Back To Top
Suç İmam Hüseyin’in mi?

Suç İmam Hüseyin’in mi?

 - Son Güncelleme: 24.02.2018 Cumartesi 01:01
- A +

Doğu Guta’daki katliama yanarsın, ‘Hiç ağlama! Savaşı siz başlattınız’ derler...

Kadın tutsaklara tecavüz eden Şebbiha’yı lanetlersin, ‘Bunu savaşı başlatırken düşünecektiniz’ derler...

PKK/YPG’yi saf dışı etmenin gereğine işaret edersin, ‘Savaş çıkarmasaydınız böyle bir sorun olmayacaktı’ derler…

‘Siz’ dedikleri, Suriye Devrimi’nden yana tavır koyan herkes.

Başta AK Parti.

Bilhassa Ahmet Davutoğlu.

Benim şahsî sorumluluğumdan dem vuranlar da var.

Suriye’de savaş bizim yüzümüzden başlamış, 1 milyon Suriyeli bizim yüzümüzden ölmüş, 10 milyon Suriyeli bizim yüzümüzden mülteci olmuş, Halep bizim yüzümüzden yıkılmış, bütün bunların suçlusu bizmişiz!

***

Çocuk bedenlerinin üstünde sigara söndüren, bunu protesto edenlerin üstüne kurşun yağdırarak katliam yapan, sonra o katliamı protesto edenleri de katliamdan geçiren, böyle katliam yapa yapa barışçıl gösterilerden ümidi kestiren, silahlı devrim gruplarının kurulmasını kaçınılmaz kılan, masum sivillere ateş etmeyi içlerine sindiremeyen askerlere ordudan firar edip Özgür Suriye Ordusu’nu kurmaktan başka çare bırakmayan, sonra terörle mücadele adı altında şehirleri ağır bombardımana tutarak silahlı devrim saflarının kalabalıklaşmasına yol açan Esed rejimi?

Her şeye rağmen sütten çıkmış ak kaşık olsa gerek, çünkü ona hiç toz kondurmuyorlar.

Suriye’de kan akmaya başladıktan altı ay sonra bile hâlâ Esed’le diyaloğu sürdürerek şiddetin kontrolden çıkmasını önlemeye çalışan, Hama şehri rejim güçleri tarafından acımasızca bombalanırken bile barıştan ümidi kesmeyip Esed’e ‘Yapma etme’ diye yalvaran AK Parti’yi savaş manyağı saldırgan, hadiselerin en başından beri ‘Vur, kır, yak, yık, biz sonuna kadar arkandayız’ diyen İran’ın tam desteğiyle dünyanın en korkunç savaşlarından birine aşk ve şevk ile dalan Esed’i ise masum kurban gibi görürler, gösterirler.

Esed’in zulüm ve savaş yolundan sapmayacağı iyice anlaşıldıktan sonra mazlumların ve dolayısıyla Suriye Devrimi’nin yanında saf tutan Türkiye’nin hakperestliğini yadırgar, Esed’i zulüm ve savaş yolunda ısrar ettiren İran ve Rusya devletlerinin alçaklığını alkışlarlar.

Barış havarisi ayaklarına yatsalar da, Esed ve müttefiklerinin -daha doğrusu ağa babalarının- korkunç şiddetiyle zerre kadar dertleri yok bunların.

Biz “IŞİD”in vahşetini lanetleriz, zulme sapan başka grupları da ‘bizdendir’ demeden kınarız, onlar ise Esed-Hamaney-Putin çetesine ne olursa olsun toz kondurmazlar; yine de bizi koyu taassup sahibi olmakla suçlayıp kendilerine aydınlığı yakıştırırlar.

Hümanist mümanist takılırlar ama Esed ve müttefikleri tarafından öldürülen çocuklar için dökecek bir damla gözyaşları yok.

Sorsanız devrimci mevrimci olduklarını söylerler ama zulme isyan edip canları pahasına devrime kalkışan kahramanlara zerre kadar saygı duymazlar.

‘Onlar dinci faşist’ deyip geçerler.

Sanki ‘dinci faşist’ dedikleri gruplar marjinalken ve silahlı devrim hareketinin bayraktarlığını rejim ordusundan ayrılan seküler generallerin komutasındaki Hür Suriye Ordusu yaparken devrime destek vermişler gibi!

O zaman da ‘Emperyalist Amerika’nın uşakları’ deyip geçiyorlardı.

Köşeye sıkışınca ve İran’ın yardımları da kâr etmeyince Esed’in imdadına koşan Rusya da emperyalist değil mi?

Emperyalistse emperyalist, onca tutarsızlığa bir de bu tutarsızlık eklenmiş, ne gam!

PKK/YPG sevicilikleri sayesinde ABD emperyalizmiyle de barışmış bulunuyorlar zaten.

Neyse, fazla üzerlerine gitmeyelim, yoksa tutarsızlıklarından da bizi sorumlu tutar bu utanmazlar.

‘Siz Suriye’de savaş başlatmasaydınız biz bu çelişkilere düşmezdik, tutarsızlıklarımız da sizin suçunuz’ derler.

***

Savaşı biz başlatmadık, kendi halkına kurşun ve bomba yağdırarak Beşşar Esed başlattı.

Suriye Devrimi’ni de biz başlatmadık, Suriye halkının yiğit çocukları başlattı; bizden talimat alarak başlatmadıkları gibi bizim talimatımızla durduracak da değildiler.

Bunu söylediğimiz vakit, suret-i haktan görünerek devrimcilere şu şekilde yüklenenler de var: ‘Davalarında ne kadar haklı olurlarsa olsunlar, altından kalkamayacakları baştan belli olan bu işe hiç girişmemeleri gerekirdi. Suriye’yi göz göre göre ateşe attılar, yazık ettiler.’

Arkasından ‘Madem iş buralara kadar geldi, öyleyse bize düşen mazlumların yanında durmak ve Suriye Devrimini desteklemektir’ deseler, hiç değilse Halep yahut Doğu Guta bombardımanında can veren masum siviller için üzüldüklerine dair bir işaret verseler, iyi niyetlerine inanacağım; ama yok işte, yok.

Her şeyin suçunu devrimcilere yüklüyor, onlara her belayı müstahak görüyor, onlarla beraber olan çoluk-çocuğa da acımıyorlar.

Bunların mantığına göre Kerbelâ faciasının suçlusu Yezid ve adamları değil, Yezid’in gayri meşru ve zalimce yönetimine başkaldıran, etrafında sadece 72 kişi -kadın ve çocuklar dahil- kaldığında ve o küçücük ordusu susuzluktan kırılmak üzereyken bile zalim rejime boyun eğmeyip Yezid’in binlerce askerine meydan okuyan İmam Hüseyin’dir!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ebu Zerr 28 Şubat 2018 06:52
Ne alaka. Resmen çuvallamışsın. Mevcut kahpe düzene başkaldıran devrimcidir. Statukocu ise gelişmeyen, güce yaslanan ve hatta tapandır. Konformizmdir. Suya sabuna dokunmayan ve laftan başka bir şey üretmeyendir. Devrimci ise eylem adamıdır. Cesaret ister. Ve de ezilmişlik. Bu her adamın harcı değildir. Sadece çileyi göze alanların harcıdır. Burda ne din, ne inanç, ne de ideolojidir aslolan. Devrimcilik samimiyetle herşeyi göze alarak cesaretle haksızlığa karşı bir duruştur. Onurdur. Bu ne senin, nede güçten beslenenlerin özelliği degildir. Hele dinden ve ı
Zulme sessiz kalan, dilsiz şeytandır.
KARAR OKURU 25 Şubat 2018 16:28
Allah razı olsun. Elinize sağlık
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 23:32
Bu kirli savaşın oyun kurucuları ne Akp ne Esed üst akıl planlıyor oyuncusunu seçiyor Türkiye’de AKP Mısır’da sisi Rusya’da Putin Amerika’da Tramp Almanyada Martin Schulz Merkel Fransa Yunanistan aklınıza ne kadar ülke varsa politikacılar muhalefetiyle hükümetbaşkanlarıyla hep ayni el tarafından seçilmiştir. Halklara sürü diye bakılıyor onları güdecek argumanlar iyice araştırılıp genelde keli olan olan narsist insanlar çoban olarak seçiliyor ülkelere göre argumanlar değişiyor en kolayı islam ülkeleri dini pazarlıyorlar ve çokta başarılı oluyo
Bozoklu 24 Şubat 2018 22:38
Sayın Albayrak; yazılarını okurken ister istemez gözüm yazıyla ilgili yorumlara kayıyor. O kadar saçmalayanlar var ki elime geçseler alayını meşe sopasıyla döverim. Samimi, içten doğru yazılarınız var. Ama yorumcularınız felaket sinir. Lütfen yazılarınızı yoruma kapatın yazılarınızı huzur içerisinde okuyalum. Lütfen....
Karar okuru 24 Şubat 2018 21:52
Absurd bir kıyaslama .orada Ruhlarin işgal edilmesi söz konusuydu. ..oysa bugun geyet basit tespit Gücün Kanunu var bugün bu kadar basit. .
kemal yonucu 24 Şubat 2018 20:45
Biraz eleştirilince şerazedan çıktınız Hakan bey ! Tıpkı eleştiri sevmeyen yüksek tepelerde ki sayın büyüklerimiz gibi! Darfur katliamlarına seyirci kalacaksınız, tek satır yazmayacaksınız ama iş Esad'a gelince kendi halkının katili diyeceksiniz (ki buna ben de katılıyorum) tutarlı olup bütün katillere 'katil' diyemiyorsunuz.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 17:45
Milli siyaset nasıl bir şey kime göre nasıl değişiyor yanı başınızda bir terör koridoru açılıyor ülkemizde buna doğal olarak müdahale ediyor. Tüm ülke olarak kayıtsız şartsız desteklememiz gerekmezmi? Aynı durumda başka parti iktidar olsa ben desteklerim. Hiç kompleks yapmadan ve aptalca mazeret üretmeden. Allah ülkemizi bağnaz ve fosilleşmiş beyinsizleden korusun.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 17:31
Batı bu ortamı 100 yıl önce hazırlamış çoğunluğun başına azınlık ve aşağılık Esad ailesini getirip bela etmiş. Vakti gelince de müslüman mazlum kıyımı veTürkiyi sıkıştırmak için kullanıyor. O masum halk azınlık ve zorba yönetime daha ne kadar tahammül edeceklerdi. Arapların meselesi diyenlere gelince Müslümanlar kardeştir diyor Yaratanımız.. Müslüman olmayanlar özgürdürler istedikleri gibi yorumlayabilirler.. Haktan yana olanlar muhakkak kazanacaklar, diye bildirir Rabbimiz.. Rabbimiz bizi zulmedenlerin safında olmaktan muhafaza eyle.. Ölüm o sa
kürşat 24 Şubat 2018 14:57
Meclisten bir yardımcı doçentlik yasası geçti ve yardımcı doçentler maalesef unvan ve hak kaybına uğratıldı. Bir alt unvana düşürülüp geri dönecek FETÖcüklerine yer açtılar. Lütfen bu konuda da yazın.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 13:50
Ortadoğuda başardıkları kültürel yıkım ve büyük tahribat umdukları sonucu vermedi emperyalistlerin. Beklemedikleri diriliş gerçeğe dönüşüyordu ki; B planı uygulandı: Büyük vuruş, maddi tahribat, insanımız ve sembol şehirlerimizin ve ülkelerimizin alt üst edilmesi. Sıra Türkiyede derken acıyla, belki bir faydası olur uyanmamıza...
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 19:48
2
ne dirlişinden bahsediyon adamım 150 senedir bi dirilimedi gitti
Ayşe Kaya 24 Şubat 2018 13:43
Ben de bu yazıyı bekleyenlerdenim.İdeolojik saplantilari gözlerini bürümus, masum çocuklara yapılan zulümleri, tecavüz ve iskenceleri en ufak bir üzüntü duydugunu belirtmeden hemen siyasi yoruma bağlayan insanları anlamıyorum. Dünya bunlar yüzünden mi bu halde?maksat üzüm yemek değil bagciyi dövmek. Biliyorum bu yorum çıkarsa sırf muhaliflik adına begenmeme butonu defalarca tiklanacak. Zaten hakan beyi de çoğu kişi ideolojik kinini kusacak bir yer bulmak için okuyor sanırım. Bilgi yok, okuduğunu anlamak yok, vicdanlar paslanmış.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 15:43
0
ayşe kaya! samimiyet istiyorsan samimi olacaksın. türkiyede denetim dışı kaç tane çocuk yurdu var? bu yurtlarda açığa çıkanlar örtbas edilmişken, çocukların başlarına neler geliyor biliyor musunuz? burdan vazgeçtik, hem kadınlara, çocuklara tecavüz edilmesin deyip, hem de savaş kışkırtıcılığı ne oluyor? ahlaklı tavır mı? savaş her türlü kötülüğün meşru olduğu alandır.
B 24 Şubat 2018 13:33
Sayın yazar haklısınız. Ama Esad kalıyor. Şu an Kaddafi'yi, Saddam'ı, Hüsnü Mubarek'i konuşan var mı. Yok. Çünkü onların gitmesi ve ülkelerinin rezil perişan olması'da şu taptığınız demokrasi yüzündendi. Ama Esad kalacak. Esad'ın yenilmesi demek, Rusya ve İran'ın yenilmesi demek. Ardından Türkiye'nin parçalanması demek. Sizde bunu anlayın.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 13:29
Arapların iç savaşını kendi iç meselemiz derseniz işin işinden çıkamazsınız.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 13:19
İŞİD ilk çıktığı zaman halk bu örgüte karşı büyük bir sempati beslemiş, Emperyalist devletlerin kurduğu düzeni bozan kahramanlar olarak görmüştü. Konjonktür değişti en fazla övenler, en çok sövenler oldu. Oyunu en başta görüp, karşı çıkanlar ise örgütçü yapıldı. Dün savunduğunu bugün inkâr etmek, hatalarını başkasının üstüne yıkmak, bu kadar kolay mı? Gücün ele geçtiği yerde onur durmuyormuş.
engineer 24 Şubat 2018 12:36
sn Albayarak suriye devrimi mümkünmü sizce,yoksa bu inat iç savaşın uzun yıllar sürmesine ve dikkat çektiğiniz acınası durumların devamına sebep olmasın?rusya iran ve çin devrime geçit verecekmi sizce? acınacak hallere acımayanlar için "merhamet etmeyene merhamet olunmaz" tehdidini hatırlatalım, yalınız bu savaşı bitirecek olan girişimler önemli,savaşa benzinle gitmek iyi değil sadece,bakınız 1.çeçen savaşını çeçenler kazandı ama 2.savaşta yarım milyon çeçen hem de kendi soydaşları tarafından katledildi,sonuç?
karar okuru 24 Şubat 2018 12:23
Önce şu incirlikten kalkıpta ıraklı bebelerin ölmesine neden olan ABD uçakları ile ilgili bir yazı yaz. Sonra Mavi Marmara da şehit kanları milyon dolarlarla takas edilenleri yaz. Sonra Libya yı parçalama harekatını yazarsın. Sonra Esed e kim masum diyorki. Esed babası gibi diktatör zalim bir adam. Diyoruzya hep müslüman aklını kullanmalı diye. işte sen bunu anlamıyorsun. Suriyedede kandırıldım demiyorsun ve kendi kendine vicdanını rahatlatmak istiyorsun. Kandırılmanın acı maliyeti 1 milyon ölü insan. Tıpkı ırakta olduğu gibi. İran yanlısı şii iktd
HACI MURAT 24 Şubat 2018 11:26
" desteklememin adı" değil, "desteklemenin adı" olacaktı.Yani şahsımla ilgili değil,genel bir durumu ifade etmek istemiştim.Telefon klavyesinde bir birine yakın duran harflere yanlış dokunmak sıklıkla oluyor. Kişisel açıdan da aynı ithama muhatap oluyorum.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 14:57
6
Hacı murat üzerinden güya hükümete vuruyor islamcı kesimmiș ahlak yokmuș ölmüș çocuğu yuhalatmıș bu nasıl bir beyin aman allahım yazar güzel bir yazı yazmıș bu așağılık mahlukların tutarsız ve iğrenç tutumlarını anlatıyor ve bu yorumcu iğrençliğine devam ediyor. dünyada çocukların ölmesinden aç kalmasından daha kötü ne olabilir ey vicdan sahipleri
HACI MURAT 24 Şubat 2018 10:29
Hakan Albayrak bu yazısı ile yazısında söz konusu ettiği eleştiriyi yönelten çevrelere cevap verdiği gibi burada o çevrelerin sözcülüğünü yapan yorumculara da cevap vermiş oluyor.Haklı ve yerinde bir cevap bu.Zaten buradaki yorumcuların çoğuna göre bir köşe yazısı iktidara bir eleştiri yöneltiyorsa bir anlam ve değer kazanıyor. Aksi takdirde gereksiz bir yazı sayılıyor.İktidarı eleştirmek bir hak olarak görülüyor,desteklememin adı ise trollük.Adalet,demokrasi deyip başka bir şey demeyenler yapıyor bu adaletsizliği.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 12:06
3
hacı murat! sizde ahlak yok. ahlaklı imiş gibi yazılar yazmayın. geçin bunları. olaylar karşısındaki tavırlarınız, dahası olaylara karışanların önemli bir bölümü islamcı kesim. ensar vakfı karşısında ne tavır aldın. ölmüş çocuk yuhalatılırken vicdanında en ufak bir sızlama oldu mu? mümkün değil, sizde vicdan, insanlık ölmüş. şimdi üç kuruşluk ahlakınız ile insanlara ahlak dersi vermeye kalkışıyorsunuz.
HACI MURAT 24 Şubat 2018 13:56
9
Söylediklerini aynen şahsına iade ediyorum karar okuru 12.06.Benim söylediklerimin ispatı oluyor senin söylediklerin.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 09:19
İcerigine 100% katildigim bir yazi. Musluman oldugum icin kalbim “ama...”lara izin vermez
Sorgulayıcı 24 Şubat 2018 09:18
Akif beki de eleştirilere takmış siz de. Eleştirilere olgunlukla yaklaşırsanız bu sizi geliştirir. Çünkü bu eleştiriler sizi islamcı çizginin bazı hayalperest noktalarında uyarıyor ve düşünmeye teşvik ediyor aslında. Tabi tersi de olabilir. Şayet sabit fikirliyseniz önce kızarsınız bu eleştirilere. Sonra suya sabuna dokunmayan yazılar yazmaya başlarsınız.
Alper Alihan 24 Şubat 2018 09:06
Hzn. Hüseyin'i Kerbela'da katleden yezidin kendisi İslâm halifesi ordusuda İslâm ordusu. Görünüşe göre sözde İslâm halifesi ve sözde İslâm ordusu olan bu hainler ordusu , İslâm dininin ve Allah'ın resulü peygamberimiz Hz. Muhammed'in sevgili torunu Hz. Hüseyin'i Kerbela'da acımasızca katlederken o günkü gaflet içindeki müslümanların ne acıki Hz Hüseyin'i sahip çıkmadıklarını ve bu katliama seyirci kaldıklarını görüyoruz. Bu gün de Suriye'de Irak da ve dünyanın birçok ülkesinde müslümanların katledilmesine seyirci kalmamız da aynı şekilde de
cevat karakalem 24 Şubat 2018 04:43
Turkiye'nin politikasini Suriye krizinin ana nedeni gibi sunanlara kesinlikle katilmiyorum.Biz hicbir sekilde mudahil olmasak bile durum hic farkli olmazdi.Asil neden baskici rejimin halkin ciddi bir kesiminin taleplerini reddetmesi ve acimasizca bastirma yoluna gitmesi, aynen 40 sene once kadar Hama'da yaptigi gibi.Genelde Davutoglu doktrini(bolgesinde lider ekonomik,soft power ve diger bolgelerde de bayrak gosteren Turkiye) ve ozelde Suriye politikasinda ana hatlariyle bir yanlis gormuyorum.Turkiye'nin sanssizligi Obama naifligi ve pasifligi oldu.Taktik hatasi ise bunu zamaninda okuyamamasi.
KARAR OKURU 25 Şubat 2018 16:31
0
Oduncunun hiç suçu yok diyorsun yani Sn.Karakelle...
Objektif 24 Şubat 2018 03:34
Yüzde yüz katılıyorum abi ayrıca birde Suriyeli ler niye savaşmıyor yan gelip yatıyor derler Suriyeli'ler ordumuzun yanında savaşınca da vay bunlar terörist derler.Eğer esedle aramız hiç bozulmasaydı vay Erdoğan, zalim diktatör esedle kolkola ona tavır almıyor derlerdi.Eğer Kuzey Suriye'ye girmeseydik ve bir pkk devleti kurulsaydı bu seferde vay Erdoğan hiçbirşey yapmadı ve ordumuz şimdi savasmayacak ta ne zaman savaşacak derlerdi.Sen canını sıkma Hakan Bey milletimiz bunları çok iyi görüyor.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 03:15
Esad gitse bile Suriyede bir demokrasi olmaz. Demokratik bir yönetim kurulsa da uzun ömürlü olmaz. Ne yazıkki ortadoğu halkları kronik vaka bizde dahil adalet,eşitlik,hak,hukuk,demokrasi kavramlarıyla ciddi sorunları var hazmedemezler.Birde dış güçler var tabi.Herkes kendi borusunu öttürmenin derdinde! Ancak,bir despot gelip yönetecek veya zor kullanarak yönetimi ele geçirecek onlarda gücün karşısında sinip razı olacaklar, başka türlü istikrar sağlanması mümkün değil benim kanaatimce, onlar bundan memnun olurlar aynen Mısır'da olduğu gibi veya emperyalistle
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 11:30
0
Bizimde derdimiz demokrasi zaten, bizde o kadar çok var ki demokrasi taştı Suriye 'yi bu hale getirdi.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 14:13
2
Bu coğrafyada, demokratik seçimlerle işbaşına gelen güçlü iktidarlar bir süre sonra tek adamlığa doğru evriliyor. Ne gelirse cehaletten gelir. Eğitim şart !
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 01:08
Ah hakan bey ahh. Önceki yazilarinizda sık sık geçen "ittihadı İslam" fikrinizin, öngörülerinizin, daha doğrusu bu " hayal dünyası" içindeki yazılarınız içinde bir eleştiri yazısı yazsanız. Sizden çok şeymiş istemiş oluruz?
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 00:53
Ne güzel bir yazı
hamdi 24 Şubat 2018 00:53
size bu misyonu kim verdi esadın da saddam ve kaddafi gibi yıkılacağını düşünmenizden kaynaklandı bunlar putine niye çete diyorsunuz onlar olmasaydı içsavaş anadoluya çoktan sıçramıştı oluk oluk kan akardı amerika israil suudi çetesinsen niye bahsetmiyorsun, niye ortadoğuda fikirleriniz israille paralel kürdistanı niye desteklediniz afrin nereden niye çıktı bunları idrak edemeyecek bir kitlede oluştu ama kader bop u esada gelince niye tıkadı hiç düşündün mü islamın tehlikeye girmesine hangi el dur dedi herşey tmm ken barzaniyi hangi el yok etti bu gizl
Has Parti 24 Şubat 2018 00:34
Sayın yazar, yalan söylemiyorsanız kandırılmışsınız. Sadece İsrail'in güvenliği için Suriye bu hale getirildi, bu Türk halkına böyle anlatılamıyacağı için 'Yeni Osmanlıcılık' adı altında sunuldu. Bizi değil Akparti 'yi kandırdılar. Eleştirilerin çoğu haklı maalesef. 5 yılda' dünya gücünden, beka meselesi olan bir devlete dönüşmüzseniz, bunun tek sebebi kötü yönetilmektedir, ehil olmayanların yönetmesidir devleti, sonu cehennemdir bunun. Meselenin özü 'Suriye bizim iç işimizdir' kibiridir, kibir gerizekalılığa mahsus bir şeydir.
Hacı Yatmaz 24 Şubat 2018 00:28
Madem bu bir devrim o zaman suriyeli gençler taksimde gününü gün etmeyi bırakıp devrimlerine sahip çıksınlar.Ayrıca bizim ödediğimiz vergilerle ümmetçilik oynamayı bırakın.Madem suriyeliler sizin kardeşiniz kendi paranızla yardım edin, devletin parasıyla değil.
KARAR OKURU 24 Şubat 2018 13:52
1
Haklısın Hacı yatmaz zira devrim falan yok ortalıkta, çirkin bir savaş sürdürülüyor.
Merve Yıldız 24 Şubat 2018 00:22
Madem bir iç savaşa önayak oldunuz gereğini yapacaktınız Hakan Bey.Muhaliflere uçaklara karşı silah verecektiniz ve nargile cafelerde kız kesen, suriyeli gençleri cepheye gönderecektiniz.Zahmetsiz rahmet olmaz bunu en iyi siz bilirsiniz.Bunlar sizin politikanız ve onun sonuçları.Kimi eleştirecektik cehape zihniyetini mi?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN