Back To Top
Basiret bağlanması devam ediyor

Basiret bağlanması devam ediyor

 - Son Güncelleme: 29.06.2019 Cumartesi 13:27
- A +

Ekrem İmamoğlu mazbatasını geri aldı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ikinci kez göreve başladı.

Hayırlı olsun.

Allah utandırmasın.

***

Kendini tekrar eden bir memleketin kendini tekrar eden bir yazarı olarak, 31 Mart seçimlerinden sonra -İmamoğlu’nun mazbatayı alması üzerine- yazdığım “Musafahalaşma Dönemi” başlıklı yazının bir bölümünü tekrar dikkatlere sunmak isterim:

“İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye meclislerinde çoğunluk ‘Cumhur İttifakı’nda. Bu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı “topal ördek” yapar mı? Çok uğraşılırsa belki yapar. Bunun AK Parti’ye faydası olur mu? Olmaz. Bilakis; ‘Onları denetliyorlar’ yerine ‘Onları çalıştırmıyorlar’ dedirtilirse maşeri vicdanda öyle bir yara açılır ki, bir dahaki seçimlerde CHP’li başkanların başarısızlığı değil AK Parti’nin onları başarısızlığa mahkum etme siyaseti cezalandırılır. ‘Mağdur olan halk bunlardan yaka silker, bize gün doğar’ diye düşünen varsa -ki olmadığını ümit ederim- düşüncesini gözden geçirsin.” (Karar, 19 Nisan 2019)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan o günlerde yaptığı bir konuşmada “Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir” demişti.

Seçimin yenilenmesi gündemde değildi.

Derken pat diye gündeme geldi ve 23 Haziran süreci başladı.

Erdoğan, bu süreçte verdiği bazı mesajlarla, İmamoğlu’nun başkan seçilmesi halinde ona başkanlık yaptırmamaya niyetli oldukları intibaını uyandırdı, daha doğrusu 31 Mart’tan sonraki bir beyanında geçen “topal ördek” ifadesiyle uyandırdığı intibaı kuvvetlendirdi.

Ters tepti bu.

‘Restine rest!’ dedirtti pek çok seçmene.

AK Parti’nin 23 Haziran’daki yenilgisini büyüttü.

Ne var ki bu kıssadan da hisse çıkarılmıyor.

***

Belediye şirketlerine atamalarda yetkinin belediye başkanından alınıp belediye meclisine verilmesi yönündeki talimat Ankara ve İstanbul’da CHP’li belediye başkanlarının başkanlık yapmasına mümkün mertebe mani olunacağına dair apaçık bir işaret.

Basiret bağlanması devam ediyor demek.

Ordu Valisine hakaret meselesi ‘sayesinde’ İmamoğlu’nun -yargılanıp mahkum edilerek- görevden alınmasını ‘dilemeye’ kadar da varıyor…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 14:37
İzmir’de çoğunluk var bugüne kadar ne yapmışlar acaba, Bir Müslümana yakışır mı böyle şeyler
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 00:51
başkanlık sistemine karşı çıkarsın meclisin yetkileri gasp ediliyor diyerek, meclise yetki verilir ona karşı çıkarsın başkan çalışamıyor diyerek....
Hasan 29 Haziran 2019 17:57
Yıllarca Cumhuriyet Halk!(aslında devlet) Partisi halkın taleplerine kulaklarını tıkadı, halkı, halkın değerlerini görmezden geldi, hatta aşağılayıp durdu. Neden? Çünkü devletle bütünleşmişti, halka ihtiyacı yoktu, halkla aynı gemide değildi ve halkla bir kader birliği yoktu. Halkla kader birliği yaparak ve devleti halka göre şekillendirme amacıyla yola çıkan Adalet (!) ve Kalkınma Partisi de yolun ortasında devletle bütünleşmeye ve bununla orantılı olarak halkın sesine kulak tıkamaya başladı. Demek ki temel sorun, millet-parti-devlet gemisinde kayıkların olmasında yatıyor.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 17:48
Sorun şu, Tayyip Bey'in bilgisi ve onayı dışında çok iş dönüyor, ne dolaplar dönüyor kokusu sonra çıkıyor. İlçe başkanı dahil herkes iş yapmadan, bir şey söylemeden önce ona danışsa bunları yaşamayız. Yoksa herkes kendi kafasına göre...
ÖZGÜR SARIKAYA 29 Haziran 2019 18:32
1
Ya çok safsınız ya da “saf AKP”lisiniz. İmamoğlu’yu çalıştırmamak adına yol gösterici bizzat Erdoğan.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 19:10
0
Bu yazdığınız, tek adam rejiminin imkansızlığını anlatıyor.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 17:13
Ak parti daha doğrusu Sayın Cumhurbaşkanı girdiği yoldan dönemez. Yılllardır yönetmek ve seçim başarıları elde etmek için üzerine kurduğu sistemi ve söylemleri değiştiremez. Çevresinde konuşlandırdığı kimseler yeniden halkın yanında adaleti ön planda tutan ve özgürlükçü sisteme evrilmesine uygun değil. Böyle bir düşüncesinin de olduğu kanaatinde değilim. 23 haziran seçimlerinden önceki son bir hafta gösterdi ki sandık üzerine hakimiyet anlayışı hususunda yapamayacağı hiçbir şey yok. Yanlış olduğunu bile bile.. Çok üzücü ...
Hasan 29 Haziran 2019 16:57
Bir halk bilinçlendiği oranda, kendi gücünün farkına vardığı kadar ancak kendi taleplerini sözde hizmetçi ama özde efendilik taslayan iktidara dinlenttirebilir. Halk gemide ki bütün kayıkları yakarak, çıkarların bütünleşmesini ve kader birliğini sağlayarak, bu gemi batarsa herkes batar diyerek ancak ortak aklın hakim olmasını sağlayabilir. Gemide kaçmak için kayıklar olduğu sürece kaptan köşkündekiler kendi çıkarlarına göre takılmayı sürdürürler.
Hasan 29 Haziran 2019 16:56
Eski dönemlerde devlet her şeydi, yaptıkları la yüs’eldi, sorgulanmazdı. Devletin dini değişince halkın da dini değişmek zorundaydı (mesela Roma imparatoru hıristiyanlaşınca bütün Avrupa da hıristiyanlaştı). Devlet mutlak manada efendi ve halk ise mutlak manada kul ve raaya sayılıyordu. Sonra devletlerin aslında halktan aldıkları güçle halkı kullaştırdıkları halk tarafından bilince çıkarıldığı oranda bu ilişki teryüz olmaya başladı.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:25
Bazi arkadaslar systemi tartisiyorlar ama olay aslinda systemde bitmiyor insanda bitiyor. Insan insan olduktan sonra hangi system olursa olsun o is yürür, cünkü o sadece bir aractir. Anlayacaginiz biz de is Yok hemde hic yok. EGITIM SART hemde her alanda.
KARAR OKURU 03 Temmuz 2019 14:43
0
Eğitim şart, ama öncelikle ve özellikle Türkçe kullanımı konusunda.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:06
Bu "basiret bağlanması" tabiri pek hafif kalmış. Bu kadar acı bir durumu neden böyle göğsünüzde yumuşatma gereği hissettiğinizi anlayamıyorum. Oysa CHP'yi 80 sene önceki hatalarıyla yargılarken pek bir acımasızsınız.
Karar Okuru 29 Haziran 2019 13:31
Fren patlaması tabiri Akp için bu gün itibariyle geçerli ve Akp“ağaca” toslayıncaya kadar devem edeceğe benziyor.Ağaç’la kastettiğim iktidarını kaybetmek.Görünen köy kılavuz istemez misali 2023 başkanlık seçimleri ağaca toslamanın tarihi.CHP belediyelerini Akp Meclis üyeleri veya Ticaret Bakanlığı talimatı marifetiyle çalıştırmama, onları topal ördek haline getirme aymazlığı, Chp’li Belediyelere 5 yıl yatarak, hiçbir şey yapmadan bir sonraki seçimleri daha yüksek bir oyla kazanma“şansını”nı altın tepside verir.Hayırlı olsun.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 12:59
Ak partiye en büyük zararı AKP'li içişleri bakanı veriyor. Hala Ekrem'e veryansın ederek çöküşü hızlandırıyor. Polis baskına gittiği evde ev sahibini kan revan içerisinde bırakıyor sonra adres yanlış diyerek çıkıp gidiyor. Hangi hukuk devletinde var bu durum! Ülkede ekonomik refah ve kalkınma için önce ADALET gerekli. Maalesef en büyük sorun da Adalette. Bu kafayla da adalet gelmez getiremezler. Çünkü sınırları yok. Sayın Albayrak sen de biliyorsun ki tereyağı acıdı artık zehir oldu! Editör bu yorumu yayınla!!!!
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 12:51
AKP nin geldiği noktadan geri dönüşü imkansızdır. partide aklıselim hiç kimse kalmamıştır. kendi kendini yok eden bir kurum haline dönüşmüştür.
E.K 29 Haziran 2019 12:20
Sn yazarin goruslerine katilmamak mumkun degil...Ofke, kibir, gurur, mesnetsiz ozguven basireti baglar..Olan bu...Halkin sectiklerini halka ragmen islevsiz kilmaya calismak, Milli Irade'ye saygizliktir...Geri teper..Akp'nin cokusunu hizlandirir....Umariz kibirlerine yenilip boyle bir hata yapmazlar..
arda 29 Haziran 2019 12:11
"Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır"tevbe 111. Müslüman kendini cennet karşılıgı Allaha satmış bir kişidir ve islam dışındaki diger bütün sahte dinleri reddetmek zorundadır.demokrasi,laiklik dahil tüm dünyevi rejim ve dinleri. ehveni şer aldatmacası ile asla oy verip demokrasiyi meşrulaştıramaz.niye %99m musluman denilen bir ulkede islami ilkeleri savunan bir parti yok??
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:17
2
Niye yok diyorsun AKP var işte
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:14
0
Demokrasi bizim dinimize en uygun system hala bunu dahi göremiyorsaniz yapacak birsey Yok. Bir 3000 yila daha ihtiyac var, bundan 5 yil öncesine kadar umutlanmistim ama nafile.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 11:52
Kral biz adaletli olmadan adaleti idarecilerimizden nasıl bekleriz. Biz kendimizi düzeltmeden nasıl idareciler kendini düzeltsin deriz. Seni 20 yıldır takip ediyorum en son seçim öncesi yazdığın yazı tek kelimeyle kendi dünyanla adalet anlayışınla hukuka bakış açınla çelişti bir nevi hayrettin Karaman sendromuna düştün. Tutupta ya bizimkilerin yanlışı var ama onların yanlışı daha çok deyip mevcut yanlışlara rağmen destek verirsen hiçbir şey düzelmez bu emri bil maruf nehyi anil münker düsturunada muhalif bir bakış açısıdır. Olaya biz onlar bakış açısının ötesinde bakmaktır İslami bakış açısı.
medine 29 Haziran 2019 11:33
kapitalistlerin truva atı demokrasiyi reddediyoruz.islami ilkeleri savunan seriat partisi kurulursa ancak bir musluman oy verebilir.bu imani ,temel bir konudur.trumpun,putinin merkelin savundugu ve inandıgı demokrasiye bir musluman nasıl entegre olabilir ,nasıl demokrasi dininin peşinden gidebilir. hani muslumanlar olarak onlara benzemiyecektik??.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 15:24
0
Bu kafayla gideceğim yer İsid'in Allahu ekber diyerek kafa kestiği anlayıştır. Sana hayırlı olsun. Ben almayayim.
Karar Okuru 29 Haziran 2019 15:59
0
Müslümanlar dünya ile entegre olamadıklarından kaybediyorlar tıpkı ortaçağ bağnaz hiristiyanları gibi
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 16:16
0
Cok garip düsünceler, müslüman ülkelerin durumu Belli neden sizce? %90 i garip olan bir topluluk olduk, okumayan , karsiyi cehennemlik sayan dinimizi korkular üzerinden ögrenen ögreten garip topluluk Olduk. Gercek Demokrasinin dinimizde oldugunu bile göremiyorsunuz. Malesef cok aci.
Mustafa ALSANCAK 29 Haziran 2019 11:28
Kusura bakmayın ama bu adamlar son seçim neticelerinden ve halkın onlara gidişatınızı düzene sokun; yoksa ,eğer siz hala bildiğimizi okuruz ve ders almaya ihtiyacımız yoktur diyorsanız gelecek seçimde iktidar yerine avucunuzu yalarsınız demek istediğini anlayacak basiret duygusunu göremiyoruz. Şimdi bütün belediye meclislerindeki AKP liler çoğunlukta oldukları yerlerde yeni seçilen başkanları çalıştırmamak için planlar üretiyorlardır. Bilhassa EKREM İMAMOĞLU’nu makam odasında tutmak için her türlü oyunu sahneleyeceklerdir. Oysa tam tersini yapmaları ne güzel olurdu. Memleket için çalışanı sev.
Mehmet b 29 Haziran 2019 11:00
Bence bilinçli yapılıyor.Baskanlik sistemi derde deva olması.Baskan yetkilerini tırpanlayarak çöküntüyü meclise atabilir.Hem gelecek başkanın yetkilerini elinden alır hemde mhp den kurtulur.Bu sistemde muhalefetten biri başkan olursa ak partide temiz kalan olur mu
mehmet 29 Haziran 2019 10:18
Basiretsizlik devam ediyor gibi Akpartide, başkasını çalıştırmamak için harcayacakları enerjiyi, kendilerini gözden geçirmek, eksikleri gidermek, niçin kaybettiklerini sorgulamak için harcasalar belki işi çözerler. yoksa parti çöplüğüne doğru yola çıkıyor akparti de.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 10:18
Cumhurbaşkanı bu söylem üzerine olduktan sonra durumdan vazife çıkaran kitle ne yapar düşünün iflas eden akıl zaten yerinde olsa çare üretirdi yerinde değil ki hamaset kin nefret üretiyor kumaş bu kadar
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:51
Belediye baskanlarini calisamaz hale getirmek veya gorevden almak zulumdur. Zulm ile abad olanin akibeti berbat olur. Biz bu isek ben bizden degilim. Batsin partisi de siyaseti de
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 11:09
2
Koltuk sevdası ne kötü şeymiş. Seçim seçim bıktık. Çalışanı istiyor bu halk. 25 yıldır yetmedimi defol git başkası gelsin o da yapamazsa 25 yıl beklenmesin koltuğundan halk indirsin. Yazık bu halka nası vicdansızlık bu.
Ali baba 29 Haziran 2019 12:43
0
O Koltuga bir otursan,sende yapiśmak istersin,
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:46
Siyasal İslamcılık bitirdi Ak Parti'yi. Sayın yazarın söylemine bakın. Şöyle kötü davrandınız muhalefete ama bu bize fayda sağlamaz vb. diyor. Anahtar da burada. Bir şey doğru olduğu için mi yapılır 'biz'e faydalı olduğu için mi? Yazar burada ama söylemleri iktidarda. Eleştirdiği davranışlarda bulunanlar da tıpkı kendisi gibi doğru olduğu için değil bize faydalı olur diye yapıyor yaptıklarını. Amaçlar ortak, bize faydalı olsun yeter. Yöntemler farklı sadece. Ne var ki ters tepiyor artık.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:33
Ali Babacanın Cumhurbaşkanı ile yaptıgı görüşme başına yansıdı Ak parti kuruculugundan istifa etmek isteyen Ali Babacan burada kalın düşüncelerinizi uygulayın demesine partide yapma umudunu görmediğini söylemesi. bir umut görse partide kalmazmıydı..
OsmanZeki 29 Haziran 2019 09:25
Akçaabat,,,Asil ve Yüksek Ruhlu İnsanlar Şehridir,,,, Bir Akçaabatlıyı tanıyın ve görün bunu anlarsın,,,
Anadolulu 29 Haziran 2019 09:09
Benim gibi muhafazakar bir seçmen bile CHP'nin seçimi kazanmasından irrite olmadıysa bunların basireti fena bağlandı demektir.Erdoğan ona son birkaç yıldır akıl veren o muhteşem danışman ekibinin tamamını kovmazsa kendisini kötü bir son bekliyor olabilir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:36
0
Bir sonraki gün gazete manşetlerini söyleyen Cumhurbaşkanı,danışmanları seçen, milletveklerini seçen,bakanları seçen.belediye başkanlarını seçen aynı kişi. Metal yorgunluğu buradan başlıyor.
Ali Desidero 29 Haziran 2019 07:58
BASİRET BAĞLANMASI MI KORKU MU! Biz bazen ne yaparsa yapsın aleyhine sonuç doğuran iş ve sözlerin basireti bağlandığı için olduğunu zannederiz.Değil!Kendisinden kaçtığı sondan KORKMA dır.Elindeki iktidar gücü ile bulaştığı zulüm ve haramice elde ettiği mal,servet,saltanatın elden çıkması,hesap verme korkusu.Ayrıca kumpas ile bulaştırıldığı uluslararası suçların hesabını verme kokusudur.Kendide biliyor kanunsuz iş yaptığını ama bunu,iktidar gücünü elde tutarak muhataplık kozu ile, kendi konumunu korumak ve pazarlık gücü olarak kullanır.Ülke ve topluma ödettiği bedel umurunda değildir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 07:51
Basireyt bağlanması değil karakter diyelim. Gündelik hayatta Karşısındakini düşman yaptığını fetih zannedenin ahlakı olmaz.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 07:35
Yediler yedirdiler içtiler içirdiler kırdılar geçirdiler Bu dünyada hesap Türk milletinden...
KARAR OKURU fransa 29 Haziran 2019 07:11
Slm cancagizlar bildiklerin yapacaklar fazla sefkat gostermeyin sizde rahat olun bundada bir hayir vardir zaman herseyin ilaciymis gorelim mevlam neyler neylerse guzel eyler hak serleride hayreylermis panik yok hurmetler
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 06:23
Basiretimiz bağlandı. Artık chp li ve özgürlükçü olduk. Her şey güzel olacak...
duran s. 29 Haziran 2019 05:49
Geçmişteki ve halihazır tecrübeler göstermiştir ki, üst üste 2-3 kez iktidar olan bir parti, daha sonrası için "iktidar hırsı" yâni "partizanlık" hastalığına kapılıyor. Halk iktidar(lar)ı böyle bir hastalığa daha fazla yakalanmadan bir an önce önlemini almalıdır. Böylesine tehlikeli hastalığa karşı önlem almayan halk, bu hastalığın büyük sıkıntısını kendi yaşayacaktır.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 05:46
Basiret bağlanma değil; post Erdoğan dönemin geri dönülmez üzere başladığını göremeyen reisin tarihin akışını geri döndürme için attığı nafile adımlar
Ben bu seçimlerde CHP yi destekledim yinede Ordu Valisine hakaret meselesi ‘sayesinde’ İmamoğlu’nun -yargılanıp mahkum edilerek- görevden alınmasını isterim çünkü CHP görsün hdp vekiller için Meclis’te çıkan kanuna aslında bu anayasaya uygun değil ama Kürt’lerle Yanyana görünmemek için evet demişti Kılıçdaroğlu.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 08:59
0
Vatandaşa öküz imasında bulunan milletvekili ne olacak. O hiç konuşulmadı bile
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:57
0
Görevden alınmasını istediğin kişiyi niye destekledin ?
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 11:36
1
03.22 chp yenikapıya giderekte büyük hata yaptı. Dokunulmazlığı kaldırmasına destek vererekte büyük hata yaptı. Fakat aklınızda olsun 17 yıldır bu ülkede yaşanan haksızlıklara karşı gelende chp oldu. Chp nin hataları faşist altyapısından dolayı. Bunlar akp zihniyetiyle aynı. Ders aldıkça tecrübe edinip yenilenecektir. Kötünün yanında yine daha iyidir diyelim.
karar 29 Haziran 2019 13:09
0
geçen gün bir kadın dr. "eşek gibi reçeteyi yazacak" diyen kişiyi ; kurumunun şikayetine sığınmadan, şikayet edip ceza aldırdı.buna benzer olayda asker baylara benzer ithamlarda bulunan kişiye o bayların mensup olduğu kurum suç duyurusunda bulundu.o baylar ise kurumlarının gölgesine sığınıp kişisel olarak şikayette bulunmadı.zaten amirleri de o densiz sözleri sarfedene geçmiş olsun dileğinde bulunmuştu zaman geçirmeden.ama ne olursa olsun muhalefet liderinin linç edilme durumuna karşı pek te suskundu.ve ordu valisinin durumu.gelde ağlama ya da gülme.
karar 29 Haziran 2019 14:07
0
son cümlesi pek vurucuydu ama hassaslaşırlar diye düşündünüz galiba.ama haklısınız ne zaman nasıl hassaaslaşacaklarına dair ölçülerini ya yitirmişler ya da birine emanet etmişler.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:45
İnsanlar zûlmeder,kader adâlet eder. Adl ismini yok sayanların sonu daha beter olur. Ders çıkarmayı kibir engelliyor.
hacı 46 29 Haziran 2019 01:43
Devam etsin bu basiret bağlanması. Millet de onları bir güzel bağlayacak birgun.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:17
Artık çok geç gibi... Akparti ele geçirilmiş.. pelikanci denen tayfanın yaptıkları ile feto arasında bir fark yok.. CB denize düşen yılana sarılır misali bunların eline düşmüş..âdeta akıl tutulması yaşıyorlar, millete rağmen siyasetin sonucu gelen tepkilerle sahneye çıkan Akparti, maalesef yine aynı şekilde silinecek.. 4 yildir mesaj ustune mesaj.. 9 puanlık fark.. CB, siparişle olmaz diyor.. millet istiyorsa olur.. Artık sesimizi duymuyor CB!..
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:11
Muhalif belediye başkanlarına yapılan her engelleme halk nezdinde geri teper. Burada, denge ve denetim fonksiyonunu icra etmek gerekir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 12:34
1
13000 fark dediler mazbatayı aldılar 806000 farkı görünce eyvah istanbul gitti bari koltuk gitmesin diye çıkıp konuştular. Halkı bıktırdılar zırt pırt seçim al sana seçim dediler. Bu git artık demektir
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 21:02
2
Evet halk ittifaka %52 verdi ve 2.secimde binali ye %45 (ki saf ak parti oyudur çünkü Mhp oy vermedi) verdi.Ak parti 2023 te yine iktidar inşallah.Genel seçim asla yerel seçime benzemez. Dinamikleri çok farklıdır.Sadece reis düşmanlığıyla , sahte sevgi pitircigi halleriyle oy alamazsiniz.Halk yumurta küfesini chpnin sırtına yükledi yok öyle durmadan eleştirmek al bakalım birde seni görelim dedi.Ama sonuç şimdiden belli Bolu ve Adana belediyeleri ilk su koyverenler,1yil sonra bunlar fasa fisoymus yahu laflarını duyacaksiniz.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 01:11
Az buçuk hukuk bilen insanlar bilir.Kanun,bakanlığın genelgesinden üstündür.5393 sayılı Belediyeler Kanunu’nun 37. maddesinde yer alan “Belediye başkanı, belediye idaresinin başı ve belediye tüzel kişiliğinin temsilcisidir” hükmünü mahkeme göz ardı edemez.Yani bu engelleme işi büyük ihtimalle mahkemeden döner.
Karar Okuru 29 Haziran 2019 00:30
O mahallenin lideri de oy verenide psikolojik mağduriyet duygusu ile hareket eder, ediyor. Mağduriyet olur ve telafi edilmeye çalışılır. Oysa bizim orta doğulu mağduriyet ihtiyaç olunan bir mağduriyettir ve sürekli içinden dışından kışkırtılır insan. Çünki tıpkı uyuşturucular gibi acıyı örter ve keser. Hangi acı? Mağduriyetin aslında kendinden kaynaklı yetersizlik ve eksiklerden kaynaklandığı gerçeğinin verdiği acı. Bu gerçek görünür olduğunda şiddetli bir mağduriyet ihtiyacı ortaya çıkar beraberinde de kardeşi haset. Dindarlara eziyet algısı iktidar olunca çalıştırmam hasetine döner.
Has Parti 29 Haziran 2019 00:29
Bunlar neden masumca 'basiret bağlanması' olsun, düpedüz zulüm, bunu yapanda zalim. Baskı, adaletsizlik, halk iradesine karşı gelmek, ahlaksızlık, vicdansızlık, hukuksuzluk ama basiret bağlanması asla değil.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 00:07
AK Parti ile ilgili yapılan eleştrilerin bir karşılığı varmıdır bilmiyorum. Yazılanlar da eleştirilerde boşa nefes tüketmek gibi geliyor bana.. Ak Partinin son 5 yılda yaptıklarına bakınca kendi menfatine olmayan hiç bir şeyi meclisten geçirmiyor,muhalefet getiriyorsa anında red ediliyor. Secim sonuçlarından ders alınsaydı halkın uyarısı dikkate alınsa aynı şeyler tekerrür edermiydi? Partinin bir çok kendi alanında uzman değerli yönetici ve milletvekilleri bir bir terk etti veya ettirildi. Ali Babacana kalın burada düşüncelerinizi uygulayın sözüne burada uygulama imkanı kalmamıştır demesi .
Ali baba 29 Haziran 2019 00:06
Devśirme Tûrk tipi Demokrasisi Kopenhag kriterleriyle DEGIL,,Ankara. ( sarayin ) Kriteleriyle yola devam,
bozok. 29 Haziran 2019 00:03
Daha dün bir bugün iki. Chp li belediyeler ne gibi faydalı bir proje ortaya koydular da ak parti engel oldu acaba? Bir örnek verebilirmisiniz? C. Başkanı faydalı olan işlere engel olunmaz demedi mi dedi. Hdp lilere şu bu alanlar verilecek diye dolaşan haberler üzerine endişelerin giderilmesi için beyanatlar verilmiştir o kadar. Sizlerde bunları bildiğiniz halde ne diye böyle yazılar yazıyorsunuz anlamıyorum. Ülkeye bu kadar hizmet eden bir partiye ve onun başkanına böyle davranmanız ne kadar ahlaki. Birde ak parti ağzını açsa hemen herşeyi eleştirmek adetiniz oldu. Gazetecilik bu olmasa gerek.
KaRaR oKURU 29 Haziran 2019 08:33
4
CB faydalı işlere engel olunmaz demedi. Topal ördek misali seni hiç bir işe yaramaz hale getireceğiz dedi. Ülkeye hizmet dediniz, üç liraya yapılacak işi sen on Liraya yapıp avantanin yarısını partiye ve cebe yarısını da tarikatlara peşkeş çekmeye mi hizmet diyorsun, o kul hakkının yenmesidir.AKP bizim için BİTTİ artık.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN