uyruklu gruptan 9 kişi, üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çekildikleri sırada yöre halkı tarafından kendilerine tepki gösterilerek kısa süreli arbede yaşanmıştır. Olaya kolluk kuvvetlerimiz tarafından müdahale edilerek vatandaşlarımız sakinleştirilmiş ve durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Çaykara Cumhuriyet Savcılığınca 9 Irak uyruklu şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılarak adli tahkikata başlanılmıştır.”

Arbede, öyle mi?

Arbedede iki taraf olur; öyleyse öbür taraftan ne haber?

Niye IKBY’li turistler gözaltına alındı da onlarla “arbede”ye girenlerden hiç kimse gözaltına alınmadı?

Yoksa Trabzon Valiliği için mesele “üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çektirmek”ten mi ibaret?

Türkiye Cumhuriyeti’nin adıyla sanıyla resmen tanıdığı Irak KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi’nin adında bir suç unsuru mu görüyor Trabzon Valiliği?

Gelelim ikinci açıklamaya:

“Kuzey Irak’tan gezi amacıyla ilimiz Çaykara/Uzungöl Mahallesine gelen gruptan 9 kişinin ‘Kürdistan’ yazılı atkı ile fotoğraf çekinmeleri nedeniyle çıkan olayla ilgili soruşturma başlatılmış olup, ifadeleri alınan şahıslar sınırdışı edilmek üzere ilgili birimlere teslim edilmiştir.”

Demek bir de devlet eliyle kovuyoruz misafirlerimizi…

Ayıp üstüne ayıp.

***

Yetkim ve imkânım olsaydı gözaltı ve sınırdışı işlemini derhal durdurur, bu IKBY’li kardeşlerimizden Türkiye adına özür diler ve kendimizi affettirmek için onları Türkiye’nin en güzide yerlerinde ve en güzel şekilde diledikleri kadar ağırlardım.

***

NOT: Bu yazı yazıldıktan birkaç saat sonra (ki KARAR’ın taşra baskısı çoktan matbaadaydı), gözaltına alınan turistlerin IKBY’den gelen tepki üzerine serbest bırakıldığı haberi geldi. Hiç oyalanmadan bir otobüse atlayıp ülkelerine dönüş yoluna koyulmuşlar.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 21:54
Bir zaman cerbezeli bir padişah, adalet niyetiyle çok zulüm ediyormuş. Bir muhakkik âlim ona demiş: "Ey hâkim! Sen raiyetine adalet namıyla zulüm ediyorsun. Çünki tenkidkârane cerbezeli nazarın, zamanen müteferrik kusuratı birden toplar; bir zamanda tasavvur edip, sahibini şiddetli bir cezaya çarpıyorsun. Hem bir kavmin müteferrik efradından vücuda gelen kusuratı, o tenkidkâr cerbezeli nazarında topluyorsun. Sonra o perde ile, o taifenin herbir ferdine karşı bir nefret, bir hiddet size gelir; haksız olarak onlara vurursun. Evet senin bir sene zarfında attığın tükürük, bir günde senden çıkmış b
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 07:13
Maalesef her yerden cehalet ve aşağılık kompleksi akıyor. Tedavisi uzun sürecek bir hastalık bu.
Hemen bölge ülkeleriyle iş birliği yapıp o 50 turisti ekmeğe suya muhtaç eder şimdi birileri.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 20:11
Ben karar sitesini yeni okumaya başlayan biriyim. Hasbelkader bu köşe yazısını okuyum dedim sonra yorumları okuyunca hayrette kaldın. Maşaallah yorumlar bile seviyeli ve kaliteli. Herkesi tebrik ediyorum
Yurdumun insanı 20 Temmuz 2019 15:52
Şaşırıyorum size Hakan kardeş, ülke de olan bitene şaşırdığınız için! Gözüm,parti ve cemaat mensuplarının çoğu hasta.Yaptıkları da normal. Merkez Efendiye icazet verebilmek için şeyhi sorar;Bir an için Allah sana istediğini yapabilme kudreti verse bozuk olan şeyler için ne yapardın? "HERŞEY MERKEZİNDEDİR"efendim diye cevaplamış. Yani, var olan ne ise o olması gerkendir. Sebep ve nedenler bu sonucu doğuracapı için Allah böyle yapmıştır. Allah ne yapmış ise, öyle olması gerektiği için yapmıştır.Ülke nasıl bir zihniyet ve biçimde yönetiliyor. Halkın çoğu bunu istemiş ki, bu oluyor.
Abuzer 20 Temmuz 2019 15:41
Hakan bey genel ve temel de insanı, tali olarak ta içinde yaşanılan,kültür, sosyoekonomik şartların insanı nasıl, zihnen ve davranış olarak şekillendirdiğini kavramışsan, yaptıklarını anlayamazsın! Türkiye de bundan böyle gördüğün, göreceğin her şey normaldir. Ne çabuk Kılıçdaroğlu, gazeteci, aydın, akademisyen linçlerini unutuk.İmam yellenirse, cemaat şey eder.Yönetenler ne kadar SAĞLIKLI! Memur olmak için dahi heyet raporu istenir. De Neden bizleri yönetenler için bağımsız kuruldan sağlıklı mı diye rapor alınmaz.Verecekleri zarar riski, etkisi az mı!
süleyman d. 20 Temmuz 2019 14:54
O kadar hızlı dönülüyor ki ; Sürekli "işaret" bekleyen ÜMMET DE NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI :))
hepiniz 20 Temmuz 2019 14:43
sizin balcı proflarininiz çakma prof olmasın iyi araştir bakalım kafadan uyduruk bir seyler geveleme eveleleme develeme ne sirf çamur at...kendi tarihine düşman he osmanlı korktuğunuz osmanlı...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:17
Eyvallah, Hakan Bey! “Şükür ki insandan insana fark var.”
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:58
Bu ülkede deger görmek icin Türk erkegi olmuyacaksin! Ya azinlika mensup, ya kadin, yada cinsi bozuk, yada yabanci olacaksin. Kürdistan diye bir ülke kurulduda bizim haberimizmi yok? Tabiki o atkiyi takan kötü niyetle yapiyor, yazin ortasinda niye Atki?
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:45
1
KÜRDİSTAN bir coğrafyanın adıdır ve her zaman var olmuştur. Niye bu kadar rahatsızsın "Türk erkeği" ?
Evet habern yo.Irak Kürdistan Özerk Yönetimi.Hatta bayrağını Ankara'da resmi törenle çektiler.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:33
Abdulhamit'in kendisi bile Osmanlı arşiv belgelerine göre Yahudi Rotchild ailesinden iki kez borç almış. Filistinde koloni kurmalarına izin vermiş. Yahudilerden para akmaya başlayınca fiyatlar yükselmiş ve Arap şeyhler de toprak satma yarışına katılmışlardır. Bu kadar Yahudi gökten mi yağdı oraya. Ben demiyorum Osmanlı arşiv belgeleri diyor.
hepiniz 20 Temmuz 2019 14:40
3
abdulhamit yerleşmeye izin vermiş ama toprak satmamıstir
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 16:20
0
14.40 yerleştirmiş mi. Evet. Yeter de artar bile...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 16:47
3
Rosthschild'den alinan para Filistin'e karsilikmidir bre mufteri?
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:28
Tarihçi Doç. Dr.Sezai Balcı ile Prof.Dr. Mustafa Balcıoğlu tarafından Başbakanlık Osmanlı Arşivi'ndeki belgelerin gün yüzüne çıkartılmasıyla hazırlanan "Rothschildler ve Osmanlı İmparatorluğu" başlıklı çalışmada, Yahudi Rothschild Ailesi'nin Osmanlı padişahları ile olan gizli ilişkileri ortaya çıktı. Bakın toprak satma var mı yok mu?
hepiniz 20 Temmuz 2019 14:44
2
senin bu proflar da.çok sağlam adamlar zaten
E.K 20 Temmuz 2019 12:55
Kafa saglikli degilse, ayaklar yanlis yere gider..Eller yanlis isler yapar....vs.. Ulkeyi yonettigini zannedenler agizlarina kadar hamaset camurunun icinde, adalet duygusu yok olmus...Belliki vali koltugunu doldurabilecek kalibrede degil...Demokrasi icsellestirilmemis..Insan haklari mefhumuna yabanci bir zihniyet..Turistlere, kimlikleri onemli degil, yapilan muamele icler acisi, utanc verici...Hemde cok...! Valiye ve bunu yapanlara yaziklar olsun..
karar okuru 20 Temmuz 2019 12:54
Bu yapılanı tasvip etmek mümkün değil.Yalnız şu ırkçı söylem şovmenlerinede şunu sormak gerekmezmi.Siz katil ABD ile işbirliği yaparak tapu dairelerini basıp türkmen nüfus kayıtlarını imha edip nüfus demografisi ile oynadığınızda ırkçılık için bir iki kelam ettinizmi acaba.Yoksa senin ırkçın kötüdür benim ırkçım iyidirmi dediniz Herkes işine geldiği gibi konuşuyor.İkircikli konuşmaları sevmem.Trabzonda yapılan büyük yanlıştır amma ırkçılık felan değildir.Sallamayın sallanırsınız.Kürtler bizim kardeşimizdir amma vatanların bölünmesini istemeyenler.
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 07:15
1
ABD senden bin kere daha dostça davranıyor olmasın sakın o insanlara.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:50
Memleket cahiliyye devrinin tam merkezinde, ne imanlarimiz şirksiz, ne ahlakimiz edep taşıyor, başımıza çelik ve demirden taşların yağması çok uzak değil, Allah muhafaza
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:40
Ufacık bir ırkçılık hareketini bazı yazarlarımız soslu süslü bir güzel yazıyor ve üstelik okuyan karşı tarafı çok çok mağdur görür derecesinde lakin şehitlerimiz olduğunda sadece bir tvit geçiştirme ce ve Müslüman anlayışı budur safsatası içinde dini yanına alarak yapıyorlar herkez artık şehitlerimizi yapılanları görsün artık
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:05
14
Bu ülkede Türkten baska her sey ragbet görüyor. Bu ülkede daha 100 yillik gecmisleri olanlar, bizlere akil hocaligi yapmasin.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:36
Memleketin valileri valiye benzemiyor artık.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:03
Altyapisi olan psikolojik bir travma hali yasanmis.Tamamen yanlis.Ben diger yorumcular gibi irkcilik demeyecegim.Siyasi algilarin insanlarda yarattigi bilincalti refleksler diyecegim.Yoksa karadenizli vatandaslarimizin kurt vatandaslarimizla bir sorunu oldugunu sanmiyorum.İster istemez beyinlerde verilen sehitler,Guneydogu icin ayrimci soylemler,Kuzey irak bagimsiz kurt devleti hareketleri ve israil bayraklari siyasi soylemleri.Bazi cevrelerde kurt ayristiriciligina şahit olmuyor degilim.Bunun adi irkci fasizmdir.Ama bu o degil.
Şahin Tekgündüz 20 Temmuz 2019 12:00
Karar 20.07.2019 Yıllardır ülkeye faşizmi, ve özellikle de Kürt düşmanlığını pompalarsanız olacak budur; şimdi bir de sureti haktan görünüp timsah gözyaşları dökmeye kalkışmayın, gerçekten ayıp üstüne ayıp oluyor.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:55
Hayret, neden böyle oldu?! Sayın cumhurbaşkanımız "Kürt de olsa insandır" demişti oysa ki.
Kemalistler 80 yıl boyunca şimdiki dincileride içine alarak ırkçı bir toplum yetiştirdi şimdi ülkeyi yöneten dinciler Kemalistlerden çoğu konuda ayrı düştükleri hamde ırkçılık konusunda tam olarak ve bir seviye daha artırarak devam ediyorlar. Neyi öğrendik Türkiye toplumu ırkçı bir toplum dimcilikle karışınca daha tehlikeli bir bomba oldu. Allah Erdoğan’a hala oy veren Kürt’lere yardımcı olsun acaba nasıl hala Erdoğan’ı sevebiliyorlar
karar okuru 20 Temmuz 2019 14:26
9
Referandumda israil ile işbirliği yapıp bayrağını sallandırmak dahamı az ırkçılık sence.Yeri gelir filistinli kardeşlerimiz dersiniz yeri gelir israil bayrakları ile bağımsızlık istersiniz.Tapuları basıp türkmen nüfusu yok etmek dahamı az ırkçılık sence.Anlarsan tabiiki.Bozgunculuk yapıyorsun.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 17:07
1
Gelen misafir linç ediliyor yok referandum,yok kayıt yok İsrail önce insan ol sonrasını konuşalım.
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 07:17
0
Böyle beyinsizlerden boşuna insanlık bekleme. Allah henüz böyle bir özelliği onlara nasip etmedi
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:31
Bir tarafta İran, bir tarafta Ermenistan, bir tarafta İsrail, bir tarafta Araplar... Kürt kardeşim, Kürt'ün Türk'ten başka, Türk'ün Kürt'ten başka dostu yok bu coğrafyada. Bizi ayırmaya çalışanlar ne Kürt'ün dostu, ne Türk 'ün dostu! Biz ayrı düşersek önce sizi sonra bizi bu diyarda yaşatmazlar! Bu hükümetin Kürtlere ve Kuzey Irak'a yaptığı iyilikleri kimse yapmadı. Üstelik siyasi risklere rağmen. Allah rızası için siz de art niyetlileri kışkırtacak davranışlardan kaçının. Sizi sevenleri zor durumda bırakmayın. İnşallah şu terör belası zayıflar ve biter de cennet âlâ günler yaşarız bera
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 18:30
1
Bu sozlerle Kurtleri kandirmak eskisi gibi kolay degil. Kurtlerin anadil egitimi bile yasak bu ulkede hala. Kurt sorunu bir insan haklari sorunudur ve bu cografyada 35 milyon Kurdun yarisi Turkiye'de yasiyor. Kuzey Irakta Kurtler referandumla bagimsizlik ilan edince Turkiye karsi cikti. Suriyeli Kurtlerin ozerk bir yonetime sahip olmasini da istemiyor. Gercekler acik secik ortada.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:10
Filistinliler toprak satmadı diyenler! Daha geçen gün Trt Belgesel'de yüksek miktardaki tekliflere rağmen evini satmayan bir aileyi övüyor, satanları da yeriyordu. Bu şekilde satanların çok olduğunu o Filistinli aile bile söyledi.
Bir de kendiniz de kabahat bulun.Alsana DİNDAR VE KİNDAR nesil.Siz istemiştiniz efendim.Tam dindar olmasada(gerçi dindarlıktan kasıta göre olmuşta olabilir) kindar olmuşlar.Bu oluşan nefret ortamında hiç mi payınız yok.Dava mava Reiiis diye diye milletin aklını iğdiş ettiniz.Na'pacadı oy uğruna uyuşturulmuş yalanı gerçekten ayıramayan müptezeller.En kolayı seçip saldıracak.İnsanlar ötekine karşı kin beslemeye başladılar.Bu da iktidar tarafından oy için pompalanıyor.Ama o çok sevdikleri, sevdiğin Suriyelilerede dokunacak milletteki bu kin .Demedi deme Hakan, daha bu başlangıç
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:08
Şehitlerimiz defnediliyor ilk bir iki gün üzüntü ve teröre lanet ediliyor TV lerde ve bazı sn yazarlarda lakin ara soğuyunca zaman geçince yazarlarımız alıyor kalemi eline sanki bizim askerimiz bizim çocuklarımız ölmemiş gibi bir kaç kişinin yaptığı arbede üzerinden yerme ve eleştiri herkez bir düşünmesi gerekli
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:47
Duruşunuz gerçekten kaybettiğimiz bir değer olan İslami bir duruş. Keşke her defasında kardeşlik vurgusu yapan müslüman kardeşlerimiz de aynı duruşu sergileyebilse.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:47
Öncelikle duyarlılığını için tebrik ediyorum..Bu ne tahammülsüzlük bu ne kafatasçılık bu ne ırkçılık faşizm yeter artık be... Ayıpp
hacı 46 20 Temmuz 2019 08:36
Anadolu'daki cahil kesime göre Kürtler terörist, Balkan göçmenleri gavur, Trabzonlu yunan, birileri de ermeni. Sadece siz mubareksiniz.Sizi bu kafa bitirecek. Zavallısınız.Soluduğunuz hava haram size.
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 08:34
0
Sanki biz neysek:) içanadoluluyum
Düşünmüyor da değilim dış müdahaleye bu kadar açık hale getirilen ülke de (bunda sizin ve iktidarın payı büyük) sosyal karışıklık için deneme çalışması olabilir mi. Abd veya başkası bak haa kolayca karıştırırım diyor mudur acep. O zaman palalar hazırlansın düşman kırmaya hücuum.
Vicdan 20 Temmuz 2019 08:27
Bu linç kültürü, bu şovenist söylemler bu ülkenin sonunu getirir yanı başımızdan Suriye,Irak.. Gelelim linç edilenlere ayıptır ayıp misafire bu yapılır mı amerikalı ,İngiliz,İsrailli gelsin el pençe divan aynı dinden,aynı kültürden hatta akraba olan ülkesinde ve ülkemizde anayasal olarak tanınan bayrağını bile değil atkıyı taşıyan kadın bebek linç..hani müslumandık hani kardeştik bu linçi o insanlara reva görenlere yazıklar olsun.
REİS 21 20 Temmuz 2019 08:14
IRKÇILIK YAPAN IRKÇILIK İÇİN SAVAŞAN IRKÇILIK UĞRUNA ÖLEN BİZDEN DEĞİLDİR.HZ.MUHAMMED (SAV) Irkçılık ideolojik bir düşünce değildir aksine Psikolojik bir hastalıktır.
Irkçılık yapan ırkçılık için savaşan ırkçılık uğruna ölen EMEVİLER kimdendi de onların dizayn ettiği İslamı yaşıyorsun da Kur'an daki İslamı yaşamıyorsun.
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 08:33
0
Türkoğlu; okuduğunu anlamıyomusun peygamberimiz sav araplar hariçmi demiş bilakis o hadisi söylediğinde orda bulunanların %90ı araptı
Bir okur 20 Temmuz 2019 08:05
Nedir bu ülkemizdeki kürt allerjisi. Sadece kendimize Müslüman olmayalım. Ülkemizdeki ve orta doğudaki milyonlarca kürdün kendini ifade etme hakkı yok mu?
Karar okuru 20 Temmuz 2019 19:47
3
Yok ! (Nokta) neden biliyormusun. Sen yüzyıldan fazladır batılılarlar bir olup sana kardeşim diyen millete sürekli saldırır Kürt ırkçılığı yaparsan diğer tarafta hooop yeter ben de Türk'üm der. Ve çatışmayı güçlü olan kazanır. Görünen de devlet kurmayı bilen daha güçlü olan Türkler kazanacak gibi. Batılılar menfaati sever. Türkiyeden birşeyler koparırlarsa iki günde satarlar Kürtleri.
Karar okuru 20 Temmuz 2019 19:56
5
Ha birde özellikle Yavuz Selim'den buyana Kürtlerin bu topraklarda yerleşmesi ve yaşaması Türkler sayesinde olmuştur. Türler olmasaydı Farslar, Araplar ve diğerleri Kürt diye birşey koymazlardı emin olun. Daha düne kadar bu topraklarda kimler yaşıyordu bir bakın. Türk o toprakları temizledi Kürt'e ellemedi. Nankörlükte bir yere kadar değilmi ama.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:02
Beka, hain, terörist, zillet diye siyaset dilini bayağılaştıran ittifakın ektiklerini biçiyoruz. Koltuk uğruna, Bahçeli’nin eline verilen ip, KÜRT SORUNU benim sorunum"dan, "Kürt de olsa insandır"a getirdi Erdoğan’ı.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 07:35
Yazdıklarınıza katılmakla birlikte ekleyeceklerim var.Kürdistan yazılı atkı ile 9 kişi bir turistik gezi yapıyorsa hemde Trabzon'da bir sebebi vardır elbet.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:04
3
Tabi abi büyük oyun! Biz nasıl anlayamadık. Çok safız. Kadın çocuğunu alıp bizi bölmeye gelmiş. Allah razı olsun uyandırdın milletimizi.
Dr. 20 Temmuz 2019 08:34
2
Dün trabzonluya pontuscu diyen kafa burada yorum yazmış. Adam olmadan dünyadan göçeceksiniz. Bitseniz de rahat etsek...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:41
0
Bir sebebi olmaz mı? Biz makul bir sebeb buluruz elbette. Valimiz sebebi bulup anında derdest etti hainleri.. vicdanınız rahat olsun. Bu konularda oldukça mahir bir milletiz..
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:33
0
İyiki kahraman valimiz var!
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 21:12
5
İtiraz eden arkadaşlar bende sizin eleştirdiğiniz konularda hemfikirim ya. Hemde aynı şekilde valla. Amma bu tatil Kürdistan atkisiyla neden İtalya ,Fransa,vs bir tatil yeri değilde özellikle Trabzon Çaykara da . Size hiç mi ilginç gelmiyor .
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 21:51
0
21:12 nereden biliyorsun orada açmaklarını? Avrupanın her yerini gördüm ve herkes kendi bayrağını rahatlıkla açıyor ve kimse dönüp bakmıyor bile. Yeter artık komplo hikayelerinden bıktık.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 07:18
Nefret insanları çabuk bitirir. Kürt düşmalığı da bu toplumu ve devleti bitirir. Bu ırkçılığı destekleyenler aslında Kürt’leri nasıl sessizce kaybettiklerinin farkında değiller.
Musto 20 Temmuz 2019 07:02
Dun bahçemi taş duvar ördürmek için 2 taş ustası getirdim ustalar Diyarbakir Liceli zaza asilli yanlarına köyümüzden kars asilli 2 kırmanci yardımcı verdik diğer isler için bir türkmen birde afşar turk çalışıyor yemekte önce mezhepler onların şafi olması benzerlikler tartışıldı iş sonunda siyasete dokuldu arada bir herkes kendi dilinde konuşunca 2 kanala geçmeyin uyarilari onlarda niye 2kanal olsun bizim dilimiz birinci kanal türklerin dediği ortak anlastigimiz tek dil türkçe siz ,zaza kırmanci aranızda turkce anlaşıyorsunuz neyse müdahale ettik kavga uzamadan iş başı yaptirdik.
KARARcı 20 Temmuz 2019 07:00
Kürdistan!!!! Kurucu kadroda temsilcisi olan bölge... Koca imparatorlukta bir eyalet.. ve şimdi .....
Yalan söyleme Kürdistan diye bir eyalet yok. Nasıl Trakya diye bir eyalet olmayıp bölge adıysa o da öyle. Kurucu kadroda da yoklar. Türklerden yana olanlar olduğu gibi İngilizden medet uman onlardan yana olan birtakım aşiretler var.
Engin 20 Temmuz 2019 06:39
ülkendeki Kürtlerle, ülkene sığınmış kapı komşusu Suriyelilerle, yanı başındaki Irak Kürdistan’ıyla birlikte yaşamayı beceremeyip, 72 milletin hamiliğine soyunmak, üstün açıkken bile görülemeyecek bir hayal.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 06:31
İşinize geldiği gibi yazıyorsunuz.Yurttaşımız tepki göstermiş, ağzını mı bağlamalı? Yanlış bir davranış. Devlet engellemiş.Her olayın altında bir şey aramayın.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 06:06
Hakan bey. Kurdistan kelimesinin halkin uzerindeki etkisini bilmez gibj konusmayin. Ne bilsin adam irakli oldugunu
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 06:00
Milletin seviyesi iyice dustu. Kendi vatandasimiza linc girisiminde bulunuluyor, tik yok. Bunu bile bile yabancinin turkiyeye gelmesi kendi hatasi. Ucuz kurtarmislar kendilerini. Ben zaten yabanci arkadaslarimdan Turkiyeye gelmek isteyenlere hayir diyorum, Arabistan'dan daha kotu ortalik. Adam ezan okunurken yanlislikla sakiz cignese ya da gulse rahatlikla pataklanabilir ve suclu olur.
Karar Okuru 20 Temmuz 2019 05:51
Vay vay bir zamanlar kırmızı çizgi olan Irak Kürdistan’ına selam öylemi. Atı alan nasılsa Üsküdar’ı geçti.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 05:29
Bizim millet çok farklı hoşgörüsüzlük...
İbrahim Erdoğan 20 Temmuz 2019 04:44
Kardeşim Albayrak, Aklı eren ve vicdanının sesine kulak verenler hep söylüyorlar da biz aklı evveller bunu kabul etmiyorduk ya, işte şekilde görüldüğü gibi: "Biz kendimize demokratız"... İnsanların ve ülkelerin husumetini üzerimize çekmede, var olan husumetleri de artırmada üstümüze yoktur evvel Allah!..
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 03:57
ne bekliyordun.Kilicdarogluna linç girisiminde bulunuldu akp ve mhp liderinin bir oh olsun demedikleri kaldı.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 02:32
Allah Razı olsun abi, senin gibilerden olmassa bu “alçak” ırkçılık rüzgarı bir kürt vatandaş olarak bizleride etki ederdi..
Demokrat müslüman 20 Temmuz 2019 01:54
Kurdistan bayragina bizim Türk vatandaślar,Aydin,profösörler,yazar çizerler bez parçasi derler, yani irkçi bir milletiz. Ama tükiyeye gelen her Turist,millet bayragiyla Renkleriyle gezebilir, Ailece Resim çekebilirler, Ruslar,Sirplar,yunanlilar, Ama herkes, Yapabilir,,Ha,, KÜRD,lere YASAK,yoksa Allahuekber naralariylan,LINÇ EDERIZ,hanikardeśtik ? Hani müslümandiniz ? Kurdlere śimdi hak veriyorum, bir refarandumla nasil yönetilmek istediklerini, Federasyon veya Bagimsiz devlet olmalari,da dagil , karari kendileri vermeliler,
Adem Saracoglu 20 Temmuz 2019 00:58
Bir Kürt olarak bu ülkede boguluyorum. Sistematik bit Irkcilik, bunu sorgulamayan yiginlar ve en yakin arkadaslarimda ve hatta Türk olan esimde bile gözlemledigim Kürt alerjisi. Sonumuz hayir degil sadece enseyi karartmamaya calisiyorum
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:28
5
Adem bey aslında tam öyle değil. Türkün kürt kardeşiyle derdi yok. PKK zulmü yüzünden milliyetçi siyasetçiler topyekun kürt halkını suçladilar, onyargi oluşturdular, istismar ettiler, böylelikle oy aldılar, çıkar elde ettiler. Sorun bunların devre dışı kalmasıyla çözülecek inşallah.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:25
10
Oyuna gelme kardeşim 15temmuz darbesi devam ediyor.istedikleri olmadı şimdi amaç kürt nefreti yaratmak ve Kürtleri bağımsız yapma ve tüm Kürtleri İsrail'in maşası yapma ve böl ve yut oyunu.Ben múslúmanim Allah ve peygambere uygun hareket eden kimse o başımın tacıdır Irkçılık yapan benden uzak olsun.Ama sırf Kürt diye dinsiz Hdp ve PKK ya tavrını koy uzaklas.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:27
Türkiyeli Kürt o atkıyı takınca öcü, Iraklı Kürt takınca cici mi oluyor sizin soyleminize göre. Kendi şehidini bile ayrıştıran AKP zihniyeti Kürtleri bile işine geldiği gibi siniflandiriyor. Ayıp ayıp...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:35
2
O zaman o atkının üzerinde olan bayrak neden resmi kurumlarımızda bulunuyor düşünmek lazım
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:26
Bu Ortadoğu halklarının Karadeniz Bölgesi'ne olan ilgileri, özellikle Arapların o bölgede evler ve büyük araziler satın almaları senin aklında da soru işaretleri oluşturmuyor mu sayın yazar? Vatanın toprakları üç kuruşa dönüm dönüm kapışılıyor. Adamlarda para var diye verelim mi ülkenin en güzel yerlerini? Filistinlilerin de Yahudilere sattılar. Sonuç?
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:22
3
Filistinliler yahudilere satmadı ezberden konuşmayın,yahudi terör örgütlerini araştırın.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:34
1
Yahu alış veriş yok ki turist olarak gelmişler ortak toprağı olarak düşünüp güvenip ziyarete gelmiş suz ise Israil benzetmesi yapıyorsunuz yazık
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:47
2
Hem cahil hem cüretkarsın. Evvela Filistinlilerin topraklarını sattıkları hikayesi büyük bir siyonist propagandasıdır. Arapların Karadeniz’e ilgisine gelince.. Adamlar çölden geliyor. Yeşili, yağmur ve suyu görünce hayran oluyorlar hepsi bu. Korkma evsiz kalmazsın.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 11:23
0
Ne alaka mübarek 9 tane gariban kürt adam bilmiş gelmiş linç etmişsin yok yahudi yok Filistin önce misafire davranılacağını öğren sonra komplo teorileri yaz
Guzel, tatli su demokratlarinin yazmaya cesaret edemeceyegi bir olay, konu. Tebrikler Hakan bey. Aslolan farkli bir bayraginin olmasi degildir! Aslolan ayni yolda, ayni hedefe yuruyor olmanizdir. Siz Irak bolgesel Kurd bayragini yirtar, insanini dislarsaniz; Baska birileri onlara kucagini acar, onlari size dusman eder. Kendi insaninizla hic yere el, hatta dusman olursunuz. Memleketin sadece egtimsiz halki cahil degil, okumus valisi, hakimi savcisi da birer kara cahil.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:18
Yahu seçimden önce neçirvan barzani Türkiye ye gelmedi mi ne diye muhatap olunuyor o zaman bu adamlarla işine gelirse dost seçim kazanmak için işine gelirse düşman içerde pirim yapmak için insan biraz dik durur siyaset olsa da bu kadar yere yatılmaz
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:12
Abi çok sıkı bir yazı olmuş sağol var ol keşke bu tepkiyi herkes sağlam duruşla verebilseydi
KARAR OKURU 19 Temmuz 2019 23:58
SAYIN YAZAR EN BÜYÜK AYIP DAVUTOĞLUNU KONUŞTURDUKLARI İÇİN YAPIMCILAR İŞTEN ATILDI.BU KİN NEDEN. Elbette bir gün devran döner.İLAHİ ADALET PARGALI VE EKİBİNEDE TECELLİ EDER.
N Taskesen 20 Temmuz 2019 10:36
2
Lo adalet lo demokrasi lo hane kardeşlik lo hane ümet lo islam lo eşitlik
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN