Back To Top
Mursi’nin şehadeti

Mursi’nin şehadeti

 - Son Güncelleme: 20.06.2019 Perşembe 09:03
- A +

Muhammed Mursi, İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) çizgisindeki Özgürlük ve Adalet Partisi’nin genel başkanıydı. Mayıs 2012’de Mısır Cumhurbaşkanı oldu. Adil bir seçimle iş başına gelen ilk Mısır Cumhurbaşkanı idi. Yaklaşık bir senelik iktidarı boyunca partisinin özgürlük ve adalet ilkeleri doğrultusunda hareket etti.

İhvan-ı Müslimin’in en hararetli muarızlarından Esed Ebu Halil’in de takdir ettiği gibi, “Muhammed Mursi dönemi, Mısır tarihinde ifade özgürlüğünün en geniş olduğu dönem”di. “Bunu kim inkâr edebilir?” diyor Ebu Halil; ama var inkâr edenler. Fransız filozof müsveddesi Berbard Henry Levy mesela. Bir mülakatta “kadınlardan ve tüm özgürlüklerden nefret eden sakallı İslamcılar” demişti Mursi ve arkadaşları için. Mısır’ın gördüğü ilk kadın cumhurbaşkanı yardımcısının, Mursi tarafından siyasi işlerden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanan Pakinam Şarkavi olduğunu duymamıştı herhalde. Kemalist bir TV kanalında Mursi’nin ölümü üzerine konuşurken ona “İslamofaşist” diyen bedhah (sözkonusu kanalın patronu) da, Mursi’nin, demokratik dönüşümden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcılığına liberal görüşleriyle tanınan Hırisriyan (Kıpti) aydın Samir Morkos’u atadığını duymamış olmalı.

‘Bunlar göstermelik şeyler, ölçü değil’ diyebilirler. Peki nedir ölçü? Mursi’nin hangi icraatı onun “İslamofaşist”liğine delalet ediyor? Diktatör Hüsnü Mübarek döneminden kalma bir zulüm makinesi olan yargıyı, “devrimin kazanımlarını korumak adına”, geçici bir tedbir olarak, halk tarafından seçilmiş kurucu meclisin denetimine alma çabası mı? Hakka-hukuka hiç bakmadan diktatör Abdulfettah Sisi’nin emir ve görüşleri doğrultusunda hareket ederek ömründe silaha el sürmemiş insanları terörist diye peş peşe idam sehpasına yollayan Mısır yargısının sergilediği alçaklık ve hunharlık manzarası, Mursi’nin o çabasında ne kadar haklı olduğunu ortaya koyuyor işte.

***

Ülkesinde özgürlük ve adaletin yeşermesi -ve yıllardır abluka altında tutulan Gazze’nin de rahat bir nefes alması- için çırpınmaktan başka suçu (!) olmayan Mursi, 3 Temmuz 2013’te ABD, İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri destekli / teşvikli bir askerî darbe ile iktidardan indirilip tutuklandı.

Tutuklanmadan hem önce şöyle seslendi halkına: “Mısır’a sahip çıkmaya devam edin. Devrime sahip çıkmaya devam edin. İki buçuk senedir verdiğimiz, alnımızın teriyle ve şehitlerimizin kanıyla kazandığımız devrim mücadelesine sahip çıkın. Benden yana olanlar veya bana karşı olanlar, hepinize sesleniyorum; devrimi koruyun! Hangi bahaneyle olursa olsun, devrimi sizden çalmalarına izin vermeyin. Pek çok bahane var ve meydan okuma çok büyük; fakat siz bununla baş edebilirsiniz. Devrimi nasıl koruyabiliriz? Bakın, huzurunuzdayım, orta yerdeyim; 25 Ocak Devrimi’nin hedeflerini ve meşru düzenin muhafazasını savunmamın bedeli hayatımsa, benim hayatımsa, (bilinmesini isterim ki) ben sizin hepinizin hayatlarını korumak, çocuklarımızı korumak, yerimizi alacak olan oğullarımızı ve geleceğin anneleri olan kızlarımızı korumak, onlara ‘Bizim ecdadımız adamdı. Haksızlığı  kabul etmediler ve fesatçılara asla boyun eğmediler. Vatanlarından, meşruiyetlerinden ve dinlerinden en ufak bir taviz bile vermediler’ dedirtmek için uğraşıyorum; meşruiyette ısrar etmenin bedeli benim kanımsa, bu vatan uğruna, bu vatanın selameti uğruna, Allah Subhanehu ve Teala’nın rızası için, Allah Subhanehu ve Teala’nın rızası için zerre kadar tereddüt etmeden kanımı feda etmeye hazırım. Kimsenin sizi aldatmasına izin vermeyin. Tuzağa düşmeyin. Meşru haklarınızdan vazgeçmeyin. ‘Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin.’ Allah Subhanehu ve Teala’nın bize ne dediğini hatırlayalım. ‘Allah emrinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.’”

***

Mursi altı senedir zindanda, hücre hapsindeydi. Ciddi hastalıklardan muzdaripti ve tedavisine izin verilmiyordu. Çok çile çekti, ama iradesi asla kırılmadı. Mursi’yi güya yargılayan rejim mahkemelerinde asıl yargıç Mursi, asıl zanlı rejimdi. Davasını sonuna kadar savundu, devrime sonuna kadar sahip çıktı, kanlı diktatörlüğü sonuna kadar lanetledi. Sonuna kadar. Geçen Pazartesi günü mahkeme salonunda yıkılıp kalana kadar.

Sisi rejimi, tedavisine izin vermemek suretiyle Mursi’yi öldürdü.

Hak yolunda cehdederken öldürülen Mursi’nin şehadeti mübarek olsun.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 23:05
Ak Parti panikte. Istanbul belediyesi elden gidiyor. Ne yapacaklarini sasirdilar. Saadetten ozur, Kurdistan'da Kurtlere anadil egitim sozu, Ocalan'a ziyaret yasagina son. Kazanirsa hapse atarim, sorulari caldilar, vs derken ipin ucu iyice kacti.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:59
Sayın Albayrak, rahmetli Mursi'ye güzelleme yaparken keşke idam edilecek zavallı Hüseyini, Darbeci Sisi'ye teslim edene de iki laf etseydi niz.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:06
Temel agabey, pasaportunuzu iptal ettigimiz icin ozur dileriz. Adayinizi cekin de oylariniz bize gelsin secimi kazanalim ya.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 20:54
0
Yetmez 100 bin oy
Muhtefi. . 20 Haziran 2019 16:38
Mursiye Rahmet dileriz. Menzili Mübarekler olsun. Fakat Yeni Mursilere Ihtiyacimiz yok-tur..İhtiyacımız Halka Örnek pratikte uygulamalı Yol açacak Yüce Bilge, Irfan, Hikmet sahibi IRADELERE ihtiyaç var..yağ, şeker, unumuz var Fakat HELVA YAPACAK ustamiz yok. !..niye 400 yildır Dayak yiyoruz öyle Duygusal dokturmeler günü geçiştirmek için yazılar ile olmuyor.Sevgili Peygamberimiz Nasıl Toplumu İnşa Etmiş. Ticaret, Sosyal ilişkiler, Harbler vb Ornegimiz var. İyi Bilimsel okuyalım .duygusal degil.!.acizane
Rumi 20 Haziran 2019 15:57
Allah Mursi’nin mekanını cennet eylesin. Yazıda geçen “ömründe silaha el sürmemiş insanları terörist diye peş peşe idam sehpasına yollayan Mısır yargısının sergilediği alçaklık ve hunharlık manzarası” ifadesi önemli. Sadece Mısır’da mı oluyor?
Murat124 20 Haziran 2019 15:31
Mursi'ye Mevlam rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Seçimle gelip hain bir darbeyle gitti. Mark Curtis,'in Secret Affairs: Britain’s Collusion with Radical Islam adlı kitabını okuyun. İhvan hareketinin İngiltere tarafından finanse edilişini de anlatır. -Kurtuluş Savaşımıza karşı kurulan İngiliz Muhipleri Cemiyeti'nin üyeleri kimlerdi? -Tıp doktoru Rıza Nur, küfürlü ve yalanlı hatıratını niçin British Museum'a emanet etmiştir? -Avukat Kadir Mısıroğlu 83'te neden İngiltere'ye iltica etti? İngiltere, Müslüman ülkelerin seküler ve üniter olmasını istemez, çünkü o zaman bölemez.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 16:26
1
İstiklal mh tutanaklarında ceza yiyenlere hakimin sorusu: İngiliz muhibler cemiyetine üye imissin? Uyeydimde 1916 da çıktım. Bir arkadaşım götürdü. Geçerken uğradım. .. daha çok ve o yargılananlarin%90 i 31 mart vakasınada rol alanlar.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 17:45
0
İngiliz Muhibleri Cemiyeti, Kuvai Milliye hareketine karşı, İngiltere'den gelen talimatla 'din elden gidiyor' propagandası yapmış ama kimse kılını bile kıpırdatmamış. Sonra İstanbul'da bedava et dağıtmış ve ihtiyaç duyulan desteği sağlamış.
ibrahim 20 Haziran 2019 15:35
Muhammed Mursi şanlı bir mücahid, cengaver bir yiğit, edebli bir mü'min, devrini anlamış bir münevver, sabırlı bir müslüman, güzel bir insan idi ve neticede şehid bir Allah dostu olarak ahirete irtihal etti inşallah..!
Kerem 20 Haziran 2019 14:15
Sayın Yazar, Muhammed Mursi inşallah şehit olmuştur, Allah bilir. Yakın zamanda onun gibi dini, milleti için mücadele eden zulüm gören milyonlarca Doğu Türkistanlının sesi olan Nur Muhammed Tohti'yi neden hatırlamıyoruz? Neden onun gıyabi cenaze namazını kılmıyoruz? Yöneticilerimiz, diyanetimiz neden Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza, kardeşlerimize karşı ilgisiz? Onlar insan değil mi? Onlar Müslüman değil mi?
tunç 20 Haziran 2019 13:06
Biliyoruz ki En büyük Allahtır. (ALLAHU EKBER)
karar okuru 20 Haziran 2019 12:39
Ben BOP un eşbaşkanıyım de sonrada Rahmetli Mursi için şaadet kelamları söyle. Gıyabi cenaze namazları kıldır. Siz o zamanlar BOP u kutsarken biz çocuk kadın katili ABD nin hiç bir yere demokrasi getirmeyeceğini başka çıkarları olduğunu söylüyorduk.Fetö de olduğu gibi açılım saçılımda olduğu gibi oradada sizi aldattılar.Neyse son söz olarak şunu diyelim biz ne aldatanlardan nede aldananlardan olmayacağız Allahın izni ile. Siz aynen devam edinde gözyaşlarınız ne kadar inandırıcı onuda Allah bilir.Hendek 750 şehit , 15 Temmuz 250 şehit.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:37
Sayın Hakan Albayrak. Doğru gazetede yazdığına emin işin.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:17
Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:16
Mısır'da Mursi seçimle geldi. Suriye'de Esad seçimle geldi. Birini destekleyip diğerini kösteklemek adaletli mi?
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 16:59
0
Esad seçimle mi geldi? Hangisiydi ki; Hafiz olan mi? Beşar olan mi? Baba mi ? oğul mu?
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:17
Birçok Mısırlı tanıdığım oldu. Mursi'yi sevenine, iyi konuşanına hiç rastlamadım. "Faşist" olduğunu, gerici olduğunu, ben onlardan duydum. Onların yalancısıyım.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:13
Mursi'nin normal şekilde ölmediği açık belki de öldürüldü. Ama bu onu kahraman yapar mı? İktidar gelir gelmez zaten uygulamada olan şeriatı beğenmeyip şeriatın İhvan yorumunu dayattı. Muhalefetin askerin yetkisini azaltalım önerisine zaten ele geçirdim gerisi önemli değil diye düşünerek kulak asmadı. Bu zaten ele geçirdim mantığı siyasal İslâmcılığın özeti oluyor maalesef. Sonunda olan oldu ve kendisi için artırdığı yetkileri Sisi canavarı kullanmaya başladı. Trajediye devam. Sisi'yi başka biri koltuktan kaldırır bir gün, El Beşir'e olduğu gibi.
karar okuru 20 Haziran 2019 12:11
Hakan önce söze Mursi ye Allah Rahmet Eylesin , Ailesine sabırlar versin ve başları sağolsun diyerek başlayalım.Sevsekte sevmesekte bunu Allah rızası için yapmamız gerektiğine inanan hoşgörüsü engin bir müslümanım.Yazdıklarına gelince; Öncelikle şunu bilmemiz gerekirki çocuk ve kadın katili ABD ile işbirliği yapan herkes birgün bunun cezasını öyle veya böyle görür.BOP un arap baharı olduğunu sanıp o gün destekleyen sizler bugün bu işlerden şikayet ediyorsunuz.Oldumu hakan şimdi bu yazdıkların.Allah zulmedenlere karşı durun diyor değilmi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 11:55
Mürsi kim kardeşim bu Arap hayranlığını bırakın. Nerden biliyorsun.şehit olduğunu.
E.K 20 Haziran 2019 11:45
Mustafa Sabri...ismini duyan vardir..Vahdettin'in Seyhulislam'i. Kuvay-i Milliye'ye "dinsizler, hainler" diyen adam..Ingiliz Muhipler Cemiyeti'nin kurucularindan..Ege'de Yunan Devleti kurulmasini isteyen adam..1923'ten sonra Yunanistan'a kaciyor. Sonra Yunanlilar bunu kovunca Misir'a yerlesiyor..Musluman Kardesler 1928'te kuruluyor..Mustafa Sabri'nin eserlerini yayinliyorlar. Turkiye ve Ataturk karsiti bir teskilat. Mursi' bu teskilatin/hareketin en son siyasal lideri..Ve sn yazar bu adami sehit mertebesine koyarak buradan selamliyor...Sn Hakan Bey sizi kiniyoruz..
takip'ciniz 20 Haziran 2019 15:02
10
e ve k. ne kadar yan'lı ve çarpık bir analiz,, sizi kınıyorumm... Mustafa Sabri günümüze kadarki en vatanperver ve aydın kişidir. İnklizlerin M.Kemal projesini sezmiş,, ve görmüş,, ve bunu Vahdettine anlatıyor anlatıyor ama ikna edemiyor tam o sırada sabah ezanları okunuyor.. Çünki Vahdettin kartları açık oynuyor İnklizlerle..Zaten Kaybetmişin,,, Düşün;; Filistin Cephesinde arkadan vurularak bozgun başlamışşş... Sonra diğer cepheler,,, 9 cephede mücadele verdin ve kaybettin tabiiki İnklize teslim olmaktan başka çaren yokk..O yüzden kartları açık oynayacaksınn.. Ne yaptı Kuvvayi milliy
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 18:53
0
15:02, seçimlerde, oy kabinine girmeden önce bir basit aritmetik, bir de basit Türkçe sorusunu içeren test yapılsaydı, kimler oy kullanamazdı?
mursi 20 Haziran 2019 11:26
sayın albayrak kimse kusura bakmasın Muhammed Abdulhafız Hüseyin in Somali’den Türkiye’ye girişi esnasında gözaltına alınıp elleri elleri ters kelepçeyle sisi iktidarına teslim eden Türkiye hükümeti ni yöneten ak partiye oy verdiğim için her namazdan sonra tövbe ediyorum geçin bunları ehi entelerle mursi kardeşim gözyaşları sadece içerdeki seçime yönelikmiş ak parti iktidarındaki tek bir yöneticinin mursi nin şehit edilmesine insani olarak üzüldüğünü düşünmüyorum
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 10:58
Samda cuma namazi hayaliyle yola cik, islam dunyasini 19. yuzyildan kalma bir islamcilikla cikmaz sokaga sok ve sisi'nin eline birak...yazik.
Takipci 20 Haziran 2019 09:17
Mursi'den bize ne, biz kendimize bakalim. Memleket yangin yerine donmus, issizlik ve adaletsizlik diz boyu. Kendi içimizde 'dis gucler' tantanasi son gaz devam ediyor, Biz Misir için dis guc degilmiyiz? Neden ic islerine karisiyoruz? Misir ile ciddi bir ticaret hacmimiz vardi, hepsini kaybettik, bir de kendimize hic yoktan bir düşman yarattik, Dogu Akdenizde kendi kendimize dusmanlik yaptık...
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:08
8
Ne demek bize ne! müslüman müslümanın kardeşidir düsturu, senin üç günlük dünyanın maddi çıkarlarının önüne geçmiyorsa o başka! Mursi ye darbenin amacı ve sorumlularının, aynı hesaplar ve aynı fiillerle senin ülkeni de tehdit ediyor olması, senin üç günlük dünyanın maddi çıkarlarının önüne geçmiyorsa o başka! .... ne istiyorsun? Akdeniz de, K.K.T.C. 'ni bilmem kaç milyar dolara satalım mi? Bu seni tatmin edecek mi?bi rakam söyle de pazarlığı ona gore yapalim!! beri dur!
kamal 20 Haziran 2019 12:10
6
Müslüman müslümanın kardeşidir.Senden bize ne.Muhatabımız müslümanlardır.Kendini nimmetten sayma..
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 13:15
4
@12:08, Uluslararası ilişkilerde dostluk, kardeşlik olmaz, karşılıklı çıkarlar olur. Mısırlıya kardeşlik yapıp, kendi milletini kutuplaştırıp yarısına düşman muamelesi yapmak milli duyguları köreltir ancak.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 18:46
1
12:10'da yazan kardeşim, yorumcuyu Müslümandan saymadın. Nereden hüküm verdin? Haşa, kimin yerine koydun kendini?
ÖZGÜR SARIKAYA 20 Haziran 2019 08:33
Seçilir seçilmez yeni bir anayasayla şeriatı getirmeye çalıştı. İktidarda kaldığı sürece “devrimin kazanımlarını korumak” adına partizanca işler yaptı. Öyle ki, Mursi “çok fazla hata yaptım” dedi. İhvan ve dahi tüm siyasal islamcılar şunu anlamalılar; seçilmiş olmak tüm insanların sana tabi olması anlamına gelmez. Sonuç olarak; kaç insanın hayatı karartıldı ki, “çok fazla hata yaptım” ya da “rabbim ve milletim bizi affetsin” gibi cümleler ağızdan çıkabildi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 09:14
3
sen birde sisi yaz farkı görürsün
Andromeda 20 Haziran 2019 10:57
6
İşte merhamet ve vicdan insana “çok fazla hata yaptım” dedirtebilir.Şu yeni yetme solcu Velet’lerin Müslüman kardeşleri eleştirmesi kabak tadı verdi.Bu düşünceye zaman bile verilmedi ki eleştirilmeyi haketsin.Sizin referansınız olan ideolojilerin tarihini okuyun,günahlarıyla yüzleşin sonra Mursi’yi eleştirin. Mursi’yi rahat bırakın.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:52
0
1057, Mursi Afrika dilinden bir kelime. Andromeda ise İngilizce'den devşirme. Helal olsun, ne biçim bir sentez.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 08:13
Allah gani gani rahmet eylesin. İslam dinini başta Mısır eksenli olmak üzere tüm yeryüzüne yaymak ve Allah' ın hükümleriyle yönetmek için elinden geleni yaptı. Gerçek müslüman böyle olmalı dini için tüm dünyaya savaş açtı. Allah bizlere de Mursi gibi gerçek anlamda islam şehidi olmayı nasip etsin.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 12:18
1
Amin
engineer 20 Haziran 2019 13:00
4
kırmızı işaret işaretleyen 15 kişi(15 tumb down) İslam ve Müslüman sizlerin gözlerini dide-i huffaş gibi rencide ediyor besbelli, sizler left hand path yolcularısınız, yolunuz açık olsun, akibetiniz ise katlanmak zorunda olduklarınızdır.
Musa 20 Haziran 2019 19:23
0
@1300, Ah şu kırmızı işaretleyenleri bir bulsan.. Ama düşün bi. Belki onlardan birinin dedesinin dedesi ile senin dedenin dedesi kardeşti. Belkide torununun çocuğu o kırmızı işaretleyenlerden birinin çocuğunun torununu sevecek. Dünya görüşleri, dinler, babadan oğula geçmiyor. Biz, çok farklı düşüncelere sahip, Büyük Türk Milleti'yiz.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 02:18
Mursi yi öldürdüler evet, tedavisi yapılabilirdi yapmadılar... ancak, Mursi ve ekibi iş başına gelince pek te öyle demokrasi filan takmadılar, din eksenli siyaset yapıp yanlış yaptılar, o nu da söylemeniz lazım eksik olmuş yazı
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 01:24
Sn. Albayrak Mısırın Şehidi sayın Mursi'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim memlekette kendisine gösterilen teveccüh ve ilgi Soma şehitlerine, Trakya tren kazası şehitlerine gösterilmiyor. Hele diyanetin Sn. Mursi için gıyabi cenaze namazı tertip edip, kazalarda ölen vatandaşlara ilgisiz kalması, devletin onları yokmuş gibi davranması çok acı. Ne diyelim herkes kendine müslüman.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:29
Hakan Bey, bu ulkede halkin buyuk cogunlugunun internet kullanma aliskanligi yoksa bile bu gazetede yorum yazan vatandaslar arasinda bilgili olanlar var. Mursi anayasayi degistirerek kendisini denetleyecek kurumlari kaldirdi. Baska dinden, mezheptan olanlara karsi ayirimci maddeleri olan bu anayasada devlete kadinlarin yasam tarzlarina mudahale etme yetkisi de vermisti. Gonlunde yatan aslanin seriat oldugunu da hep soyluyordu zaten. Misir'da halkin %50si seriat istemiyor; seriatla yonetilirse, 8 milyon Hristiyan vatandasinin o ulkede yasamasi da imkansiz olur.
KararSIZ Okur AMN... 20 Haziran 2019 01:19
10
Yazar meşru Mısır Cumhurbaşkanı'nın Yönetimine Hristiyanlar dahil toplumun değişik kesimlerinden aydınları almak sureti ile katılımcı bir yönetim kurarak "kendisini denetleyecek"diye tarif ettiğiniz Mısırdaki dikdatörlük sevdalısı kurumları üstelik "geçici bir tedbir olarak" halk tarafından seçilmiş kurucu meclis denetimine almaya çalıştığını anlatmış. Anlayana tabi, % kaçı şeriat istemez bilemem ama Mısır halkının kahir ekseriyeti de dikdatörlük istemiyor ama bu konuda bilginiz fikrinize etki etmiyor nedense. Sizin hoşunuza gitse de gitmese de tamamen dış destekle beslenen bu dikdatörlük düz
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 08:02
2
Tek soru şeriata yönetilmeyen Türkiyedeki milyonlarca hırıstiyana ne oldu? Laik İttihat ve Teraki zihniyeti onlara ne ysptı?
Türkiye laiktir laik kalacak 20 Haziran 2019 16:07
0
1914'te Anadolu'nun yüzde 25 civarı hristiyan idi. Öyle devam etseydi bugün 20 milyon civarı hristiyan olacaktı. Nerede onlar?
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:25
"ömründe silaha el sürmemiş insanları terörist diye" demişsiniz ya. Önce kendi ülkesine bakmalı insan. Çocukluğumdan beri tüm arkadaşlarım ve kuzenlerim arasında en uysal olanıydım. Benim elimden bir karınca bile zarar görmemiştir. Doğup büyüdüğüm ve sonra 5 yıl alanında tek kişi olarak hizmet ettiğim şehirde beni tanıyan, bana iyi şahitlik edecek onbinlerce insan var. Şimdi 25 ay hapis cezası aldım. Ömür boyu da meslekten men ediliyorum. İhvana, Mursiye ve dünyada din, millet farketmeksizin tüm mazlumlara üzülüyorum ama kendi ülkeme bakınca benzer yanlışların yapıldığını görmeden edemiyorum
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN