Back To Top
Basiretsizliğin ve ferasetsizliğin bedeli

Basiretsizliğin ve ferasetsizliğin bedeli

 - Son Güncelleme: 24.06.2019 Pazartesi 09:25
- A +
Ekrem İmamoğlu üç aşağı beş yukarı 31 Mart'taki kadar oyla kazansaydı, 'Gasp edilen hakkını geri aldı, adalet tecelli etti' denip geçilebilirdi; ama dünkü seçimin neticesinde bundan fazlası var: Adaletin tecellisi + maşeri vicdanı yaralayan eylem ve söylemlerin ağır faturası.
 
31 Mart'ta AK Parti'li Binali Yıldırım'a oy vermiş olan pek çok seçmen de bu sefer CHP'li İmamoğlu'ndan yana oy kullanarak faturanın şişmesine katkıda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İmamoğlu ve CHP'ye karşı varını yoğunu ortaya koyarak AK Parti'nin seçim kampanyasına damgasını vurması kar etmedi, bilakis ters tepti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 31 Mart'ta yapılan seçimin neticesi AK Parti'yi yaralamış ama sarsmamıştı; dünkü seçimin neticesi ise iktidar için fena halde sarsıcı oldu.
 
'AK Parti seçmeni dünya yıkılsa CHP'ye gitmez' kuralı ve bunun sağladığı konfor kesin olarak bozulmuş bulunuyor.
 
Siyasette artık her şey masada...
 
***
 
İmamoğlu 31 Mart'ta 13 bin oy farkla kazanmıştı.
 
Büyükşehir Belediye Başkanlığını kıl payıyla kaybeden, üstelik Büyükşehir Belediye Meclisi'nde çoğunluğu elde eden AK Parti'nin, onur kırıcı olmayan bu neticeyi kabul edip işi orada bırakmak yerine, dramatik bir yenilgi -yahut şaibeli bulunacak ve ortalığı iyice karıştıracak bir zafer- ihtimali aşikar olduğu halde seçimin yenilenmesinde ısrar etmesi olağanüstü büyük bir saçmalıktı.
 
Hiç gereği yokken, anlamsızca risk aldı AK Parti.
 
Üstelik, zaten yaralanmış olan maşeri vicdanı iyice kanatacak söz ve davranışlarla yürüttüğü seçim kampanyasında riski büyüttükçe büyüttü.
 
Kahvehane sohbetlerinde bile yapılıyordu bu tesbitler.
 
İyi biliyorum, çünkü ben ve arkadaşlarım da yapıyorduk.
 
"Siz kimsiniz?"
 
Diyelim ki AK Parti ve devlet büyüklerine nazaran birer hiçiz; bizim bile görebildiğimizi AK Parti ve devlet büyükleri nasıl göremedi?
 
***
 
Asıl soru:
 
Buncağızı bile öngöremeyen AK Parti ve devlet büyüklerinin basiret ve ferasetine nasıl güvenebiliriz?
 
 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 30 Haziran 2019 07:51
Ak partiye yapılan ve aynı ağızdan çıkmış eleştirilerin saldırı olduğunu görememek? Seçmen Ak partiye kendince ders verdi ha...hatalarindan ötürü? sahi fırsatı eline geçirince camileri ağır yaptığı başörtüluleri inananlari insan sınıfından çıkardığı gunlere geri dönmek için ellerini ovusturan chp ye kim dersini verecek? pardon o kısmı pek önemli değil. su an acilen eleştiri adinda yerden yere vurma gorevindeyiz. başımıza gelince onu da elestiririz! ya bi de hakikaten chp nin ak partiden daha adil daha iyi yonetecegine inanmak? pardon bunu da denemişti. Ama neyse balık hafızalar devrede devam
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 02:58
Kardeşim siz daha Ashab-ı Kiramdan Hz.Muaviye (R.A.)'ın kim olduğunu bilmiyorsunuz.Benide tanımadığınız halde dinimi nasıl yaşadığımıda pek alâ biliyorsunuz.Siz Kutbu Azamsınızda bizmi bilmiyoruz
Furkan 25 Haziran 2019 23:31
Akpartiyi akparti yapan ekip ruhu istişare ve yapacağı değişiklikleri topluma aylarca tartistirip toplum da tartışıp her kesince degerlendirildikten toplumda kabul gördükten sonra sonra kanun teklifini meclise getirmesi idi.Istişare geleneği türklerde hep olagelmiştir istisarenin basiretini ferasetini bereketini istişare ettikceTürkler yaşamıştır. Istişare sen kasıt hakan a neye tulumba gibi baş sallamak değil di lakin özgürce fikirlerin beyan edildiği tartışıldığı bir gelenekten bahsediyoruz
Mustafa ALSANCAK 25 Haziran 2019 19:54
Muhterem Hakan ALBAYRAK BEYEFENDİ! Aylardır süregelen İstanbul belediye başkan seçimi hakkındaki yapılan tüm hata ve bilgisiz ve davranışları o kadar güzel bir şekilde iki önemli kelime ile açıklamış olmanız takdire sayandir. Koskoca bir Akp denen partide Reisin karşısına çıkıp partimiz yanlis işler yapıyor halka yakın olmamız gerekir diyecek bir babayiğit yok mudur? İkinci seçimin açık farkla kaybedeceklerini aklı başında herkes görebiliyordu. Bahçeli'nin söylemleri de B Yildirim' beye çok zararı dokundu. Neden BAHÇELİYE ihtiyaç duyduklarını hala anlamış değiliz.Mhp lilerin pek çoğu İmamoglun
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 10:00
1
Öyle babayigitler elbette vardır ama korkuyorlar..işin sonunda fetö cu olmakta var vatanhaini olmakta var....Ahmet Davutoğlu 31 martta akp yi uyarmıştı.bu durum akp ye zarar verir dedi..hiç dinledilermi..adamın ne fetoculugunu bıraktılar nede vatanhainligini...bu Facebook ta Davutoğlu nin sayfasına gir.yorumlara bak..tüm akp liler adama ana avrat kufrediyor
B 25 Haziran 2019 19:25
Ak partiyi eleştirirken dozu da kaçırmamak lazım. CHP'nin 40 yıl iktidarda olsa yapamayacağı işleri de yaptılar. Bu yorumu sabit kafalı kemalistler okumasa da olur. Çünkü CHP'lilerin bu işlere aklı ermez. Bunlar arasında roket teknolojisinin belli seviyeye getirilmesi, havacılıkda atak, hürkuş ve hürjetin üretilmesi, ihaların üretimi, milli savaş uçağının temelinin atılması, prototip tank yapılması, Suriye sınırına duvar çekilmesi, yüksek irtifa hava savunma sisteminin alımına teşebbüstür. Bunlar tamamlanmadı. Umarım CHP'liler takoz olmazlar.
KARAR OKURU ramo 25 Haziran 2019 17:48
Kendi adıma söylüyorum Güvenemem
nejdet 25 Haziran 2019 14:14
karar camiası olarak seçime katkılarınız takdire şayan .hayrını görünüz.Özellikle Yıldıray Oğur hazretlerinizin üstün çabaları ,destek ve çıkışları ile ben dahi niyetimi değiştirmiştim.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 14:37
2
Yahu birader neymiş bu Karar gazetesi. Elinizde milyar dolarlık medyalar var. yetmedi birkaç milyarlık daha aldınız. Pelikanı, tiwitırı, facebooku kendi malınız yaptınız yetmedi de seçmen karar'a mı baktı. Öyleyse kapatın borozanlarınızI arkadaş...
Şahin 25 Haziran 2019 12:15
Hakan Abi dünya görüşünüzü kafi derece bilirim, medyadan, yazılarınızdan,konuşmacı olarak katıldğınız seminerden, elimde imzalı kitabınız var vs. bütün bunlardan çıkardığım sonuç, şüphem yok ki Müslüman ahlaka ve duruşa sahipsiniz; yorumlarınzı da dikkate değer buluyorum.sizi eleştirdiğim nokta Abdullah G. meselesinde inat etmeniz, daha da o noktadayım. ama asıl söylemek istediğim Akpyi bölecek bi takım girişimlerin haberleri artık ayyuka çıktı, açık konuşmak gerekirse çok değer verdiğim A.davutoğlu riyasetini gerçekleşeceğine dair, bu duruma destek olursanız, ben artık sizin kardeşiniz değil
DOĞRUCU DAVUT 25 Haziran 2019 11:43
Ak parti başından beri milletin değer kutsal gördüğünü araç olarak görüyordu bu trende sizde vardınız o zamanlar da basiretsiz değildiniz şimdi de değildiniz ayrışmanızın sebebi sizin aranızdaki şahsi meseleler onu ben bilemem AKP'nin dava deiği islam davası ise bugünlere gelene kadar yaptıklarıyla dava şuuru hiç uyuşmadı FETÖ ile elle verip kendinden olmayanları iftiralar ile karalamak sınavvlara şaibe katmak kul hakkına riayet etmemek yolsuzlukların üzeri kapanması çözüm süreci saçmalığı hukuksuz atamalar bunların çoğunda vardınız toz kondurmadınız finalde başkan oldu kimseye ihtiyacı yok
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 16:54
0
AKP'nin dava dediği şeyin ne olduğunu zaten kimse bilmiyor kardeşim. Bir Allah'ın kulu da çıkıp açıkça ne olduğunu söyleyemiyor. Çünkü, sanki büyük bir keramet varmış gibi esrarengiz ve kutsal bir havaya büründürüp onun arkasına saklanmak işlerine geliyor. Hepsi tiyatro. Dava bahane talan şahane...
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 09:48
Böyle mi oluyor iyi niyetli, yapıcı eleştiri, öz-eleştiri. Yıkım ekibi gibisin. Cumhuriyet, birgün, odatv gibi yerlerde yazsan daha iyi. Ya da karar gazetesini hızla ötekiler gibi mi yapmak istiyorsunuz? Bizim üslup terbiyemiz kurandan, hadisten, ulemadan, tasavvufi ahlak ve terbiyeden beslenir. Keskin sirke bizim geleneğimize uymaz Not: eleştiriyi seven bir insanım.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 08:17
Bundan sonra biz nerde hata yaptık diye düşünmeye bol bol vakitleri olur. Ha unutmadan bir de tövbe istiğfar etmeye. Unutmadan tövbe istiğfar öyle üstün körü yapılacak iş değildir.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 03:34
Osmanlı'da farklı din mensupları(Hıristiyan ve Yahudi) hiç bir kısıtlama olmaksızın dinlerini rahat yaşıyorlardı.Lâkin müslüman kaldığı halde,Ehli Sünnet itikadına uymayan Şia gibi batıl mezheplerede hoş görüyle bakılamaz.İran'ın tabi olduğu Şia mezhebi dini olmaktan ziyade siyasi hüviyeti olan bir mezhep.Bunu Şia'nın yayılmacı uygulamalarından anlıyoruz.Amelde tabi olduğumuz dört hak mezhep(Hanefi,Hanbeli,Maliki,Şafii)'ler arasında ortaya çıktıkları tarihten bu güne kadar hiç bir fiili ve fikri çatışma olmamıştır.Çünkü esas mes'elelerde ittifak,teferruatta farklı uygulamaları var.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 16:59
0
Günlük politikaya dini inanış gözlüğüyle bakılmaz ama, madem oradan girdiniz konuya oradan cevap vereyim. Şia mezhebi siyasi bir ayrışmadır diyorsunuz ya, siz de Muaviye'nin tamamen siyasi saiklerle oluşturduğu dini yaşıyorsunuz haberiniz yok. Tencere dibin kara, seninki benden kara.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 03:23
Selçuklu ve Osmanlı devletinin ve toplumunun esas gayesi İ'layı Kelimetullah(Allah adınının yüceltilmesi)idi.Dini arka plana atan ve hayattan koparan,sadece vicdanlara hapseden katı lâiklik uygulamaları Müslüman Türk Milletini o hale getirdiki,bizi sadece ve sadece demokrasiye mecbur bıraktı.Bizim tabi olduğumuz hakiki mânada Ehli Sünnet itikadı,şu asırda yaşanan ve Ehli Sünnet zannedilen,maalesef mutezile ve cebriye gibi batıl itikadi Ehli Sünnet mezhebi kabulümüz değil.İnancıma ve ibadetime müdahale etmeyen demokrasiye evet.
Tarkan Bey 24 Haziran 2019 22:59
Evet Hakan bey, soylediklerinizde cok haklisiniz. Ak Parti ve Devlet buyuklerimiz basiret ve ferasetten yoksun olduklari icin bu secimi kaybettiler. Ama basiret ve feraset sahibi senin ve arkadaslarinin ve pesinden gittiginiz bilge devlet adaminin ve medyasinin, siyasi bir simsarin secimleri kazanmasinda gosterdigi mucahede ve mucadele Allah(cc) katinda kabul gorsun. Tebrikleeer. Simdi basiret ve feraset sahibi kimseler olarak, istediginiz kadar yazip, derin stratejilerinizi pratige aktarabilirsiniz. Gazaniz mubarek ola.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 22:18
O zaman git CHP'nin ferasetine gúven!
B 24 Haziran 2019 22:02
Koç firmasına tank yaptırıyorsunuz. 4 tane yapılıyor. Sonra başka bir firmaya ihaleyi veriyorsunuz. Tecrübe ve bilgi noksanlığı neticesinde bir tane bile yapamayıp, en sonu Alman firmasıyla ortaklığa gitmek zorunda kalıyor. Bu tankıda fuarda sergilemişlerdi. Aradan neredeyse beş yıl geçti. BMC hala seri üretime geçemedi. BMC yöneticilerine tank nedir desen, bu savaş aracını hangi millet buldu, hangi savaşlarda kullandı desen eminim cevap bile veremezler. Arap kökenli eski solcu, tam fırsatçı, işletme mezunu adama tank ihalesi veriyorsunuz.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 17:02
1
O da yetmedi fabrikasını Katar'a verdiler. Neye karşılıksa artık?
B 24 Haziran 2019 21:53
Bu iktidarın bu çeşit basiretsizlikleri o kadar çok ki. Suriye meselesi, basitçe Esad'a destekle çözülecekken hala, Esad zalim yalanı telaffuz ediliyor. Bir adam ülkesindeki ABD destekli isyanları bastırmaya uğraşıyor ve zalim oluyor. Fransa'da uçağı daha yapmadan kalıbını sergiliyorsunuz. Kardeşim aptallığın bu kadarı fazla. Ya bir ülke size 10 tane uçak siparişi verse bunu yapıp teslim edebilecekmisiniz. Sadece gösteriş. Osmanlı diyorsunuz. Bugün eski Osmanlı vilayetlerinden Cezayir'e bir fırkateyn yollasanız yarı yolu tamamlayamaz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 21:48
Bahsettiğiniz basiretsiz ve ferasetsiz kişiler, iki gün önce "yahu yine de oyunuzu bunlara verin, belki düzelirler" dedikleriniz mi Hakan Bey? Maşeri vicdanı yaralayanla sahaya inen Reis de aynı kişi olmasın sakın?
cumhur 24 Haziran 2019 21:26
Son cümleniz çok manidar.Fakat benim sorum bu kadar külfeti ve zararı devlete verenler şimdi bu zararı kime ödetecek?Hem zaman,hem para,hem tüm İstanbul halkını iki üç ay boyunca streste tutmak tüm bunların karşılığı sadece bir "HİÇ" olmamalı...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:04
Taha Akyol beyefendi Cehennemin dibine başlıklı makalesinde hüccetül islâm olmayan bir,iki ilâhiyatçıdan alıntı yaparak,Kur'an,hadis ve fıkıh kitaplarında kamu hukuku vesaireleri bulamayacağımızı beyan ederek,tek çarenin demokrasi olduğunu söyleyerek,İslâmi düsturların bu günkü dünya şartlarına uymadığını anlatmaya çalışmış.İnşallah yanlış anlamış olayım.Çünkü çok talihsiz tespit.Cumhuriyete ve demokrasiye evet.Lâkin milli ve manevi değerlerimizi yücelten,güçlendiren Cumhuriyete ve demokrasiye evet.Tersi olursa Cehennemin esfeli safiline(Cehennemin dibine)kadar yolu var.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 21:16
2
Devletin, cumhuriyetin dini ve bu nedenle herhangi belirli inanışın manevi değerlerini yüceltmek gibi bir görevi yoktur. O her bireyin kendisine ait bir dünya. Hangisinin değerini yükseltsin cumhuriyet? Sünni İslam mı, Alevilik mi, Şiilik mi, Yahudilik mi, Hristiyanlık mı, deizm mi, ateizm mi? Çünkü içinde bunların hepsinden ve daha pek çok inançtan vatandaş var. O nedenle, Taha Bey'in de dediği gibi asgari müşterek demokrasi ve evrensel ahlaktır. Onun dışında herkesin dini veya dinsizliği kendine...
Vatandaş Rıza 24 Haziran 2019 20:00
3.935.444 kişi oyunu gördü ve sağlam durdu. Siz sevinedurun elbet üzüleceğiniz günler gelecektir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 21:09
1
Bütün derdiniz üzmek, üzülmek, büyük oyunu görmek, komplo teorileri üzerine değil mi? Bir kere olsun Allah'ın bahşettiği aklı ve vicdanı kullanıp hür karar veremeyeceksiniz. Bütün ömrümüz ezbere yandaşlık ve negatif gündemle geçecek. Hayatı herkes için güzelleştirecek zerre kadar fikriniz, zikriniz yok. Hep savaş, her gün savaş... Cennet dünyayı cehenneme çevirmek pahasına. Yazık, çok yazık...
HAKKI SEVER 25 Haziran 2019 12:28
0
İŞTE TAM DA AKP CHP lileşiyor göstergesiAli Rıza Beyin tavrı oluyor. Son seçimde 260 bin civarı ilave Ak partili Seçmen Ak partiyi hatalı buldu.Kendine oy vermeyenleri kaybedince hata yaptı oyuna geldi mantığı partileri bitirir
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:55
Umum kâinatı insan için yaratan Allah fert ve cemiyet bazında atıl vaziyette,başıboş bırakırmı?Akıl ve fikir verdim başının çaresine bakmı demiş.Yoksa Peygamberleri kitapları vasıtasıyla daim ikaz etmiyormu?Mukaddes kitaplar,başta Kur'an sadece ahiret hayatınımı anlatıyor?Dünya ya müteallik düstuları serd etmiyormu?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:54
Kardeşim;Demokrasi İslâma uygun değil demek yanlış.Demokrasi kavramını İslâmdan üstün tutmak,İslâmı demokrasiye tabi kılmak yanlış.Demokrasiyi İslâma zarar verecek uygulamalardan arındırmalıyız.Allah'ın kanunlarını,beşeri kanunlara tabi kılanlar dalâlettedir.Bunu demokrasiye karşı imişiz diye okumak cehaletin ta kendisidir.Uçsuz,bucaksız kâinatı ilim,irade ve kudretiyle idare eden Zat-ı Zülcelâl insan alemini idare etmekten aciz midir?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 21:20
1
Kim karar verecek demokrasinin nesinin İslam"ın neresine nasıl zarar verdiğine? Velev ki ortak bir şeyler bulduk ve onları çıkardık, geriye demokrasi kalır mı? Ya da her şeyi olduğu gibi onu da kendimize uydurmaya çalışırken bir ucube mi çıkar ortaya?
Ahmet cevik 24 Haziran 2019 19:30
Sayın yazar burada birilerine basiretsiz ve ferasetsiz demiş. Ancak ben yazara iki gün önce siz basiretsizligi ve ferasetsizligi mı telkin ettiniz? Diye sorduğumda yorumum yayinlanmiyor. İlginç.
Karar Okuru 24 Haziran 2019 22:21
0
Mezhepçi ve dogmacı anlayış kolay kolay islah olmaz. Ne anlatırsanız anlatın sözleriniz karşıdakinin anlayabildiği kadardır,
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:22
“Bizim bile görebildiğimizi AK Parti ve devlet büyükleri nasıl göremedi?” sorusunu ben de sordum, bir abim şöyle cevap verdi: “aptal insan etrafına aptal insanları toplar”
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 23:06
0
Çünkü etrafı rantçı yalakalarla dolu.
Ahmet Çevik 24 Haziran 2019 17:17
Bu ülkenin Abdullah Gül gibi tam bir efendi devlet adamına ihtiyacı var. Birleştiren, aklı selim, tutarlı, sakin ve diplomat. Artık bu ülke için yeniden bir şeyler yapmanın vakti geldi Abdullah bey. Seve seve teşkilatlarınızla çalışmayı isterim.
Karar Okuru 24 Haziran 2019 22:30
0
Bu saaten sonra sayın Gül siyaset müzesinin bir figürü olabilir ancak. Ortada onun asla karşı çıkamadığı liderine çok güçlü bir alternatif olan birinin karşısında çok zayıf kalır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 23:10
0
Gül Babacan Arınç bunların hepsi artık bitti.
Ahmet cevik 25 Haziran 2019 17:44
0
Belki de yeni başlıyor... Karşı cikipmayan bir şey yok. Her şeye evet dediği için mı müteahhit akp camiasından aforoz edildi? Abdullah bey yeri geldiğinde devlet adamı olmanın getirdiği bir edep ve adap ile karşı çıkılması gereken şeylere karşı çıkmıştır. Tamam CHP ye oy verdik güldük eğlendik ancak CHP uzun yol arkadaşı değil ancak şamar için kullanılan bir eldivendir. Şimdi değerlerimize saygılı bir lider ile dünyada saygı gören muasır bir medeniyet zamanı... Medeniyet dediysek ülke tv, tvnet, akit in medeniyetinden bahsetmiyorum :)
tar 24 Haziran 2019 17:10
Çünki basiret ve feraseti öldüren hırs, kibir, tarafirlik illeti ne tutuldular dönülmez yoldur burası asla dönemezler ders almak değiiiil ders verme peşinden gidecek herşeyi tüketeceklerdir
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:11
Ben şahsen Binali beyin kazanmasını isterdim.Ama Allah Ekrem beye nasip etti.Allah yardımcısı olsun.Allah utandırmasın.Allah hayırlı hizmetlerinde yardımcısı olsun.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:42
0
Kardesim ne guzel soylemissin
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 07:41
0
Allah sende de razı olsun
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:04
Çok güzel bir söz var;"Kötü söz sahibinindir."Her iki tarafta,hatta bütün siyasi taraflar birbirlerine karşı hakaret yarışında öne geçmeye çalışıyor.Sözün altında kalmak istemiyor.Nereye kadar bu kör dövüş sürecek.Galiz tabirlerin şu an AK Partiye faturasını görüyoruz.13 bin fark vardı.Şimdi ise %10'a yakın fark.Çok şeyler söylenebilir.Şu varki bir hakikattir bana göre.Bu millet gerilim politikasından nefret ediyor.Ötekileştirenlere,hangi taraftan olursa olsun pirim vermiyor.Gerilim ve ötekileştirme politikası,eninde,sonunda kaybetmeye mahkumdur.
Tayyip Erdoğan zorlu ve engebeli yollardan geçerek önce milletvekili,sonra Başbakan ve nihayet Cumhurbaşkanı oldu.Verdiği mücadelenin şahidiyiz.Gün geldi zirvedeki Tayyip Bey kendi rakiplerine aynı sıkıntıları bizzat yaşatmaya çalıştı.Abdullah Gül,Meral Akşener,Mansur Yavaş,Ekrem İmamoğlu...gibi bir çok siyasiye neler yaptı neler.Veya yapılmasına müsaade etti/göz yumdu.Her şeyin bir sonu var.Tayyip Bey ömrünü harcadığı,sevdalısı olduğu İstanbul'da yıkıldı.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 16:58
Halbuki AK Parti gibi muhafakâr iddialarla yola çıkanlar,Yüce Peygamberimizin şu tavsiyesine uymalı idiler ve uymalıdırlar;"Birisiyle dost olduğun zaman bütün sırlarını paylaşmaki,gün gelir düşman olursanız,sırrını ifşa eder.Birisi hakkında çok ağır sözler söylemeki,yarın onunla dost olursan yüzüne bakamazsın.Söylediğin ağır sözler aklına gelir."hadisi naklederken orijinali tam olarak böyle olmayabilir.Mana aşağı yukarı böyle.Biri birine diktatör diyor.Ki kesinlikle yanlış.Öbürü Ana Muhalefet Liderine Hesap Uzmanı diyor.Buda yanlış.Birbirlerine hakaret edene kadar projelerle konuşsalar.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 16:48
Ben şahsen CHP'ye hiç oy vermedim ve vermem.Çünkü 1950'ye kadar mütedeyyin vatandaşlarımıza kan ağlatan ve halen aynı görüşte olan ve mağdurlardan özür dilemeyen CHP'ye oy benden oy gitmez.Yazarın görüşüne katılıyorum.İnadın gözü kördür.Muhalefetinde dili ağırdı.Lâkin hem AK Parti sözcüleri,hemde kalemleri karşı tarafa çok galiz tabirler ile hücüm ettiler.Öyle olmamalıydı.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:24
1
Kaç doğumlusun 1940 lı yıllarda yaşamış gibisin Demekki 80 inde varsın. Allah uzun ömür versin. Camilerin ahıra çevrildiğinide gördün mü
Karar Okuru 24 Haziran 2019 22:49
0
Hakikaten CHP ile hiç karşılaşmamış genç insanların bu davranışına şahit oldum. Adam 30 yaşında anlatıyor da anlatıyor, bu orta doğu hastalığıdı kendi kendine uydurduğu bir dünya da yaşar!
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 04:11
0
Siz mavi kurdelelileri mi kasdediyorsunuz .
Nogayoğlu İbrahim 24 Haziran 2019 16:34
Günaydın güneş, yeşil ovalar ! Uyan da balığa gidelim Hakan Bey !
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:32
Sayın yazar, o bahsettiğiniz basiret, feraset, feragat, liyakat çoook eskilerde kaldı.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:50
Hak hukuk doğruluk sloganlarıyla yola çıkıp , insanların gözünün içine baka baka yalan soyleyen birini cilalamak parlatmak ve oy vermek tam basiret örneği dir , hayırlı olsun.
Ahmet 24 Haziran 2019 14:38
Yeni partiyi bekliyoruz inşallah
mustafa aydın 24 Haziran 2019 14:30
ak parti artık boyunu aşmaya başladı son seçimleri iptal ederek kendi ayağını sıkmıştır dini hukuku anayasayı insanlığı hiçe sayarak kendi seçmenini bile hiçe sayarak seçmenini chp ye oy vermeye sevketmiştir artık tüm türkiye kabullenmesi gerekirki ülkemiz erdoğandan ibaret deyildir adalet erdoğandanda üstündür adaleti tam şerefiyle onuruyla yerine getiren allahın sevgili kuludur ve hiç bir zaman sırtı yere gelmez yenmekte şereftir yenilmekte bu ülkede hangi dilden hangi mesepten kime inanırsanız inanın bu ülkede yaşıyoruz hepimiz birbirimize saygı duymak zorundayız o halde bizi yıkamazlar
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:39
Her goruste insan yorumlari var ,herkesin dikkatini suraya cekmek istiyorum once su soruyu kendimize soralim ozelliklede ben muslumanim diyenlere ( ben bir musluman olarak ALLAH'a hakkiyle iman etmismiyim)ve icimizde yasayan gizli yahudiler yani SABETAYİST ler gorunurde muslumandirlar ama evlerinin icinde yahudiliklerini yasar ,ve su aci gercek varki su mubarek ulkemizin hain ve dusmanlari cok.saygilarimla esen kalin
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:30
2
Sabetayist nedir kanka. Cahilligimizi bağışla
Ali 24 Haziran 2019 13:38
Dogru soze ne hacet, fakat son cumle dusundurucu...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:34
Ak partinin bugün Müslümanlara verdiği zararı emin olun Kemalistler vermedi. Demokrasi ve laikliği allayip pullayip Müslüman toplumu o kadar entegre ettilerki bugün aynı Müslüman toplum Ak partinin yanlış icraatlari karşısında Chp'ye oy vermenin sakıncasini fark edemeyecek boyuta geldiler. Yöneticilerin ve kanaat önderlerinin artık kendilerini sorgulamak zamanı. Bu sistemin içinde İslamı getirebileceklerini zannetmek, bu sistemin içinde Müslümanlarin maslahatini temin edebileceklerini düşünmek akıl tutulmasindan başka bir şey değildir. Tek çözüm ve kurtluş İslam nizamindadir.
Ahmet 24 Haziran 2019 14:39
7
inşallah
Haşim 24 Haziran 2019 14:59
1
"İslamı getirebileceklerini zannetmek". İslam geleli 1400 yıldan çok oldu. "Güzel ahlağa sahip olmayan, yalan söyleyen, çalan, iftira atan, nezaketten nasibini almayan, İslam'a siyaset bulaştırmaya çalışanlar" geldiğini fark etmemişse, bu dinin değil, kalbinde nur olmayan münafıkların problemidir. Bu, sevgili Peygamberimiz Hz. MUHAMMED (s.a.v.) 'in vefatından 280 yıl sonra İslam'ı 5 şarta bağlayan uyduruk hadisleri yazanların yaptığı kötülüktür.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:32
1
Artur schopenhauer; Bir ülkede tüm saatler yanlış ayarlanmışsa, bozulmuşsa, durdurulmuşsa kişinin doğruyu göstermesi neye yarar ki? Ekrem İmamoğlu; Bütün saatleri durdurabilirsiniz ama zamanı asla durduramazsınız....
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:32
1
Ne sakıncası varmış CHP'ye oy vermenin. İstanbul'un yüzde 54 ü verdi. Hiç birşey olmadı İslam nizamı nasıl oluyor hele bir anlat. Tek kurtuluş; adalet eşitlik özgürlük gelir dağılımında denge. Bunların olması için liyakat. Bu kadar basit. Torpili kaldır herşey düzelir. Bunun için bir nizama gerek yok. Devletin dini olmaz. Devletin dini adalettir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 23:15
0
Devletin dini islam değil adalettir.
E.K 24 Haziran 2019 13:09
Sadece basiretsizligin ve ferasetsizligin bedeli degil..Jakobenligin, kibirin, sark kurnazliginin, ilkesizligin, kutsal degerleri basta din, iman olmak uzere vicik vicik siyasete alet edilmesinin, kayirmaciligin, devletin imkanlarini kendi cikarlari icin kullanmanin, terorislerle is tutmanin, bedeli ayni zamanda....Hak yerini buldu...Bu secimin en buyuk kaybedeni Sn Erdogan'dir...Ulke siyasetinde jakobenligin ve kibirin yikilisinin habercisidir bu secim sonuclari...
karar 24 Haziran 2019 12:54
31 martta itiraz etmeselerdi kahraman olurlar ferasetleri varsa ibret alırlardı ama şimdi rezil rüsva oldular.o ysk üyeleride adaletten ayrılmakla ne büyük bir kötülük yaptıklarını nasıl bir vebal aldıklarını anladılarmı.yuh olsun."AK Parti'nin, onur kırıcı olmayan bu neticeyi kabul edip işi orada bırakmak yerine, dramatik bir yenilgi -yahut şaibeli bulunacak ve ortalığı iyice karıştıracak bir zafer- ihtimali aşikar olduğu halde seçimin yenilenmesinde ısrar etmesi olağanüstü büyük bir saçmalıktı."diyorsunda gözleri var görmezler meselesini bilirsin ve bir de büyük resimde piyon olmanın gereğin
Z. Yardım 24 Haziran 2019 12:44
Son paragrafınız ülkenin bu gün içinde bulunduğu durumun nedenini açıklamış. Bu ferasetsizliğin arkasından gitmeye ve desteğe devam ederseniz daha kötü hüsranlara hazır olun.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:38
Ceyrek asra yakin iktidarda olup toplumu islam potasinda eritip islami bir toplum ortaya cikarma yerine demokrasi potasindan hic cikmayip toplumda var olan kutuplasmayi daha da derinlestiren ak parti demokrasinin muslumanlar icin uygun bir yonetim sekli olmadigini anlar insaallah.
Ahmet çevik 24 Haziran 2019 14:34
0
Demokrasi müslümanlar için uygun değildir mottosunu seslendirenler, hangi sistemin uygun olduğunu da soylemeliler.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:03
1
Koministlik versek abime?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:10
8
13 asir boyunca islami siyasi lider edinip alemin gidisatina yon veren islam nizamidir elbet. Islamin hem siyasi hem ruhi bir din oldugunu unutmussunuz sanirim.
Salih 24 Haziran 2019 15:49
0
Monarşi verelim o zaman. İslama en uygun monarşi mi?
ersen 24 Haziran 2019 16:32
1
yıllarca soruları çalarak , liyakatı bir kenara iterek , insanların ekmeğini , geleceğini çaldınız.işinize gelmediği için fetönün siyasi ayağını başka yerlerde arıyorsunuz.enflasyonu düşük gösterip insanların lokmasını çalıyorsunuz. sizin müslümanlığınıza , önce ahlaklı olun da sonra müslüman olursunuz.o dediğin de bu ülkede olmaz yol yakınken suudi arabistana git sen. ya da 25 yıl önce olduğu gibi inine geri dön dünyadan bir haber yaşamaya tüm islam ülkeleri gibi geri kalmaya devam et.batının icat ettiği herşeyi kullan ama her zaman batıyı kötüle.dünyaya ve insanlığa hiçbir katkın olmadan boş
Muhittin 24 Haziran 2019 12:34
Sunu secimden önce yazsaydin eger cok sey ifade ederdi. Ama simdi yandas medya bile asagi yukari yaziyor bunlari. Bu arada ak parti kazansada ahlaki üstünlügünü kaybetmis olurdu.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:20
bitti.
umut 24 Haziran 2019 12:09
Hakan Kardesim, bu gün cok isabetli bir tespit yapmis ve cok isabetli bir soru sormussunuz: Tespit: 'AK Parti seçmeni dünya yıkılsa CHP'ye gitmez' dusuncesinin sagladigi konfor. Soru: 'AK Parti ve devlet büyüklerinin basiret ve ferasetine nasıl güvenebiliriz?' Aslinda bu iki cikis noktasi biribiriyle cok ilgili. Siyasette "devlet buyuklerine" guvenden ziyade sistem ve metodlari daha cok one cikarmaliyiz. Yani herkesin dusuncesi, durusu ve davraniuslari seffaf bir anlayis icinde olusmali ki farkli cikar guruplari arasinda güven surekli tazelensin.
karar okuru 24 Haziran 2019 12:09
Sayın yazar, 21 Haziran'da yazdığınız "CHP ye yönelen küskünlere dair" başlıklı yazıdan sonra iki gün sonra bu yazıyı yazıyorsunuz. Başka bir şey demiyorum. EDEP YA HU.....
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:34
0
Haggaten edep yahu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:01
0
Bence de bir tutarsızlık bu.
Karar Okuru 24 Haziran 2019 22:41
0
Çok tipik bir orta doğulu davranış biçimi. Gerçi farkın bu kadar büyük çıkması yandaş ve bir zamanlar yandaş ya da yazarın yaptığı gibi ara ara destekçileri de ciddi düşünmeye götürecektir. Herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız!
karar okuru 24 Haziran 2019 11:45
Gözleriniz kör olmuş göremiyorsunuz , Kulaklarınız sağır olmuş duyamıyorsunuz , Kalpleriniz taş olmuş hissedemiyorsunuz diyorduk. Ben hala yandaşlara bakıyorumda tüm bu olanlardan sonra bile hala göremiyorlar hala duyamıyorlar hala kalpleri taş. Adamlar hala ahlaksızlık yapmaya devam ediyorlar. En iyi müslüman benim , En iyi milliyetçi benim amma en iyi yalanıda iftirayıda kibiride ben yaparım demekten vaz geçemiyorlar.Şeytan en iyi melekti sonra iblis oldu.Bunu hala göremiyorsunuz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:11
Hakan By,dikkatinizi çekmek isterim.Ak Parti aslında kendi oy oranını hemen hemen muhafaza etmiş tüm yanlışlarına rağmen,bizi ortada bırakan mhp li seçmenler olmuş.Sayın Bahçeminim apo da dahil olmak üzere kırmızı çizgilerimiz dediği her ilkeden vaz geçmesini mhp li kardeşlerimiz affetmedi.Bundan sonrası için ismet özelin dediği gibi" TOPARLANIN GİTMİYORUZ " olmalı yalnız kabine ve danışmanlardan başlayarak Muhabbetle-sibel KARAMAN
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:53
İki gün önce de açıkça destek yazısı yazmıştınız. Ne oldu da şimdi seçim sonucuna göre feraseti sorgular oldunuz? O feraset sorunu iki gün önce yok muydu?
METİN P. 24 Haziran 2019 10:51
AK PARTİ MHPYLE İTTİFAK YAPTIĞI GÜN KAYBETTİ.BU SON SEÇİMDE İMAMOĞLUNUN ALDIĞI OYLAR AK PARTİDEN DEĞİL,MHPDEN GİTTİ.ÇÜNKÜ MHP AYNEN CHP GİBİ LAİK,MİLLİYETÇİ SEKÜLER BİR PARTİDİR.HA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM:MHP ANDIMIZIN KALDILIRMASINI DA KENDİSİNE YEDİRMİŞ DE DEĞİLDİ.BUNU SÖYLEYEYİM.AK PARTİ TÜRKİYENİN GERÇEKLİKLERİNİ BU DURUMDA GEREKTİĞİ GİBİ TAHLİL ETMEKTEN UZAKTIR.HALKIN FERYATLARINI DA GÖRMÜYOR.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:29
Akparti buraya kadar.misyonu bitti.zenginlere Faizcilerle,rezidans sahiplerine yasladı sırtını.öcalanı bile milli terörist ilan etti, ondan bile yardım istedi.Işsizligi ,ekonomik krizi gözardı etti.akpartinin kapasitesi buraya kadarmış.Yeni ufku açık bir sağ pati merkez parti gerek Türkiyemize.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:22
Binali Yildirim dun helallik istemis.Ben kendisine Hakkimi Helal Etmiyorum.Ahlakin vicdanin adaletin yaninda olmayan gormeden iftira eden birisine Hakkimi helal edemem.Ayni duygularim baskalari icinde gecerlidir.Buna sende dahilsin Hakan.
umut 24 Haziran 2019 12:26
2
AK Parti, icindeki iyi insanlari hep yiyor, bitiriyor. Son yedigi insan Binali Bey'dir. Binali Bey, secimi kaybettigi icin bitmedi. Binali Bey, "cunku caldilar" yalanina sirtini dayadigi icin bitmistir. Umuyorum ki, bu tür toplumu yikici ve ferasetsizce soylemlerden herkes dersini almistir.
karar okuru 24 Haziran 2019 13:42
0
Evet arkadaş ne demek istediğini anlıyorum.Ben Allah a karşı sorumluyum.Yüce rabbimin karşısına Ak Parti değil ben çıkacağım.Bunu herkes böyle düşünmeli.Anlatabilmişimdir İnşallah.Bizi kurtaracak olan Ahlaktır Vicdandır Adalettir.
Karar okuru 24 Haziran 2019 10:17
90 öncesi şeriatcılar gelecek baş kesecek kol kesecek dediler adamlar bir baktıki şeriyatcı sandıkları insanlar korkanlardan daha çok laik demokrat ...... şimdi tersine döndü chp gelirse din biter solaganına dönüştürdüler
Dr. 24 Haziran 2019 09:54
Yetmiş yaşını aşmış anam babam sadece ADALET YERİNİ BULSUN diye dünya masraf edip yurtisindan oy kullanmaya geldi. Vicdani sorumluluklarını yapmanın huzuruyla uyandılar bu sabah. Hukuksuzluğa karşı kazanılmış zaferin ışıltısı var gözlerinde, çok şükür. Şimdi el ele verip dağılan ülkemizi toparlama zamanı. İyi olanı, dürüst ve çalışkan olan herkesi destekleme zamanı. Oy vermek yetmez, adil ve şeffaf yönetim için sürecin içinde olmalıyız. Selamlar.
İstanbullu 24 Haziran 2019 09:18
Millet kabinede değişiklik istiyor Ancak Damattan vazgeçmek akıllara gelmiyor. Gençliği bir dinleyin gerçeğe duyarsınız
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:17
Ben dedim ki seçimler iptal edildiği zaman ne oluyor yahu neyinize güvenip bu seçim yenilensin diye baskı yapıp YSK ya iptal ettiriyorsun ben istblda yaşamıyorum ama bir asgari ücret koyun cebinize de bir ayınızı bir geçirin bakalım ne düşünürsünüz ve seçime yaklaşırken yaşananlar cabası toplumda her an yapılan kavgada galiz küfürler havada uçarken milleti buna layık görür vali ile çıkan bir tartışmada yanlış bir sözden ötürü onu kutsarsan milleti hor görürsen böyle olur makam geçici devlet millet bakidir
Karar okuru 24 Haziran 2019 09:16
Bu zihniyetin hiç bir şeyine güvenilmeyeceği başından belli idi. Hiç bir konuda doğru tahlil yapamadılar. Başlangıç batı ve içerideki ham solcuların ve liberallerin desteği ile devlete savaş açtılar. Her eylemlerinde 180 derece döndüler. Devletin çerçevesini yıpratıp, pislik dolu derin devlete cevaz verdiler. PKK ile açılım ve FETÖ ile “ne istedilerde vermedik” dönemini Esed ile aile tatilleri yaşadılar. Bugün ne güvenilir bir güvenlik gücü, ne eğitim ne de liyakat kaldı. Sahi siz bu kafanın hangi basiret ve ferasetine güvenip destek vermiştiniz? Umarım yorum yayınlanır
Muhittin 24 Haziran 2019 09:14
Dinin siyasete alet edilmesi, çok farklı yorumları olduğu için yanlıştır. Allah Bir'dir, Kuran da tektir. Ama Kuran'ın yorumundan doğan yüzlerce farklı dini görüş vardır, Kuran bir çok konuyu kulun özgür iradesine bıraktığı için bu böyledir. Farz-ı muhal, yalnızca 3 İslamcı parti olsa, en az biri şeytanlaştırılır, hepsi en doğrunun kendi olduğunu iddia eder, neticede siyasal inanç subjektiftir. Vahtaniyet Allah'a mahsustur, siyasete değil. İslam'ı siyasetle, ekonomik çıkarlarla kirletmek, münafıklık sanki.
takip'ciniz 24 Haziran 2019 09:13
SON PARAGRAFIN İÇİNİ DOLDURMANIZI BEKLİYOR/ÜMİDEDİYORUM,, Sn Yazar,,, sizi beğenerek izliyor ve ta'kibediyorum,,,lakin bu yeni birşey değil,,, ak parti kurulduğundan belli var,,, bir sivri zeka geceleyin herkes uyuduktan sonra kalkıyor , düşünüyor , birşey buluyor ,,, bakıyorsunuz !!! yasa/kanunlaşmış,,, Allahallah,,, bu ne ya? buda nereden çıktı ??? Ondan sonrada otur ayıkla pirincin taşını...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:07
Size sorunlarınızı yazayım kardeş . 1 Siz sadece kendinizi müslüman zannediyorsunuz. (İtiraz edeceksiniz öyle değil diye ama eylemleriniz bunu söylüyor) 2.Bir çoğunuz bir partiye oy vermenin dini bir vecibe olduğunu düşünüyorsunuz.3.Alternatif fikirleri hain olarak görüyorsunuz.4.Dava diye bir şey tutturdunuz neyse tam belli değil.Ve davası olan gibi yasamiyorsunuz.5.Cok yetersiz bir birikiminiz var. Kültür ve medeniyet üretemiyorsunuz.6 Ürettiğiniz şeyi medeniyet zannettiniz. Oysa mutant ucube bir şey urettiniz.7Kibirlisiniz8 Para tura işlerinde çok sikintilisiniz.9.Rasyonel değilsiniz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:38
1
Öğretmenim. Tespitlerinize 100 veriyorum.
metin k 24 Haziran 2019 09:00
kendini trollere teslim eden zihniyetten aklı selim olmasını beklemek hayalcilik olur....
Halil Korkmaz 24 Haziran 2019 14:52
0
Bu güruhu çok güzel tarif etmişsiniz.
F34 24 Haziran 2019 08:58
"Hiç gereği yokken, anlamsızca risk aldı AK Parti." bu ne demek yazar efendi... Adalet arayışı ne zamandan beri anlamsız oldu... Biz de sonuçların kimleri sevindirdiğine bakarak aynı basiretsizliği sizin gibiler de olduğunu söyleyebiliriz...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:08
1
Hangi anlamsız adalet arayışı? Neyse ki halkımız sandıkta adaleti verdi. Sonuçlara kimler sevinmiş. Sizin gibiler olduğu sürece ak parti daha da düşecek. Çok yazık
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:53
Hakan bey, seçim sonucunun ak parti ile ilgili sebepleri olarak gösterdiğiniz basiretsizlik ve ferasetsizlik, asıl sebepleri ifade etmede o kadar yetersiz kalıyor ki. Asıl sebep diyebileceğimiz, ülkenin düzeni, güvenliği, bekası ve kaynakları, milletin onuru ile ilgili öyle önemli sebepler var ki ...
Takipci 24 Haziran 2019 08:51
Tek Adam sistemine (aslinda sistemsizlik) ragmen, Turkiyede Demokrasi yasiyor.
ali 24 Haziran 2019 14:08
7
Tek Adam sistemi diye bisey yok. Baskanlik sistemi, cok partili hukumet sisteminden kaynaklanan istikrarsizlik ve erken secimlerin onundeki tek engeldir..
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 09:16
0
Onun için son 5 yılda 6 seçim oldu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:35
Ağzına sağlık Hakan bey. İyi ki varsın.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:25
Biat eden bir toplum artık hayal Erdoğan için. Cumhuriyetin 100. yılına kadar istediği kindar nesil dönüşümü asla olmayacak. Sırf bu hırsları için toplumun bölünmesi, ekonominin perişan edilmesi, kaynakların yoz kafalılara peşkeş çekilmesi geleceğimiz adına büyük kayıp olmuştur. Eğer bu dil, tutum devam ederse 2020 sonuna kadar milletten esas tokadı yerler.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:18
Hak, hukuk ve adalet istedik. Tecelli etti hamdolsun.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 07:46
Benim CHP ye hiç bir zaman oy vermedim vermede çok şükür bu vebale ortak olmam
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:30
3
Ama en büyük vebale yani kul hakkı yenilmesine ortak olmakta sakınca görmüyorsun.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:38
3
Siz bilirsiniz. Sorun yok. Ama AKP nin günahlarına da ortak olmayın artık. Üç kuruş menfaat için ahiretinizi yakmayın.
Karar okuru 24 Haziran 2019 09:45
3
Aferin… Diyorsunuz ki benim veballerim AKP tarzi… Bu tarz sizin…
cehennem zebanisi, 24 Haziran 2019 10:45
3
...vermeyin zaten , sizin ortak olduğunuz veballer sizlere yeter de artar bile...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:44
3
Olmaz öyle. Takım tutar gibi parti tutulmaz. Kimin sana daha iyi hizmet edeceğini düşünüyorsan ona ver. Her seçimde baştan bak. Senin yararına olan budur. Öbür türlü şımartırsın siyasetçiyi.
karar 24 Haziran 2019 13:03
2
bir ölçümüz olmalı her şeyden önce ve doğru tartgmalıyız.sonra kannatımize göre birine oy veririz.iktidar olup olmayacağını düşünmeyiz.oldu da yanılırsak ve iktidardaysak derhal ondan uzaklaşırız.bir dahaki seçimde aynı delikten sokulmamak için çok gayret sarfederiz.körü körüne bağlanmaz vebali sürdürmeyiz.
Karar Okuru 24 Haziran 2019 07:33
Son bir kaç yıldır AK Parti yönetimi çıldırmış diye düşünüyorum. Benim gibi bir çok kişi aynı şeyi düşünüyor. Artık bundan sonra akl-i selim ile düşünmesi mümkün değil. Dolayısıyla tokatı yemeye devam edecektir....
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:30
0
Kesinlikle, ben Erdoganin malesef ders cikaracagini dusunmuyorum. Cevresi aldatiyor gorusune eskiden muhtemel diye bakardim ama artik herseyi bilincli bir sekilde ve cogu zaman planlayarak isteyerek yaptigini dusunuyorum. Bu hezimetin soku gecsin yine eski tarzina devam edecek, hele Imamogluna ve kaybedilen belediyelere rahat vermeyecek. Ama nafile, yazik etti emeklere...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:20
Hakan Bey, sizi bile çok seviyorum. Güzel ülkemin tüm vatandaşlarını seviyorum. Umarım her şey çok güzel olacak.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:31
0
Ekrem sen misin..? :)
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:27
"Haklidan yana degil, gucluden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Guc merkezi degistikce donerler; firildak olurlar" - Ugur Mumcu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:01
Ak Parti'nin basiret ve ferasetine güvenmediğimiz için İmamoğlu na oy verdik zaten :))
Karar Okuru 24 Haziran 2019 04:33
Anneler evlatlarını severler benim geçen seçimlerde annemden, babamdan ve abla, kardeşlerimden rica ettim lütfen artık şu hırsızlar oy vermeyin sizde bu suça ortak oluyorsunuz diye ki haklıydım belediyenin geliri yandaşlara aktarılıyordu bazı komşular aniden zenginleşmeler nedense bütün mütahitlik işleri hep aynı müteahhite verilmesi gibi akp çok bozmuştu kendini ahlak utanma ar duyguları kalmamıştı önceleri yapılan bu gizli yandaşa rüşvet artık alaelen açıkta veriliyordu akp bu ve buna benzer hırsızlıklar yüzünden kaybetti bana göre
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:08
0
1-1,5 yıl evvel gazetelerde haberler çıktı, eski bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın üniversiteyi daha yeni bitirmiş 25-26 yaşlarındaki kardeşi istanbul büyükşehir belediyesinden milyonluk ihale aldi diye. Milletin üniversiteyi bitiren çocukları yıllarca işsiz gezerken, bakan da belediye de bu haberi yalanlama gereği bile duymadılar. Seçim sonuçları bu ve benzeri olaylarla ilgili millette birikmiş öfkenin sonucudur ...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:16
Sayin yazar AKPartinin kaybetmesinin en buyuk nedeni Sayin Erdoganin ilk bastan yola ciktigi arkadaslarini tek tek yol yarisinda yola birakip kendisine en buyuk kufur edenlerle yola devam etmesidir ornekmi Numan Kurtulmus Suleyman Soylu saygilarimla HEMSINLI
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:47
0
Bahçeli yi unuttun mu be yahu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:45
0
Unutmadimda o Akparti icinde olmadigi icin bahsemedim
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:12
Sende gorduysen bile gormek istemedin ama olsun yanlisdan donmek her zaman guzeldir. Benim gibiler bu hadiseyi daha gezi olaylari baslamadan sezdi, geziyle beraber emin oldu, sakalimda var aman kimseye dinletemedim. Olan oldu, simdi bakalim CHPliker ne yapacak? Insallah, AKPnin hatalarindan ders alirlar ve bu sansi iyi kullanilarda bu kisir dongu biter.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:55
bencede
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:16
Türk milleti iradesine ipotek koyanları hiç bir zaman affetmez."Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz Gelmişiz, dünyaya milliyet nedir öğretmişiz."
mert 24 Haziran 2019 02:12
hep diyorum ne zamanki akparti bahçelinin radarına takılıp gitti işte ogün kaybetmeleri mukadder oldu.bahçelinin siyaset dili bu ülkeyi zerre ileri götürmez .bahçeli akpartinin altına dinamiti koydu kendi adamlarına devlete yerleştirdi çekildi kenara
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:11
Türk milleti,bu sonuçlarla demokrasiye bağlılığını bir kez daha teyit ettirdi.Dünyaya ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterdi.Hala Türk milletini,Ortadoğu milletleriyle,Venezuela ile kıyaslayanlar millet nasıl olurmuş öğrensinler.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:14
3 gün önceki yazınızdan sonra AK PARTİ ve Devleti yönetenlerle ilgili eleştirinizin hiç bir değeri kalmadı Sn Albayrak. Ben de görememişim deyip bir özeleştiri yapabilseydiniz belki bir değeri olurdu ama artık çok geç.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:57
Milletin kalbinin sesine kulaklarını tikadilar. Gariban halk kendilerinden talepte bulunduğunda namus abidesi kesiliyorlar. Ama kendi bürokrat çocuklarını istedikleri yere yerlestirirler. Evet artık dua değil ah almaya başladılar. Gerçi Allah var dua edenler ı de çok.
karar okuru ben 24 Haziran 2019 09:08
0
bir evden bir doktor bir öğretmen bir başka memur çıkabilir, ama aynı aileden 1 vali 3 kaymakam çıkarsa, bir akademisyenin çevresindeki herkes akademisyen olursa, hakimin kızı hakim olursa, sorarlar babanın çiftliği mi? Cumhurbaşkanının artık olaya el koyması lazım..
.....bakış..... 24 Haziran 2019 00:52
bu sadece bir İstanbul seçimi değildi, bu seçim ülkenin % 20 sinin yaşadığı bu kentte , bir ülkenin son durum tespitiydi.. beka, MİLLETE zillet, dini kullanmak, kıyak ihaleler, trabzonlulara Pontus, oyları çaldılar lafları, ona buna fetöcü, yandaş basının ferasetsiz ve anlamsızca yanlışları bile desteklemesi, eş dost atamaları, genel ekonomik durum, Suriyelilerin durumları, pkk oldu pekeke, en sonunda Öcalan sevgisi .. olmadı, son lokmayı yemedi toplum, halkı hiç tanımamışlar hayret.. hızla eritir bu durum , yazık...
karar 24 Haziran 2019 13:15
0
artık şu uçan kaçan şeyh,şıh,pir avanesi (çok nadir bazıları var olabilir)nin de halini hatırını sormalı ve düşünmeliyiz.
Davut Doğrucu 24 Haziran 2019 00:43
Allah u ekber! Zaman, tövbe istiğfar zamanıdır...!
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:42
Sayın Albayrak bu yorumu birkaç defa oku. Bir ülkede adalet ve demokrasinin tesisi iki gurubun çok cesur olmasına bağlı basın ve hukuk mensuplarının ALLAHA Şükür ki hala öyleleri var. Beki gibi Taşgetiren gibi Çakır gibi Etyen gibi....Dinimizin düstünü kinaynın kınamasından korkmazlar.Ama artık yazmayı hak etmeyenler gibi.Cesaretlenmişsindir. ..!
Mehmet Aktaş 24 Haziran 2019 06:54
3
Haklısın Kardeş. Ben okudum bir şey anlamadım. Sayın Albayrak'ın üç değil çok daha fazla okuması gerekecek sanırım.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 16:06
0
Bak kardeş anlaşılır yazayım. Doğruları cesurca yazan insanlar var. Ki hepsi bedel ödediler. Trollerin saldırı ve itirazların maruz kaldılar ama korkusuzca yazdılar doğruları allah onlardan razı olsun. Ama şimdi seçimi yazmaya cesaret edemeyen yazınca korkarak eyyam yapanlar şimdi işler ters gidince yazmaya başladılar.Unutulmamalı halk herşeyi görüyor.
fati 24 Haziran 2019 00:42
Mağduruz diye diye başa geldiniz ne yazıkki sizi başa getirenleride mağdur ede ede gittiniz yazık size gönül verenleri rakipleerinize elinizle gönderdiniz rakiplerinizdende destek bekledinizz. yazık 25 yıllık birikimi hiç ettiniz. gelecek nesillere ne diyeceksisniz..
hak kazandı 24 Haziran 2019 00:41
Dinimizi kendi siyasal istikbali için sempol olarak kullananlar kaybetti, Her şeyi ben bilirim diyenler, kibir, parti içi demokrasiyi yok edenler ,liyakati yok edenler , Haksızlığı hukuksuzluğu dine yaslandırarak her yolu mübah görenler, seçimle gelen milletvekiline azarlayıp tehdit eden ama terör örgütü başının mektubundan medet umanlar,takiyye kaybetti. Ülkemizde huzur isteyenler ,demokrasiden ,haktan hukuktan yana olanlar kazandı ...Umarım her kes bu seçim sonuçlarından bir ders çıkarır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:36
Yusuf Kaplan,İbrahim Karagöl, Akit Gazetesi,Yeni Şafak Gazetesi , Osman Diyadin ATV,A Haber,ve yorumcuları,Troller başardınız Masallarınıza ve Küfürlerinize devam edin
Ahmet çevik 24 Haziran 2019 14:48
1
5-10 yıl sonra diyecekler ki, "biz orada değildik..." Biz de diyeceğiz ki " hepiniz oradaydiniz..." Yusuf kaplan medeniyetten başka bir şeyin lafını etmez ancak medeniyetin içini partizanlık, holiganlik, hukuksuzluk ya da sadece kendi mahallesi için hukuk gibi medeniyet ile uzaktan yakından alakası olmayan şeylerle doldurur.
HASAN MERT 24 Haziran 2019 00:33
Ötekileştirilen vatandaş,kırılan onuru ve cesareti yineden kazandığı bir süreci başlattı.Yüksek gerilim üzerinden rant sağlayanlar çok hızlı bir şekilde siyasi sahneden kaybolup gidecekler,tıpkı daha önce gidenler gibi.Ne yaparlar yapsınlar inandırıcılıkları kalmadı.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:32
Buncağızı bile öngöremeyen AK Parti ve devlet büyüklerinin basiret ve ferasetine nasıl güvenebiliriz? Güvenemeyiz. Beğenmediğimiz Kamer Genç’in gördüğü ve meclis kürsüsünden uyardığı Fetö tehlikesini ağalar göremediler ve faturayı da halka kestiler.
beğenmediğin kamer genç kimdir. 24 Haziran 2019 01:43
2
mecliste ülkesini başına bir bela gelmesin diye, yıllarca haykırandır. 7 dönem milletvekilliği yapmış, danıştay tetkik hakimidir, ankara maliye okulunu leyli meccani olarak okumuş, AİTİA derece ile girmiş, babası ile inşaatlarda amelelik yaparak okumuştur. 2 yıl pariste görev yapmış, 6 yıl TBMM başkan vekilliği yapmış, İngilizce, Fransızca dahil 4 dil bilen, 1966 da danıştay hakimlik sınavını sadece tek o kazanan siyaset insanıdır...…..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:40
22
31 Mart Seçimlerinde Binali beyin oylarında usulsüzlük yapıldı. YSK yeniden sayımı reddetmeseydi bu seçim tekrarlanmazdı. Yeniden sayımı reddeden ysk seçimi tekrarlatarak kötü bir karar verdi. İmamoğlu mağduriyet algısını iyi kullandı. Neyse ki Ahiret ve mahkemei Kübra var orada göreceğiz gerçekleri. Ben 31 Mart seçimini Binali beyin kazandığına inanıyorum ama ysk bütün oyların sayımını reddederek gerçeğin ortaya çıkmasını engelledi. Mahkemei kübrada hakkı yenen hakkını alır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:31
Demekki Ak Partide her şey , tanzim satış masalı gibi yürütülüyormuş, bazı şeyleri çok acı tecrübelerle öğrendik ,,...
Cengiz 24 Haziran 2019 00:22
ABD ve global dünya düzenine yön veren güçlerin Türkiye'yi hem etkisizleştirmek hemde istikrarsızlaştırmak için başlattığı ekonomik baskılar ve siyasi projeler hayat bulmuş oldu bu seçimle..Birde buna AK parti iktidarının yanlışları eklenince sonuç kaçınılmaz oldu.Ekonomik yönden zayıf bir ülkenin halkı yoksullaşır, dış güçlerin maniplasyonuna açık hale gelir.Türkiye içinde bu oyun tuttu..Türkiye'de son 6 ayda yaşanan hayat pahalılığı dehşet verici boyutlarda oldu.Buda tepki oylarını beraberinde getirdi, birde buna iktidarın yanlış eylem ve söylemleri eklenince, sonuç onlar için hüsran olduç
karar 24 Haziran 2019 13:27
1
bizim gibi insanlar bile bu oyunu görüp oyunun amacına ulaştığını düşünüyorsa bütün bu olup bitenlere elindeki tüm imkanları kullanarak engel olması gereken iktgdar neden oturan boğa gibi ,bu oyun kuruculardan biriymiş gibi kıpırdayıp her alanda tedbir almadı.akp ve yönetiminin seçmeniyle ve tepe yöneticleriyle birlikte vebali muazzam.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:19
Trol orduları da işe yaramadı desene?
HACI MURAT 24 Haziran 2019 00:16
Sade bir Ak Parti seçmeni olarak H. Albayrak'ın eleştirilerini dostane bulurum,dahası kendisini severim.Ama şurası var:Eğer Ak Parti iktidarını memleket için faydalı buluyorsanız, eksilerini,hatalarını,yanlışlarını söylediğiniz kadar,artılarını,hayırlı icraatlarını da söyleceksiniz.İstanbul'a hizmet açısından İmamoğlu'nun Yıldırım ile kıyas bile edilemeyeceğini de söyleyeceksiniz.Ak Parti'yi yerden yere vurup,gözden düşürmek için her şeyi yaptıktan sonra ortaya çıkan sonuca üzülmek olmaz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:02
3
Yildirim babasinin parasiyla mi yapti 17 yilda bi zahmet bunca vergi aliniyorken hizmetde yapsinlar i
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:10
4
Medyanın %80i Akparti yi övdü,icraatlerini anlattıda ne oldu.Seçmen iradesine ipotek koymaya kalkarsanız,icraatlerin iyi işlerin bir anlamı olmaz.Türk milleti,orta doğu halklarına benzemez.İradesini gasb etmeye kalkarsan bedelini ağır ödetir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:39
3
HACI MURAT, cinlere karışmış galiba. Müneccimlik yapıyor. Geleceği okuyor ve bize haber veriyor, İMAMOĞLU’nun yapıp edecekleri için. Beyefendi, önce İMAMOĞLU’nun icraatlarını görelim sonra kıyasa geçeriz. Ama şunu anlamadım, niye Binali ile kıyas edeceğiz ? Binali, İBB başkanlığı yapmadı ki. O İzmir’e aday oldu, seçilemedi. İstanbul’a aday oldu, İKİ DEFA seçilemedi. Halk onu başbakan falan yapmadı, o makama tayinle geldi. Onun halk nezdinde bir karşılığı yok ki.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:43
1
Senin Asrın lideri 40 yaşında İstanbul'u kazandığında ne hizmeti ve deneyimi var idiyse, İmamoglununda o kadar hizmet ve deneyimi vardır herhal. Kardeş sizin sorununuz bu işte.Siz kendinizi,fikirlerinizi vazgeçilmez zanneden burnu havada insanlarsiniz. İflah olmayacağınızi gördü halkta. Hızla uzaklaşıyor sizden. Kendinizi duzeltin. Yorum yaparken bile böyle gizli gizli milletin tercihini sorgulamak size bir şey kazandirmaz. Diyom ama boşuna ....
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:10
5
02.02, İmamoğlu babasının parasıyla yapacak...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:08
Fetvacılar,cübeciler, ayet hadis okuyorlardı .ama hak hukuk ilgili ayetler i ıskaladılar. Allah cc şamarı vurdu perinçekin gemisine binenlere. Keşke bunları martta yazabilseydin..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:07
Belediyenin parasını pulunu , varlıklarını herkesten çok daha iyi koruyup gözetmesi gerekenler, koruyup gözetmek bir yana onları yandaşlarıyla birlikte kendi aralarında paylaşmaya kalkınca işler bu noktaya geldi ...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:01
Belediyenin ,100 liralik işi malum sebeplerle 200 liraya yaptirmasinin, ortada gercek bir mal veya hizmet alımı yokken varmış gibi fatura duzenlenip belediye kasasından para ödenmesinin , ihaleleri partinin önde gelenlerinin yakınlarına dağıtmasının yani yetim hakkı yemesinin bir sonucudur bütün bunlar . Hani Allah ayaklarına dolaştırdı derler ya işte öyle bir şey ...
ANLADILAR! 23 Haziran 2019 23:48
Kurdukları bu medya düzeninin işe yaramadığını ve kendilerine zarar verdiğini anladılar. Bekaa meselesi yalanına halkın inanmadığını anladılar. Halkın efeliğe değil meteliğe (ekonomi) önem verdiğini anladılar. Yol yapmanın takdir, yolsuzluk yapmanın tekdir getirdiğini anladılar. Yalana fetva vermenin işe yaramadığını anladılar. Teröristbaşından hayır ummanın halkta karşılığının olmadığını anladılar. Mahkemenin kadıya mülk olmadığını anladılar. Parti+Hükümet+ Devlet
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:11
0
Anladılarmı acaba?
ANLADILAR! 24 Haziran 2019 09:13
0
Parti+Hükümet+ Devlet < Parti olduğunu anladılar.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:16
0
Atı alanın Üsküdar'ı geçtiğini anladılar.
ANLADILAR! 23 Haziran 2019 23:48
Halkı tam anlamıyla tanımadıklarını anladılar. Mağduriyetten halkın kendilerini buralara getirdiğini unuttular. Kendileri mağdur etmeye başladılar. Halkın dürüst hakem olduğunu geç de olsa anladılar. Anaların ne yiğitler doğurduğunu gördüler. Bulunmaz hint kumaşı olmadıklarını anladılar. Alternatifsiz olmadıklarını anladılar. Sütlü keçinin ger oğlağı olmadıklarını anladılar. Memleketin yarısının terörist diye nitelenmesinin yanlışlığını anladılar.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:47
Hakan, oyunu AKP'ye vereceğini ilan ettiğin, "CHP'ye yönelen küskünlere dair" yazısından iki gün sonra yazdığın bu yazıda, seçim sonucunu "Adaletin tecellisi " olarak okuyorsun. Biz başından beri, mazbatanın çalındığını, halkla inatlaşıldığını, mazlum ve mağdura Allah'ın yardım edeceğini söyledik. Sonuçta adaletin tecelli edeceğine inanıyorduk. Senin, adalet tecelli ettikten sonra, adaleti gündeme getirmen, yorumcularının senden daha basiretli olduğunu gösteriyor. Aynı yorumcular, Suriyeliler konusunda da sana göre daha doğru yerdeler.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:46
Umudunu chp ye bağlayanlar çok sevinmiş Allah korusun ak parti kazansaydı yeni parti kurmak için cesaret gösteremeyenlerin bütün çabası boşa gidecek ti neyse Binali yıldırım ı o makam da görmeye tahammül edemeyenler eş başkan kaftancıoğlunu görünce mutlu olular bugün bu sonuca sevinen ip e hdpkk ya almanlara İngilizlere abd ye fetö ye ve mekke Kudüs üzülsün diyen can dündar a hayırlı olsun umarım yorumumu yayınlayacak kadar adalet ve fikir özgürlüğü savunuculuğunuz samimidir
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:12
3
Seçmen iradesine ipotek koymaya kalkarsanız,icraatlerin iyi işlerin bir anlamı olmaz.Türk milleti,orta doğu halklarına benzemez.İradesini gasb etmeye kalkarsan bedelini ağır ödetir.İstiklâline çok bağlıdır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:39
2
apo da üzüldü senin üzüldüğün gibi..
Ali baba 24 Haziran 2019 11:35
0
Apo, akp, ye kaybettirdi, yarin çikip Apo da Beni kandirdi diyecek
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:25
''Hiç gereği yokken, anlamsızca risk aldı AK Parti.'' Biz buna ilahi adalet diyoruz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 07:03
2
Risk almadi. Allah şaşirtti desek daha dogru..ehveni şer imamogludur artik.
KARARLI KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:20
“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 31 Mart'ta yapılan seçimin neticesi AK Parti'yi yaralamış ama sarsmamıştı; dünkü seçimin neticesi ise iktidar için fena halde sarsıcı oldu.” Rahmetli babaannemin çok tekrar ettiği bir sözü vardı: “Öyle olacak da, böyle olacak.”
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:54
0
Halkımız ilim sahibi olmasa da irfan sahibidir ve bu çok değerli bir özelliktir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:10
Olayi anlamamissiniz. Istanbul Belediyesinde ceyrek asirdir giderek artan yolsuzluk ortaya cikacak. Belediyede ne is yaptigi belli olmayan, hatta ismi var cismi yok binlerce insan her ay maas aliyor senelerdir. Ihaleler hep akrabalara, yandaslara veriliyor. Yoneticilerin sahsi masraflari belediyeye odetiliyor...Liste uzayip gider. Bu buyuk gelir kaynagini kaybetmek yetmiyormus gibi kirli camasirlarin ortaya sacilmasi meselesi var. Bunu onlemek icin deger mi bunca vicdansizlik yapmaya? Elbette deger....Ve de daha bitmedi. Eski defterleri karistirirsa Ekrem Bey'in mazbatasini elinden alabilirler
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:02
Hakan bey, hatalarin gorulmemesini saglayan durum, ayni zamanda sizin iki gun onceki yaziniz gibi yazilari yazanlar. Ne olursa olsun, hangi hata yapilirsa yapilsin AK partiye oy verin diyenler. Siyaseti din gibi gorup AK partiyi tek gercek ve alternatif olarak gordunuz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:31
3
"Siyaseti din gibi görmek" nefis bir tespit.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:02
2
"Siyaseti din gibi görmek" dinsiz siyaset isteyenlerin uydurmasıdır...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:54
Sen kimsin,sen ne bilirsin,senin yasin kaç,sen ne zamandan beri burdasın,senin çapın ne,senin vizyonun mu var.........bize söylenenler .....
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:49
Millet ile dalga geçilemeyeceğini iktidar anlamıştır umarım . Bizim insanımız şakayı fazla kaldırmaz tepkisini hemen verir
KARAR Okuru 23 Haziran 2019 22:43
Akparti hakettiğini buldu.. Milletin aklıyla alay edersen, böyle dersini alırsın. Hepimizin ortalama hesabıyla net yüzde 50 olan enflasyonu 20-25 diye yutturmaya kalkarsan, kriz oldugu halde kriz var kelamini etmezsen, kibrinden yanına yaklasilmayan tipleri milletin karşısına cikarirsan, çalanı çirpanı kollarsan, tonlarca parayla yapilan yolu kopruyu, geçiş ücreti sebebiyle kullandirmazsan, o yolu kullanacakların alacağı arabaya yüzde 100-150 vergi koyarsan... gider böyle.. Reis, derhal yarın partiden istifa ederek işe koyulmali! Halka "kulak vermeli"!
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:21
Asıl cevap: GÜVENEMEYİZ
ömer 23 Haziran 2019 22:13
beka sorunu var deyip kampanya yapacaksın hdp nin oyunu almak için apodan yardım isteyeceksin. sonuç: seçimi altın tepside tayyip imama verdi
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:07
Din din diye diye dine saygıyı bitirdiler. Dış dünyayla sıfır sorun dediler, dost ülke bırakmadılar. Batıdan borç aldılar, Batıya kafa tuttular. Faiz haram dediler, faizci kesildiler. Kalkınma dediler, dış borcu üçe katladılar. Yap-işlet-devret dediler, 1 yerine 3’e malettiler. Yolsuzlukla mücadele dediler, yolsuzluk yaptılar. Yasaklara karşıyız dediler, yasakçı kesildiler. Yoksullukla mücadele dediler, yeni zenginler yarattılar. Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi dediler, Sonra da milletimiz affetsin teröristmiş dediler. Atatürk’e ayyaş dediler, diktatör dediler, Sıkışınca da Ata
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:52
BASİRETLERİ OLSAYDI DAVUTOĞLU VE ARKADAŞLARINI TASFİYE EDİP KABİLİYETSİZ DAMADINI KOLTUĞUNUN ALTINA ALINMASINA SES ÇIKARIRLARDI.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:16
21
Damadın nesi battı
rahime 23 Haziran 2019 21:42
kendilerini islama nisbet eden akpliler İslama zarar verdiler. kibrin ve umursmazlığın zievesinde kendilerinden başkalarını hakir gördüler. şimdi de cevabını aldılar. ayrıca, başta cumhurbaşkanının söylemleri, yeni bir din olan, ama asla islam olmayan görüşlerinin hesabını hem burada hemde diğer tarafta verecekler. bence bu seçim hüsranı hesabın başlangıcı, (Allah bilir ) aklını başına almazsa devamı daha vahim olacak gibi görünüyor.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:39
8
İslam'a kimse zarar veremez Kabe nin sahibi beledil emin demiş ve korur inanıp güveniyorsanız. Ancak benim develerim nolcak diyenler müslümanları yalnız bıraktı. Develerine kavuşmanın derdinde
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:38
Siyasal İslamcılık 100 yıllık birikimini Arap baharı sırasında yedi, bitirdi. Bahreyn meselesiyle İslamcılık mezhepçiliğe evrilmişti. Arap baharının her yerde başarısızlığa uğramasıyla da mezhepçilik bile kalmadı. Tamamen biçimsiz bir ideolojiye büründü. Sizler kendi davanıza yazık ettiniz Hakan Bey. Şimdi muhafazakarlar CHP'ye oy veriyor diye hiç şaşırmayın, zihniyetinizi gözden geçirin.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:53
4
Şu yorumuna hayran kaldım.. Vay be analar neler doğurmuşta kisenin haberi yok.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:34
Yazının en doğru kısmı son cümle olmuş. Bu sonucu göremeyip seçimi yeniletenlere, devleti teslim ettik. Tek adamın aklıyla, pusulasıyla bu gemi batar. Suriye politikaları, S-400 yanlışı say say bitmez. Hep tek adamın ben herşeyi bilirim tavrının sonucu. Bahçeli cumhur ittifakını bitirip seçim sandığını milletin önüne getirmek zorunda.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:30
İstanbul halkı osmanlı tokadını hatırlattı.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:29
Pelikancilar şimdi bayram etsinler ektiklerini biçiyorlar
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:10
1
Bu işten en karlı çıkanlar pelikancilar oldu. Eşleri, kardeşleri, damatları istanbul belediyesinden ne büyük ihaleler aldi ...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:50
3
Hangi ihaleleri aldılar mesela?
Hakan 23 Haziran 2019 21:11
İmamoğlu'nu millet sevdi. Tanıdıkça daha da sevecekler. Bu daha başlangıç...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:14
Bir devir kapanıyor . Kapı aralandi. Artık durdurulamaz . Siyasal İslam 30 yıldır tepe tepe kullandığı kredilerin sonuna geldi.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:10
Babacan'ın liderliğindeki yeni partiyi bekliyoruz...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:26
12
İmamoğlu’nu takip et.
Nurettin 24 Haziran 2019 04:02
2
Her ikisi de olur. Ne kadar alternatif olursa ülkemiz için iyi olur. Başka oy verecek parti yok ki kime verelim saçmalığından da kurtulmuş oluruz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:58
4
Bundan sonraki CB seçimi Babacan ve İmamoğlu arasında geçer. Ama belki ondan önce TBMM anayasayı değiştirerek alaturka CB rejimine son verebilir. Bu saatten sonra TBMM Erdoğan-Bahçeli-Perinçek-Ağar koalisyonunun emir kulu olmaz. Kartlar yeniden dağılır. Son karar merci de millet veya milletin vekili TBMM'dir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:55
4
Bundan sonraki CB seçimi Babacan ve İmamoğlu arasında geçer. Ama belki ondan önce TBMM anayasayı değiştirerek alaturka CB rejimine son verebilir. Bu saatten sonra TBMM Erdoğan-Bahçeli-Perinçek-Ağar koalisyonunun emir kulu olmaz. Kartlar yeniden dağılır. Son karar merci de millet veya milletin vekili TBMM'dir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:08
Yazıda her şey var: kibir, basiretsizlik, ferasetsizlik, adaletsizlik uyarısı; kendini de hiç olarak görme tevazusu...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN