Back To Top
Pelikancıların İslamcılarla savaşı

Pelikancıların İslamcılarla savaşı

 - Son Güncelleme: 21.04.2017 Cuma 12:29
- A +

Bir televizyon yorumcusu, evvelki gün katıldığı bir programda, AK Parti’nin Davutoğlu etkisinden kurtulup Batı’yla ilişkilerini düzeltmesi gerektiğini savunurken, konuyu “radikal İslamcılar”a getirip “Mavi Marmara’daki manyak tipler”le yolların ayrılmasını istedi.

Şöyle:

“AK Parti’deki şeyi söyleyeyim: Bu, FETÖ kavgası gibi. Bu, dikiş tutacak bir şey değil. Yani bu ilişki bitti. Artık AK Parti’nin bu radikal İslamcılarla da, yani bu Mavi Marmara’daki manyak tipler, yani kafadan İsrail düşmanı, kafadan Batı düşmanı, kafadan her şeye düşman bir tip var, yani böyle garip garip tipler var, bunlarla da bu yolların ayrılması lazım. Bana göre Türkiye’nin şu saatten sonra -Tayyip Bey bunu yapacaktır diye tahmin ediyorum, yorumum sadece bu- şu Batı’yla yani Amerika’yla ilişkileri, İngiltere’yle biraz daha… İngiltere’yle iyi de Amerika’yla yoluna sokup artık bu işlere biraz daha bakmamız lazım diye düşünüyorum.”

***

Gelen tepkiler üzerine Twitter vasıtasıyla Mavi Marmara camiasından özür diledi; ama hemen ardından “İsrail’le normalleşme olduğunda kimi grupların Cumhurbaşkanımıza saldırma hakkı yoktur” gibi tweetler atarak o manyak tiplere (!) karşı yeniden taarruza geçti.

Kurnaz adam.

Cumhurbaşkanımızın itibarını öne sürerek saldırma fikri pek parlak.

Gördüğü tepkiler Mavi Marmara camiasına “manyak tipler” demesiyle alâkalı olduğu halde konuyu Ahmet Davutoğlu’na getirip oradan yürümeyi tercih etmesi, “Davutoğlu’nun hayalci politikaları hem ülkemize hem alem-i İslam’a kaybettirdi. Artık gerçekçi bir dış politika hattında yürüyeceğiz” gibi tweetler atması da akıllıca.

Cumhurbaşkanımızı savunan ve Davutoğlu’nu eleştiren adama kim ne yapabilir? Koca bir Pelikan düzeni var arkasında!

***

Özür diledikten sonra attığı tweetler bence özrünü gölgeledi.

Keşke işi o özür mesajında bırakıp sussaydı; ‘Manyak dedim ama niye dedim?’ moduna geçmeseydi… (Herhalde ‘Bu manyak İslamcıların karşısında dik dur eğilme, Pelikan seninle!’ diye gaz verildi kendisine.)

Mavi Marmara camiasına “manyak tipler” demesini özrüne binaen dememiş kabul etsek bile, Erdoğan ve AK Parti’yi “radikal İslamcılar”a karşı kışkırtma gayreti -ki evveliyatı olan bir gayrettir bu- halen ‘cari’.

Bir ara HAKSÖZ camiasına takmıştı...

Davutoğlu’na zaten öteden beri takık...

Şimdi de İHH’ya laf sokuyor…

“Radikal İslamcılar”dan kastı bunlar ve benzerleri. 

“DEAŞ” filan değil yani.

***

Pelikancılar bir süredir “İslamcılar”a hakaretler yağdırıyor ve onların tasfiye edilmesi için çırpınıyorlar.

Tıpkı FETÖ’cüler gibi…

Aşağıdaki sözler FETÖ’nün bir kalemşoruna ait, ama Pelikancıların “İslamcılar”a bakışıyla pek mütenasip:

“Filistin davası siyasi bir davadır ve dinimizi zedelemektedir.”

“Bizim işimiz AKP’yle değil, Siyasal İslam’la. Bu anlayış yok olana kadar yola devam.”

“Allah, bir hikmete binaen sahayı temizliyor. Ümitleri fecr-i kazibe bağlanan İslam dünyasını sarsıyor. Siyasal İslam iflas ediyor.”

Başka FETÖ’cülerin ve bizzat örgüt liderinin de bu minvalde bir sürü sözü var.

Merve Şebnem Oruç, Yeni Şafak’taki bir yazısında FETÖ’cülerin o sözlerini nakledip şöyle demişti:

“FETÖ’nün en büyük meselesi, Siyasal İslam’ladır; Ak Parti’ye karşı başlattıkları savaş bunun parçasıdır. Erdoğan, onların gözünde İslamcıların lideridir ve bu yüzden öldürülmelidir. Batı’da 2012-13 yıllarından beri açıktan gözlemlediğimiz Mısır-Suriye-Türkiye üçgeni ve çevresindeki politika değişimleri, artan İslam karşıtlığı ve açıktan yapılan Siyasal İslam saldırıları da bu işin merkezindedir. Batı’da artık tamamen yerleşmiş olan ‘Ak Parti=Müslüman Kardeşler=IŞİD’ yaklaşımı, Üst Aklın İslamcılık ve geleneksel Müslümanlığı, radikal gruplar ve terörle eş tutma gayretinin özetidir.”

Söz konusu yazının sonunda lafı -isim vermeden- Pelikancılara getirmişti Oruç:
“Hal böyleyken, Ak Parti’ye yakın ve FETÖ’ye uzak görünen bir grubun son dönemde giderek artan şekilde ve 15 Temmuz sonrası durmaksızın Türkiye’deki İslamcıları yukarıdaki denklemin içine sokmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Birbirinden pek çok noktada ayrışan ama tek ortak noktaları İslamcılık olan kişilerin sistematik biçimde hedef alındığını hayretle izlemekteyiz…” (Yeni Şafak, 18 Ağustos 2016)

***

O televizyon yorumcusunun tavrını ‘anti İslamcı’ Pelikan projesinden ayrı görmüyorum.

Proje:

“Bu İslami midir, ahlaki midir, meşru mudur, doğru mudur?” diye sorup duran “İslamcılar”dan kurtulup rahatça at koşturabilmek ve ilke namına ne varsa rahatça çiğneyip geçmek…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
adem 27 Nisan 2017 14:46
İHH YA saldırıp Mavi marmara şehitlerine laf atan alçak, israile örtülü destek veren güya İslami fikirlerle donatılıyım diyen fitnebaz süslü tiplere asla bu davanın sessiz yiğitleri fırsat vermeyecektir.Abdullah İbni Sebenin sülbunden gelenlerdir bunlar.bunlar asla gözden kaçmıyor bilesiniz
OSMAN 23 Nisan 2017 12:20
Akp'li fırıldakların azıcık yüreği varsa AK Parti'den ayrılıp parti kursunlar. Görelim ilk seçimde boylarının ölçüsünü. Ak Parti bağırsaklarını temizliyor. Vatan sevgisinden nasipsiz, Kürtçülerle, liboşlarla kol kola yürüyen AKP'li fırıldaklar en kısa zamanda kapı önüne konacak.
KARAR OKURU 22 Nisan 2017 03:12
Çok yazık, üzerinden nerdeyse bir yil gecmis isimsiz bir yaziyla savasiyorsunuz.
KARAR OKURU 01 Ağustos 2017 18:09
0
Hayırdır niye gocundun? Gören de ha bu yazdı sanır yazıyı..
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 22:01
Sunu Cok iyi bilin kirli ve etik olmayan hic bir kazanc hicbir davaya hizmet etmez hakan farkiniz kalmadi
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 21:49
Yazik gercek mumun ve mutedeyinlere hicbir zaman Boyle zulum gormediler sadece istismar edildiler siyasal islamcilar tarafindan
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 21:45
Islamci mumun Kim biliyomusun dostum tekbasinada olsa zulmun kimden kime olursa olsun karsi gelenidir sizin gibi garnuturlerle caktirmadan iyneyenler deyil
funda 21 Nisan 2017 20:16
Bu güne kadar, bu islama uygun mudur, bu ahlaki midir, bu meşru mudur?diye soran bir islamcıya ben rastlamadım. Hepiniz davaya giden her yol mübahtır da birleşmişsiniz. Bu ne menem bir davadır ki, zulümle, yalanla, talanla yükselecek.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 19:57
Ben şunu görüyorum Peygamberimizin uğruna Uhud savaşını kaybetmeyi göze aldığı istişare olgusu Ak Parti'nin ilk döneminde ziyadesiyle mevcuttu ve bir kişiyi bir konuda ikna etmek kolay iken bir grubu bir zümreyi etmek daha zordur. Gelinen noktada istişare mevta olmuş ve parti sadece Erdoğan'a ait gibi bir durum ayyuka çıkmıştır. Sayın Erdoğan ahde vefa konusunda aşırı hassas olsada onu sürekli en yakınındaki dava arkadaşlarının bile dahil olmak üzere herkesin kendisine karşı komplo kurduğunu düşündüren, hatta bu kişileri surekli hain ilan eden ve Erdoğan'ın siyasi gücünden nemalanan ve güç devşiren ama salt menfaat odaklı bir grup (yazara göre pelikancilar) etrafında duvar örmüşler kanaatimce. Bunlar süreti haktan görünsede ağaç kurdu hesabı sinsice ama kararlı bir şekilde içten içe vazifesini yapmaktadırlar. Ben Karar gibi sesler yükseldikçe Sayın Erdoğan'ın etrafında duvar ören bu tehlikeli güruhu uzaklaştırabilir diye düşünüyorum. İnşallah kazanan bu aziz Millet bu kutsi Memleket ve İslam davası olur.
maraşlı 21 Nisan 2017 19:11
islamcılar islamı garipleştirecek bu gidişle, hristiyanlık gibi ikonlaştıracaklar. yazık ki ne yazık hala batı şuçlu batı şeytan aymazlığı kafa darlığı yükselişte ve tüm ülkeye şuursuzluk yayılıyor . bunuda islam adına -cıılar yapıyor.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 18:31
Acaba biraz da Davutoğlu neden evet demedi onun hakkında yazmış olsaydınız iyi olurdu
Tora Bora 21 Nisan 2017 18:17
Cumhurbaşkanının siyasi gücünden, nüfuz devşiren ne kadar insan varsa, Türkiye'ye, partiye ve Müslümanlara zarar veriyor.
Akif 21 Nisan 2017 22:02
1
Bugün Meclis var, hükumet var. Cumhurbaşkanının oldukça boş zamanı var. Bu halde bile birileri onu kullanıyorsa yarın hem Cumhurbaşkanı, hem başbakan, hem yasa koyucu, hem yargı denetçisi olunca, ne kadar kullanılır Tora Bora ? Beyler BÜROKRATİK VESAYETİ şimdi görün siz ! Osmanlı'da olduğu gibi, saray eşrafı makamları RÜŞVET karşılığı satacaklar !..
O k u r 21 Nisan 2017 17:53
"Doğru ve yanlışı belirleme hakkı sadece Allah'a aittir ve evrensel olan sadece İslam'dır" diyebilen herkes, İslamcıdır. Bu fikirde sahip ama kelime olarak "İslamcılık"la derdi olan da İslamcıdır. Mesele, kelimenin kendisi değil manasıdır. Ülkemizin kahir ekseriyeti mana itibari ile İslamcıdır. Fikir dünyasının bu mana ile örtüştüğünü anlayanlar ve bir gün anlayacak olanlardan ibaret bir toplumuz. Bir gün bu manada kucaklaşacağız. İçimizdeki istisnaların şamatası çok çıkıyor. Bu gürültü bizi yanıltmasın...
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 19:58
0
İslam hoş görüdür, ötekileştirmemektir, adalettir, güzel ahlaktır, alçak gönüllüktür, yetim hakkı yememektir kısaca Peyganber Efendimiz (SAV) örnek alarak yaşamaktır. İslam iki yüzlülük, döneklik, haksızlık, hukuksuzluk, menfaat perestlik, had bildirmek, yalan söylemek, kandırmak, kandırılmak değildir.
O k u r 21 Nisan 2017 22:21
2
İslam'ın ne olduğu Kur'an ve Hz. Peygamberin sünneti ile ayan beyan bildirilmiştir. İslam: Allah'a ve Hz. Muhammed (SAV)'e iman etmektir. Müslüman olmak kanarya sevenler kulübüne üye olmak değildir.
tepekoylu 21 Nisan 2017 17:21
koca memlekette ugrastıgımız işlere insanlara bak. hepınız devlet lokantasında tok karnına marazlanıyosunuz. bıktırdınız artık...
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 16:32
"İslamci" ak partililer cok ahlaklilar da musluman ak partililer ahlaksiz mi? Birseyi satan degil yasayan olunuz.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 15:48
Hakan bey ,ortada İslamcı diye bişey var miki alinniyorsunuz. ..artık milliyetçi sağcı olduk. Islamcılık gibi büyük laflar etmeyelim bu sıfatı hak edecek kimseler kalmadı artık hikaye okumayalim birbirimize milliyetçi sağcı olduk !
Mustafa I 21 Nisan 2017 15:42
İlke namına kalan bir şey var mı?
Ali 21 Nisan 2017 15:17
Ak koyun kara koyun ortaya çıkacak Hakan. Mazlumlara zülm eden zalimler ve aveneleri bu dünyada da ahirette de iki yakası bir araya gelmeyecek. Nediyor Topal kime niyet kime kısmet. Sıra siyasi kanada geldi.
Timur Aslankan 21 Nisan 2017 15:14
Geçmişleri FETÖ'cü, veya Şarapçı, kapitalist çıkarcı ya da iktidar sevici çok sayıda kişi gazeteci sıfatıyla, hukuk, devlet, siyaset, tarih, dünya politikası ve parti yönetimi mevzularında hüküm veriyorlar. Öyle bir kamuoyu baskısı yaratıyorlar ki, gördüğüm kadarıyla mahkemeler ve bakanlar da bunlardan çekiniyorlar. Bu kişilerin etkisi Fransız devrimi sırasında Jakobinlerin etkisi gibi. Bu kişilerin temsil ettiği basın etiğinde tarafgirlik, zıtlaşma, ifşa, taarruz, yargılama ve kamuoyunda infaz var.demokrasi hukuk adalet af insaf ve vicdan yok. Bunlar Pelikancı Jakobinler. Acıyana acımazlar, gözlerinin yaşına bakmayacaksın gibi hedeflerle hareket ediyorlar belki. Müslüman mutedil dindar Türk halkının bu tipteki adamlarla hiç bir işi olamaz. İslami camianın, ülkemizin mahfına sebep olacak bu Pelikancılarca aynı yönde aynı yolda aynı parti ve düşünceleri destekliyor olması hicap verici.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:56
şunu anlamıyorum.ideolojilerden önce ahlak önemli değil midir?ideolojileri ön planda tutanlar yanlış işler yapmaya başlıyorlar.fetö de yaptığı haksızlıkları 'hizmet için' yapıyordu! soru çalmalarının sebebi onlara göre yine 'hizmet için'di! bakın sayın albayrak, bir devlet adil olmalıdır.devlet kimsenin babasının malı değildir. bu ülkede her görüşten insan yaşıyor. mühim olan, devletin adaletli olması.ama herkese karşı adaletli olması.bir ülkede belli ideolojiye mensup kişiler el üstünde tutuluyorsa bu da yanlıştır.adam kayırmacılık,torpil kul hakkıdır ayrıca.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:27
Aslında islamcılar islamcılara karşı. İslamda haram yemek kul hakkı yemek haramdır amaaa şu anki iktidar ve reis hem müslüman olduklarını beyan edip hemde oy hırsızlığı yapabiliyor ve bana göre oyda kutsaldır ve kul hakkıdır. Neticede ha islamic terör ha islamic oy hırsızlığı islama vurulan büyük bir darbedir. Ha silahla ülkeyi ele geçir ha alavere dalavere mühürsüz oylarla
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:24
Ne demek islamcılar ? bu Cılar dan çektiğimiz yetmez mi müslümanlar bir bütündür ve cıları olmaz olmamalı. Bırakın bu tefrikayı da Ümmetin birliği için ne yaoacaksak onu yapalım hakan bey.
O k u r 21 Nisan 2017 19:28
2
Türkçeyi bilmeden siyaset konuşmak böyle olur. Fizikçi, kimyacı, futbolcu dediğinizde, fizik, kimya, futbol satıcısı mı aklınıza geliyor.
Perinçek Baba 21 Nisan 2017 13:38
Doğu Perinçek boşuna mı dedi Ak parti bizim safımıza geçti diye :))
Bir televizyon yorumcusu ne demek Sayın Hakan :)) Adı yok mu bu muhteremin :)))
O k u r 21 Nisan 2017 21:42
0
Karar Gazetesinin trol diye meşhur ettiği zatlardan biri. Hey hat gel gör ki, İslamcılar hakkında, Batı hakkında, Karar yazarlarının çoğu ile aynı görüşte imiş...
Siyasal İslam dünyada iflas etti.Bu ideolojinin yeryüzüne katabileceği hiç değer yok.bunu test ettik ve acı bir tecrübe ile yaşadık.Siyasal İslam selamet ve huzur getirmez aksine çürüme ve yozlaşma getirir.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:58
7
Siyasal İslam diye bir tabir doğru değildir. Dini hassasiyetlerini yüksek politikacılar olabilir. Bu politikacılar yozlaşıp dini istismar amacı olarak kullanabilirler. Günümüzde olduğu gibi. Sizin yorumunuz ise üzüm yemek için değil doğrudan bağcıyı dövmek için yazılmış. Derdiniz siyaset olmadığı, asıl sorununuzun İslam inancı olduğu anlaşılıyor.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 13:15
Vay hocaci vay
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 13:10
Kameralar karşısında inanç yapılmaz. Bakıyorum herkes birbirini takip ediyor kim ne yapıyor. Yaaaa kimin ne yaptığından kimene. Camiye gider gitmez oruç tutar tutmaz hele o dini sözleri ağızlarına almazlarmı aman koca koca adamlar kadınlar ......çarpıtılıp gidiyor islamiyet
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 13:06
Allah ile kul arasındaki işlere ne çok karışıyorsunuz? İslamiyet diyerek memleket bölündü. Bırakın herkes nasıl istiyorsa öyle inancını yaşasın.
Abdullah hasan 21 Nisan 2017 16:02
3
İsteyen istediği gibi yaşamak başkasının inancına sövmekmi oluyor, kendinizle çeliştiniz. Hakaret eden bir kişiye tepki veriliyor yazıda sen de kin kusmaya başlıyorsun.
fikrin namusu 21 Nisan 2017 13:02
İYİ Kİ KARAR VAR. HİÇ OLMAZSA FRAKLI FİKİR OKUYORUZ. İSTEYEN İKTİDARI ÖVÜYOR İSTEYEN ELEŞTİRİYOR. SEVİYE DE DÜŞMÜYOR
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 12:56
İlke namına ne kaldı ki? Güldürmeyin kendinize Hakan Bey. Siz en iyisi "devrim" kutlamalarınıza dönün, orada mutluydunuz.
çakma devrimler silsilesi 21 Nisan 2017 13:08
1
kardeş bunların Devrimleri borsa gibi :)))
erkan doğan 21 Nisan 2017 12:47
SAYIN YAZAR Sonunda istediğiniz oldu. Bak bölündük.Bu ülke bir daha iflah olmaz. Şimdi Müslümanlığınızın tadını çıkarın. Yakında sizi destekleyenler bunun karşılığını istemeye başlayacaklar. Hani diyecekler islami düzen. İşte o zaman mevcut durumunuzu bile koruyamaz olacak işbirlikçi, kafir ve din düşmanı damgası yiyeceksiniz. Orta doğu diye diye orta doğulu oldunuz.
türkbey 21 Nisan 2017 12:41
tv'lerde ve ekranlar her gün gördüğümüz sözde islamcı tipler toplumun her kesimini kutuplaştırdır. iftiradan çekinmeyen yalanı su içer gibi söyleyen bu tiplemeler en büyük zararı da islamcılara veriyor. ama bunu da görmesine rağmen kimileri bu tipleri hala yanından uzaklaştırmıyor. maalesef bu tiplerin oluşturduğu kamplaşma ortamı ülke içinde siyasal islam içinde müslümanlar içinde bir felaket. Allah sonumuzu hayr etsin.
Biraz adalet 21 Nisan 2017 12:25
Kamuda (ve gücün yetebildiği her yerde ) tasfiyecilik yıllardır var ama ucu size dokununca farkettiniz galiba.Bir yıl içinde bütün okul müdürleri imam hatip kökenli,din kütürü öğretmenleri,ve has partililerden seçildi mesela...Üst bürokrasiden bahsetmiyorum MEB okullarından bahsediyorum.Değil müdür ,müdür yardımcıları bile... O zaman haberiniz bile olmamıştır ya da sesiniz çıkmamıştır.şimdi tasfiye edecek kimse kalmayınca "demir çekirdek" kendi arasında tasfiyeleşiyor.Kolay gelsin.
ADALET BAŞKA NE Kİ 21 Nisan 2017 12:53
1
Hakan da bunu diyor ya birader : AKP'li İslamcılar, ahlakın, erdemin, liyakatın temsilcileridir. AKP yaptı ise, başkaca bir tahlile gerek yok; bizatihi meşrudur, adaletin tesisidir. Yersen ...
mehmetcik 21 Nisan 2017 12:19
Hakan bey, Mavi Marmara yola cikmadan once yazdiklarinizi hatirlayiniz, o ne siddet, o ne celal'di oyle... Reis'iniz 180 derece dondu, simdi sus-pus'sunuz, neden? Okuyuculariniza bir izahat borcunuz yokmudur?
Fırat 21 Nisan 2017 12:10
BOP projesi hala yürürlüktedir. Bunun aksini kanıtlayacak bir emare, ne batıda ne içimizde görünmüyor. Bunu göz ardı ederek ne Erdoğan'ı ne politikalarını, ne de islamcı vs pelikancı kavgasını analiz edemeyiz. Ümidim de yok açıkcası. Ülkenin kaderini belirleyecek bir seçimde, göz göre göre kanun çiğnendi ve oldu bittiye getirildi. Buna en çok müslümanların itiraz etmesi beklenirken sadra şifa verecek tek bir söz dahi duymadık. Pelikancıların ne olduğu suratlarından okunuyor zaten, asıl soru şudur ki: İslamcılar ne kadar müslüman?
Erdem 21 Nisan 2017 11:51
Geçen gün Sayın Kahveci için aşağıdaki tavsiyelerde bulunmuştum ki hem dünyasını(?) hem ahiretini(!) kurtarsın. "" Sayın Kahveci ülke uçuşa geçti bile sizin haberiniz yok, bayırı geçtik; uçurumdan aşağı yuvarlanıyoruz. İşte uçmak dedikleri bu. Diğer uçmayı da Sayın Göktürk ile gördük ki; bunda şaşıracak bir şey yok. Durumu en iyi siz ve bu gazetenin diğer yazarları bilirler. Önemli olan yola çıkarken, hatta daha yola daha çıkılmamışken zor zamanda destek olmak olmalı, değil mi? Ahde vefa bunu gerektirir de; bugünlerde "yolun sonunda ışık varken eller patlayasıcaya kadar alkışlamak" prim yaptıran. Daha önce sizi sevdiğimden taktiği vermiştim yine vereyim: Bütün duygularınızı, aklınızı, inancınızı ve hatta geçmişinizi bir kenara koyuyorsunuz. Ne derse dersin alkışlayıp ne kadar harika olduğunu söylüyorsunuz. Hatta geçmişinize sövülse "ne kadar hainmişim ne kadar harika bir tespit ama şimdi değiştim zaten benim de bir önemim yok asıl mutluk sizsiniz" diyorsunuz. Sonra mı? Gelsin makamlar mevkîler dünyalık menfaatler. Acı olan ne biliyor musunuz? Yukarda saydıklarım bu coğrafyanın yüzyıllardır değişmeyen taplosu ama sefer farklı olabilir sanmıştım... Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde. Ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde.""
Bülent 21 Nisan 2017 11:46
Bu tip ve benzeri tiplerin, kimi operasyon sitelerinin la yusel addedilen Erdoğan'ın yakınları tarafından beslenmesi, korunup kollanmasını görmezden gelmemeliyiz. Asıl mesele, Erdoğan neden bunlara yol verdi? Tüm mesele bu sorunun cevabında...
Akif 21 Nisan 2017 12:59
0
Bence KANDIRILMIŞTIR :)))
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:20
0
Böyle bir şey olabilir mi?!?
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 11:43
Eyvallah....
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 11:42
Eyvallah...
dssk 21 Nisan 2017 11:38
Bütün bu troller ve troliçeler Erdoğan ve Albayrak'a ait medya organlarında yer bulmaya devam ediyorlar.Eğer Tayyip Erdoğan bu isimleri bu medya organlarından kovmuyorsa bu açıklamaları destekliyor demektir.Hatta belki de kendi emriyle bu açıklamaları yaptırıyordur.Bütün bu olan bitenden habersiz olması imkansız.Madem AB ve ABD ile iyi ilişkiler kurmamız gerekiyor o zaman Gül,Davutoğlu,Arınç vb. için niye kraliçenin adamları denildi.Demek ki siz siyaset için yol arkadaşlarınızın itibarını sıfırlamakta hiçbir ahlaki ve etik yanlış görmüyorsunuz.Sizin imparatorluğunuzun devamı için diğer bütün 'figuranlar' harcanabilir.İşte büyük Ak parti davasının geldiği nokta budur.Güç gerçekten de öyle birşeymiş ki en samimi adamlarda bile zehirlenmeye sebep olabiliyormuş.Allah hepimizi bu fitneden korusun.
evin 21 Nisan 2017 11:35
fetönün tayyip erdoğanı öldürmek istediği iddiasına katılmıyorum. bunu isteseydi defalarca kez yapabilirdi. yaveri, korumaları bile fetöcü çıkmış birinden bahsediyoruz...neden eline fırsat geçtiği halde bunu yapmadığını ise bilmiyorum, birtakım beklentileri olsa gerek...
subay 21 Nisan 2017 11:35
sonunda uyandınız mı. son 5 yıldır bu aktroll haysiyet tetikçisi yalaka kindar münafık tiplerle doldurdunuz partiyi
Fer 21 Nisan 2017 11:34
Neden İslam kişi ile Allah arasında kalmıyor da mutlaka, siyasete, ticarete alet ediliyor. İşid'in İslam'ı kullanmasından rahatsızız da, memleket siyasetçilerinin kullanmasından neden rahatsız değiliz. O zaman teziniz şu mu; İslam siyasette, ticarette kullanılabilir ama nasıl kullanıldığına mı bağlı. Gerçek müslümanı ışığa tuttuğunuzda içinde, oy, para, koltuk göremezsiniz, gerçek müslüman ben müslümanım diye bas bas bağırmaz. Sahte müslüman geveze, gerçek müslüman 'lal'dir, çünkü o kalp diliyle konuşur.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:44
0
Allah razı olsun kardeş.çok doğru yazmışsın.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 11:34
Facebokta syn Albayrağın yazılarının paylaşılmasında engel mi olunmuş?paylaşamıyorum
Kasım Özdemir 21 Nisan 2017 11:25
Hakan bey 33 yıllık 'öğretmendim' şimdi ihracim. Bu süre zarfinda vatana millete devlete bir çöp kadar hainlik ettimse allah daha beterini en beterini versin. Hal bu iken beni ihrac edenler bu karar islami midir degil insani midir diye dusunduler mi? Ben yine de devlete güvenerek adalete döner diye bekliyorum. Ben beklerken Allah'ın öteki kulları da bekliyor!
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 12:49
1
çok beklersiniz Kasım Bey
Azad Mirzade 21 Nisan 2017 11:12
İslamcılar ve Pelikancılar mı. Ben şimdi Erdoğancı bir islamcı olamıyor muyum, bu mudur son bölünme noktamız yani?
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 12:54
3
İslamcı ne demek sayın Azad. Elektrikçi, sanayici gibi birşey mi? İslam üzerinden bir şey mi kazanıyor bu "islamcı"lar? Sadece müslüman olmak yetmez mi?
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 13:21
0
Aynı soruyu Erdoğancılık için de sorabiliriz. Sahi, ne olaki bu Erdoğancılık?
Akif 21 Nisan 2017 14:03
0
KAZANMIYORLAR MI, KARAR OKURU ?
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 14:19
0
Akif Bey , fikri sorgulama için sormuştum. Biz söyleyince yalancı, hain oluyoruz. Ancak kendi fikir yürütmeleriyle gerçeğe inanacaklar. Bir umut işte...
Muhittin 21 Nisan 2017 11:07
donemin basbakani , giderken bana mi sordunuz dedi, sayin Albayrak! boyle bir sey olmamis gibi yaziyorsunuz, durust olmak lazim degil mi?
Fırat 21 Nisan 2017 11:02
Hep bu reel politik safsatası bizi ilkelerimizden uzaklaştırdı, sütümüzü zehirledi, maksatı aştı. Sayın Albayrak, sizin de bir yandan pelikancılarla mücadele ederken diğer yandan pelikanın başıyla safları sıklaştırmayı önermeniz bu reel politiğin gereği midir?
Selam 21 Nisan 2017 10:46
İslamcıların hikayesi bitti. Artık söz cumhuriyetçilerde. Dikkat Kemalistler demiyorum! Ülkeyi Atatürkçü ve milliyetçilerin üst çatısı cumhuriyetçiler yönetecek. İktidar içindeki kayıkçı kavgası cumhuriyetçileri ilgilendirmemektedir.
Herhangi biri 21 Nisan 2017 10:09
Nicedir diyoruz fetöyle mücadele ediyoruz diye müslümanları avlıyorlar.içeri girenlere veya uzaklaştırılanlara bir bakın göreceksiniz bu gerçeği. Bu ülkede fetönün eli milli görüş(Saadet partisi) hariç tüm partilere özellikle de akpartiye değmiştir. Ama soruşturulanların çoğu milli görüş kökenlidir. Tedadüf mü? Yoksa birileri birkaç sene sonra yine " kandırıldık"diye ağlayacaklar mı?
Ömer Faruk 21 Nisan 2017 06:37
İslamcılık dedileri dinin sosyal hayata tatbiki değilmi ? Nasılki kelamın iman Fıkhın ameli Tasavvufun ahlakı Esas alması gibi Madem dininizin parçalara ayrılmasına razı oldunuz ey müslümanlar Islamcılıkda bu parçalardan biridir. Kelamsız fıkıhsız tasavufsuz bir İslam,islamdan başka bir din olacağından, aynı şey İslamcılık içinde geçerlidir. Zamanımızda herkes bu kısımların birinde ihtisas sahibi olabilir. Fakat diğerlerinden herhangi birini küçümserse başını dinden çıkarmış olur. " Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya, (senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra (O), yapmakta olduklarını kendilerine haber verecektir." En'am suresi
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 03:22
Her devrim önce kendi çocuklarını yermiş, uyanın artık.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 12:51
0
Aman uyandırmayın, bırakın keyiflenelim biraz.
KARAR OKURU 21 Nisan 2017 03:16
Çok geç kaldınız Hakan Bey. Biz ne zamandır uyarıyoruz 'yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih ettiler' diye ama siz daha dün Reis'in beka sorunuyla ilgili bir yazı kaleme aldınız, reis = islam aleminin ümidi manasına gelecek sözler sarfettiniz. Sakın şimdi bu pelikancılar reise rağmen böyle falan demeyin, artık reisinizden izinsiz kuş uçmuyor bu ülkede.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN