Back To Top
Türkiye’nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

Türkiye’nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

 - Son Güncelleme: 19.10.2019 Cumartesi 08:21
- A +

Amerika Birleşik Devletleri ile anlaşma sağlandı, Barış Pınarı Operasyonu’na 120 saat ara verildi.

Anlaşmaya göre ABD, Suriye’nin Türkiye sınırında mevzilenen PKK/YPG’li teröristlerin “güvenli bölge”den çıkmasını ağlayacak, onların “güvenli bölge”deki ağır silahlarını toplayacak ve mevzilerini imha edecek.

“Güvenli bölge”nin kontrolünün “öncelikle” Türkiye’ye ait olması da anlaşmaya bağlandı.

ABD ve PKK/YPG’li yoldaşları önümüzdeki 120 gün içinde “güvenli bölge” ile ilgili taahhütlerini yerine getirirse, Barış Pınarı Harekâtı sona ermiş olacak.

Peki “güvenli bölge” tam olarak neresi?

Nerede başlayıp nerede bitiyor?

Anlaşma metninde bu hususa açıklık getirilmemiş.

“Öncelikle” ne demek?

“Güvenli bölge”nin kontrolünde Türkiye ile ABD arasında bir görev dağılımı olacaksa, tam olarak nasıl olacak?

Kontrolün “öncelikle” Türkiye’de olması, “güvenli bölge”deki asayiş faaliyetlerinde tayin edici rolü Türkiye’nin oynayacağı anlamına geliyor mu gelmiyor mu?

Bu husus da muğlak.

Muhatap, güvenilmezliğin kitabını yazan ABD olduğu için tereddütlerimiz var; ama meselenin daha fazla kan akmadan barışçıl bir yolla çözülebileceğine dair ümidimiz ağır basıyor.

***

Türkiye ne yapacağını önceden söylemişti ve evvelce yaptıkları (Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı) yapacaklarının teminatı idi.

Madem bu iş anlaşma yoluyla da oluyordu, ABD niye silahlar konuşmaya ve kan akmaya başlamadan önce gereğini yapmadı ki?

Türkiye’nin terörle sonuna kadar mücadele konusunda ‘blöf’ yapmadığı ve aptal yerine konarak oyalanmaya gelmediği, tehditlere de pabuç bırakmadığı artık iyice anlaşılmış olmalı.

ABD’nin aynı hatayı tekrarlaması ihtimaline istinaden bir kere daha: Türkiye’nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. 

Kabadayılık taslamasınlar, aptallık etmesinler!

TRUMP’IN MEKTUBU

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı 9 Ekim 2019 tarihli mektubu yorumlayayım, Trump’a bir çift laf edeyim diyorum; ama zihnimden geçen ifadelerin en ağırbaşlısı “soytarılık” olduğu için bundan vazgeçsem daha iyi olacak. (O mektup, malum ifadelerin haricindeki kısımları karalanarak ve başına “ABD Başkanı Sayın Donald Trump’a” yazılarak iade edilmeliydi.)

Millete bakıyorum, siyasete bakıyorum, ekseriyet içine tükürüyor Trump’ın mektubunun. Ne güzel.  En güzeli, bu tavrı Erdoğan’ın muarızları olarak bilinen kimselerde de görebilmek.

İçimizde Trump’ın Erdoğan’a hakaret etmesinden, hatta Türk ekonomisini mahvetme tehdidini tekrarlamasından haz duyanlar da yok mu? Var. Onların zavallılığı konusunda zihnimden geçen kelimeler de çok fena. Geçelim.

Trump’ın Erdoğan’a hakaretlerine -kaideyi bozmayan istisnalar hariç- milletçe verilen tepki ve en yaman Erdoğan muarızlarının bile bu tepkiyi paylaşabilmesi, milli birlik ve beraberliğin bütün ideolojik ve siyasi farklılıklara rağmen mümkün olduğunu bir kere daha gösterdi.

İçerideki siyasi tartışmaların şiddeti azaltılsa, en tabii demokratik rekabeti ölüm kalım savaşı gibi görme huyundan vazgeçilse, memleket meselelerinin esenlik içinde tartışılabileceği bir ortam oluşturulsa, taraflar birbirinin demokratik olgunluğundan emin olabilse, kimse karşısındakinin antidemkoratik ve hukuk dışı yollara tevessül edebileceği endişesini taşımasa, ‘Ben onu mahvetmezsem o beni mahvedecek’ dedirten tansiyon düşürülse, bitti gitti işte; iri olduğumuzun, diri olduğumuzun, HEP BERABER Türkiye olduğumuzun resmidir.

NURİ PAKDİL’E VEDA

Tevhidî duruş timsali devrimci yazar, şair, hatta şiirin ta kendisi Nuri Pakdil vefat etti.

Nasipse bugün ikindi namazından sonra Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının ardından Taceddin Dergâhı’nda defnedilecek.

Rahman Allah’tan ganî ganî rahmet diliyoruz ustamıza.

Geride bıraktığı birbirinden güzide eserlerini bereketlendirerek Nuri Pakdil gibi muvahhid nesillerin yetişmesine vesile kılsın Rabbimiz.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Fevkalade güzel...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 19:40
Sozde "Guvenli"bolge Idlipteki cihatcilar icin isteniyor. Orada iki milliyon kadar cihatci ve ailesini alip oraya yerlestirecekler. Putin ile gorusme bunun uzerine kurulu. Abd de bunu onaylamis gorunuyor.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 19:21
Dogru " yaptiklariniz (bir islamci olarak sorumluluk da aldigina gore) yapacaklarinizin garantisi". Tarih mutlaka yapilan tecavuzlari, katliamlari yazacaktir. Dersim, uludere, helepce, afrin, tek tek solunuzda oturan melek tarafindan not ediliyordur. Allaha cok sukur ki seninle ayni cennet veya cehennemde olmayacagiz.
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 14:47
Bu kadarlık GÜCÜMÜZLE anca bu oldu. Onca Gürültü, Patirtiya ( icimizdeki Hainler dahil) rağmen Oyunu, Tezgahı BOZDUK, DAĞITTIK. ..Herkeste gitti MAKYAJ ODASINA. .:)))...KILIK, KIYAFET DEĞİŞTİRİP, Makyajlanip Tekrar başka bir YÜZ ile ortaya cikmak için. :)))..Artık SERBETLENDİK. ..bize daha bişey olmaz. Allahın izniyle. .Sen YENİLMEZ KUDRET ve HİKMETİNLE. .Tuzakları BAŞLARINA ve Aralarına dola. .Son İSLAM KALESİ Bu Topraklar. .!..ve Yüce Şehid,Gazi Torunlarıyız. .Siperlerdeyiz Her Daim. .!
Karar Okuru 19 Ekim 2019 18:30
1
Bir şey olmadı. General Mazlum denen ne idüğü belşrsiz PYD mensubunun ok dediği planı kabul ettin. ABD akıllı ol dayılanma dedi iki ABD yetkilisi geldi işi durdurdu. Tabi bu kötü de değil ama daha akıllı ve medeni yol bulunmalı. Bu iş maalesef Ham Türk ve Kürt aklı ile zor.
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 23:36
2
Dertte ortakiz. Fakat nasıl yol bulmamız lazım. Küçük büyüğe Uyması lazım. . 1000 yildan fazla Öncülük etmiş TÜRKLER. .İSLAMA HİZMET ETMİŞLER. ..Batı TÜRK (bütün etnik kökenleri) =MÜSLÜMAN diye okur. Türk Milleti bütün Etnik Kökenleri birlestirmis. Aslında yeni bu Ayrılık,Gayrilik Batı öğretti. 200 yillik..Biz bilmeyiz, bilmedik Ayrı, Gayriyi, IRKÇILIK olmadı bu Topraklarda. Yine olmaz. Ic politika ve Siyaset Üstüdür. Yeterki UYANIK olalım. Üstünlük Islami Ahlaktır. TEK GERCEK BUDUR. .saygılar.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 13:58
Sayin yazar, klasik islamcilardan farkiniz yok. Birde ummetciyim diye gecinirsiniz. Siz, uzak diyardaki muslumanlara cok yakin, yani basinizdaki sizinle beraber yasayan kardeslerinize cok uzaksiniz. Niye?
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 13:15
100 bin kafa kesen cihatcıyı ne yapacagız onu söyleyin bir zahmet
PKK'nın salıverdiği 256 tanesini ordumuz iki günde teslim aldı. Kukla terör örgütlerini bahane edip ABD lejyoneri teröristlere kimse sahip çıkamaz... Bütün teröristler bit gibi ezilecek...
Demokrat mùslùman 19 Ekim 2019 14:42
3
O.100 bin talanci.katil.soysuz kafa kesen cihatçi çetelerden bizim Devlet Suriye milli ordusu diye bir ordu yaratti. Bu orduya destek vererek Kùrdleri yerinden.yurdundan sùrecekler.
Türk oğlu ! 19 Ekim 2019 16:51
3
İki katlı bahçeli villar yapıp, tarlalar dağıtacağız kendilerine.Döwlet irkanımızın hayali bu.Burdaki nargileci korkak bedavacılar, gitmeyeceğine göre, herhal onlara verirler.Tabi Esat-Putin vs. izin verir mi o ayrı.Bu evleri başkasının ülkesinde nasıl yapacakları da apayrı.Esat, bura benim deyip, evlere el koyup pkk'lılara verirse bir ayrı.Yalandan kim ölmüş, milleti kandırmak için Suriyelileri oraya yerleştireceğiz de yiyen yisin, yimiyen de n'aparsa yapsın.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 19:37
1
Ofkeli musluman genclere hakaret etmeyin.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 12:48
He he.. Milleti iyice salak yerine koymaya başladınız. Yazılarınızı son 2 yıldır okuyorum. Eskisini bilemiyorum. Eskinden de mi böyle hamur kıvamındaydınız? İçine girdiğiniz kalıbın şeklini çok güzel alıyorsunuz.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 19:43
0
Daha once birkac kere yazdim; Hakan Bey'in inandigi bir dava yoktur. ikidebir renk degistirir.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 12:41
Evet resmi kafa resmi paradigma.. Allh merhaba belasını versin. Kürde saldırı terörle mücadele. Hepiniz ulusalcosı ümmetçi si perinçek i cübbeli si hepiniz aynı çuvsldssınıx aynı saf.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 14:36
5
Sakin ol şampiyon. Kürd'e saldıran yok. Terör örgütlerine saldırılıyor. Bu Kürd ırkçılığını da bırakın bence 21.yy'da ırkıçılıkla bir yere varamazsınız.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 21:30
1
14:36...Sanki Turkler'in buyuk cogunlugu Irkci degil. "Kurd'e saldiran yok" diyerek kimseyi aldatamazsiniz. Gecti o gunler. Bir haftada 130 Kurt evini barkini kaybetti, multeci oldu. Kimsenin umurunda degil. Bu harekat Turliye'nin Kurt Sorunuyla ilgilidir ama boyle cozulmez. Bu bir insan haklari sorunudur cunku.
KARAR OKURU nedim 19 Ekim 2019 12:44
Mustafa Öztürk ün yazdıklarına ne diyorsun? Allah'ın diniyle ilgili değerlendirmeler yapman gerekmez mi? tanıdığımız h.albayrak İslam dışı ondurt asırlık İslam medeniyetine karşı durup batı felsefi merkezli din anlayışlarını kutsayanlara bir şey derdi bildiğimiz yazar...Değer susmaniz,dunyaluginiz ve gazetenin misyonu için?
Kazım TANRIVERDİ 19 Ekim 2019 12:07
Orta da somut bir sınir yoksa,bu anlasmanın ne faydası var.Halkbank dosyasi ıle mektup da belirtilen senin işlerini hallettim tehdidi neyin nesi,hangi özel ısler bunlar.
Bir eğitimci 19 Ekim 2019 11:24
Yazar diyor ki; "Trump’ın Erdoğan’a hakaretlerine milletçe verilen tepki ........ ideolojik ve siyasi farklılıklara rağmen mümkün olduğunu bir kere daha gösterdi." Sayın yazar mektup cumhurbaşkanının nezdinde devletimize yapılan bir hakarettir. Tabii ki kamuoyu birlik olacak. ancak mektubun cevabı çöpe attık veya operasyon yaptık olmamalıydı. Mektup gelmese operasyon olmayacak mıydı? Bu nasıl açıklama böyle? Elbette kamuoyu milli konularda bir ve beraberdir, yeter ki birileri milli konuları siyasi malzeme yapmasın, destan çıkarımına girmesin...
Ali baba 19 Ekim 2019 11:18
Ey,kendine Mûslûman diyen',, 200. bin Kibris Tûrkleri için,,,Kibris Rum cumhuriyetinden istedigimiz, Hak,Hukuk,Adaleti,3 milyon ,Filistinliler için, Îsrail Devletinden istedigimiz, Bagimsizligi, ,,,Bir dônem 3 milyon,Kosovalilar için seferber olup istedigimiz Bagimsizligi, 20 bin bulgar,kerkûk, Reisin deyimiyle, bayir bucak tûrkû için istedigimiz Hak, Hukuk,Adaleti, 40 milyon KÛRD HALKI içinde istesek, Ey Mûslûmanlar inaniyorumki Allah MAHŚERDE šu soruyu soracak, Ey Mûslûman kullarim Baška Halklar ve KENDIN için istedigin Hak,Hukuk,Adaleti, KÛRD Halki için neden istemedin,
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 12:37
12
Seni mi kıracağız, al istiyorum: Ya Rab, Kürtlere çok sevdikleri Öcalan başkanlığında Komünist bir devlet ver. Batıda bir tek Kürdün gölgesi bile kalmasın. Kendilerine her zaman destek çıkan İsrail, ABD, Rusya dünyada da ahirette de yanlarında olsun.
12.32. ye 19 Ekim 2019 14:32
1
12.32. Vallahi onlarda Allahin birer kullari.senin benim gibi.o saydigin A.b.d. israil.ruslarinda hem bu ve öbur DÙNYADA bizlerin arasinda olacaklarìdir.senin gibi irkçilarin. bilmem nerde olacağini.
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 14:34
2
Sen DİLİNE DOLAMİŞSİN. .İNŞALLAH. .başka da bi Duan yok.!! .O çok sevdiğin Dağ Gulyabaniler ile Beraber ol DÜNYA ve AHİRETTE. ..Kişi SEVDİĞİ İLE BERABERDİR. ..:))..AMİN. ..bu yazıda ŞAHİD OLSUN. .inşallah.
Yanlış düşünüyorsun... 19 Ekim 2019 15:54
3
12.27, Yanlış düşünüyorsun. Kürtler diye bir genelleme yapamazsın. Toplamı 30-40 bini geçmeyen PKK, YPG, PYD gibi Amerika lejyoneri teröristler "Kürtler" diye tanımlanamaz... O kadar hain kahpe Türkler'de de var. Kürtler İslam'a düşkün Müslüman insanlardır. Ve 1000 Yıldır Türklerle tek millet olmuşlardır. Türk ile Kürt birbiri ile evlendiğinde başka bir milletten evlenmiş sayılmaz. Dünyada bunun başka örneği yoktur.
Kùrdi 19 Ekim 2019 16:16
5
12.37, Bir Kùrd vatandasi olarak Tùrkün tùrkten baska dostu yoktur diyenler,bu Dùnyada Dostu olamayanlarla ne Bizim, nede Allahin sizinle isi olabilir, sizin yerinize digerleri tercihimdir,, sizin sisteminizden ziyade Kominist sistemede kurban olunur,,AMIN diyorum
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 17:43
4
16.16, Kürt'ten komünist olmaz. Satılmış ABD lejyoneri çakma komünistler istisnadır. İstisnalar kaideyi bozmaz. O kadar istisna Türklerde de var. 15.54'ün yorumunu oku. İyi gelir...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 19:36
1
Irkcilar yine "kurde degil terore katsiyiz" salvolarinda. Irakta referandumu bahane ederek kurdu aclikla tehdit etmemisler gibi. Arjantin'de de olsa kurde karsiyiz dememisler gibi. Kafalarini sakliyorlar ama kuyruklari gorunuyor.
Cidden mühim şahsiyet 19 Ekim 2019 19:48
0
Hep birlikte aynı gezegende yaşıyoruz ve aynı gezegende öleceğiz Yeni fikirlere ihtiyacımız var Huzur hepimizin hakkı
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 20:30
1
17:43 ve 15:54...Ne Güzel İnsanlarsınız. Niye Ayrılık, Gayrilik Gudelim. Şemdinli,Bağlar Köyündeki Hz Seyyid Taha Hakkari. Tillo'daki Hz Ismail Fakirullah ilk Aklıma gelenler KİM AYIRABİLİR Bizleri. Türk veya Kürt, Bosnak, Arnavut, Arab, Pomak, Çerkez vd Iyi,Kötü AHLAKLI olabilir. Vatana Hizmet edenleyiz... Bizler İSLAM Aşığı Toplumuz. Irklar ustuyuz. Öyle olmasa Bu COGRAFYADA AYAKTA KALAMAZDIK .iç politika, siyaset üstü TEK VÜCUT olalım. Kimse KÜRTUN saçının Teline Dokunmaz. DO-KU-NA-MAZ....ama Tetikçi PKK vd EZİLİR. Ezilecek.!
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:50
Bir şey anlat hocam bir fikir ver. Topu ortada çevirip duruyorsun. Muhalefet iktidarda olsa sanıyorum daha cesur olurdun. Eskiden böyle değildin abim.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:17
Terör örgütünün ha içeride ha, 30km geride olmasının ne farkı var. Madem topu, tüfeği örgüte doğrulttun vurmadan çıkmayacaktın..
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 17:47
1
10.17, 10 gündür PKK'yı niçin öldürüyorsun diyenler, şimdi de hepsini neden öldürmedin diyor?
Karar Okuru 19 Ekim 2019 07:43
Peşinden koştuğunuz mezhepçi Suriye politikasının geldiği yerdeki durum için aklınıza bir şey gelmiyor tabiki. Mektup, yazan içinde muhatap içinde küçük düşürücü. Ancak iki Amerikalı geldi harekat durdu. Gelişmeleri göreceğiz. Ortadoğu klasiğidir allah diye yola çıkıp yallah diye dönmek. Ama özet şu ki Suriye politikası savaşın en önemli zarar verdiği ülke olarak Suriye ile birlikte Türkiye oldu.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:54
Soru 1- Mektuba niçin cevap verilmedi? Soru 2- ABD Medyası mektubu yayınlamasa; mektup ortaya çıkar mı idi? Soru 3- Türkiye'deki ağır siyasi atmosferin sorumlusu kim? Soru 4- Güney komşularımızın(ABD, PYD, Suriye, Rusya ve İŞİD) 20 Mil ileride ya da geride olması neyi değiştirecek? Soru 5- Yirmi yıldır her an deprem tehdidi altında olan, tamamen yerli ve milli şehirlerini adam gibi bir hale getiremeyen bir ülke ; İstanbul'un birkaç katı bir coğrafyayı nasıl imar edecek, oralarda güvenliği nasıl sağlayacak? Soruları keseyim en iyisi. Zira arkası gelmez.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 13:55
0
Adamın asıl amacı Güvenli Bölge masalı ile dünyanın ne kadar ruh hastası varsa bu bölgeye yerleştirmek.. Bu selefistan bölgesini tampon olarak kullanmak.. Bu bölgede kan gözyaşına sebep olmak.Sonrada gücü yeterse ilhak etmek.. Üzerinde ki hasta toplumla birlikte..
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 15:58
3
6.54, Ver mehteri...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:41
Ümmet deyip de milliyetçi olmayan kim var bu dünyada. Pratikte su üstüne çıkan hep milliyetçi reflekslerdir. Bu refleksler meşrudur, meşhurdur mukaddestir. Mukaddesimiz vurgu yaptıklarımızdır. Neyi vurguluyorsak amelimiz o; gerisi küf bir teoridir. Ayinesi iştir zatların lafa bakılmaz. İran milliyetçi değil mi. Suudi ümmetçi mi. Yoksa Kuveyt mi ümmetçi. Türk milleti ve devleti elbette milli refleksle bekasını savunacaktır. Bayrak inmeyecek ezan dinmeyecek milli menfaatler önceliğimiz ve kutsalımız olacaktır. Vatanseverlik yüce bir histir gerisi bir hiçtir.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:26
0
sırf hamaset. başka hiçbirşey yok. boş teneke gibi vurdukça ses geliyor. gelen vuruyor giden vuruyor. teneke tıngırtısından gına geldi artık
Karar Okuru 19 Ekim 2019 12:56
1
Boş muhabbet. Okulların eğitimin çökmüş, iktidar oy için Apo dan mektup almış, aranan kardeşini devlet televizyonuna çıkarmış, bir o yana bir bu yana savrulan zihniyet. Milli imiş hadi canım sende
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 16:03
1
06:41..Aynen oyle Millet ve Ummet aynıdır. Milletten Ümmet olur Gelişir ve Korunur. Lay lom başı bozluk Değildir Ummet Mantigi..Bir Eli Sopalı ,Digeri Ekmeği olan.....KOYUMUZUN BEKÇİLERİ Olmasi Lazım. .o da 1000 Yıldan fazla KÖYE Bekçi Olan TÜRK MİLLETİDİR. .:)))..Bu Gerçektir. Sopa ve Ekmek beraber ayrılmaz. .Kim ne istiyorsa o verilir. !..
Eyüp 19 Ekim 2019 06:22
Eyvallah...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:15
Hakaret ve küstahlık dili, tavrı aşikar biçimde ilken bir emperyalist devletle yazınızın başında “Amerika Birleşik Devletleri ile anlaşma sağlandı...” bu çelişki hakkında ne düşünülür.
Aliş 19 Ekim 2019 04:18
Hakan kardeş filim adamsın.Olay şu! ABD güya baskımıza dayanamadı çekildi Türk askeri girdi PYD PKK kaçtı az daha güvenli bölge oluşacaktı Kİ! PKK ve PYD bir anda Esad ile anlaştı. Menbiç ve Kobani yi terk etti. Reis sorun yok buralar zaten rejim askerlerine ait demedi mi!Devamı nasıl gelişecekti! Esad, İran, Rusya 3 ay sonra Türkiye Suriye topraklarını terk etsin diyecekler Di! İsrail ve ABD de Suriye den çıkacaktı. İsrail durumu gördü ve ABD Türkiye tekrar sahne alsın dedi. Sahneye dönüldü.Bu anlaşma olmasa RTE,Türkiye çok kötü günler görecekti.Ama PYD şartlarını kabule hazır olun!
Abuzer 19 Ekim 2019 04:05
Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı imiş Breh Breh! Yahu Trump ve RTE yapımı operasyon nelere sebep oldu! PYD hemen bu sahayı Esad'a teslim edip rejimle anlaşma yoluna gidip,bizi boşa düşürmedi Mİ! Operasyon devam etse PYD iyice Esad'a teslim olacaktı. Bu sahalar da ABD gitmiş sadece biz işgalci gibi kalacaktık Rusya 3 ay sonra Azez, Afrin,Cerablus ve Kobani'den çık DİYECEKTİ.RTE Esad askerlerinin olması bizi rahatsız etmez, buralar onların zaten demedimi! Yani PYD de ve Türkiye Rusya stratejisinde birer oyuncu konu mankeni. Jeton düşünce ABD Türkiye sahneye geri döndü. Olay budur.
evin 19 Ekim 2019 01:41
filistinlilere duyar kasıp kürtlerden nefret etmek türk islamcılığının en komik yanı herhalde...
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 16:09
3
Bu kadar Etnik Irkçılığı Vird edinecegine Hakkı Zikr etsen. Evliya Olabilirsin. .sonucta Çürüyecek olan bedenlerimiz için bu kadar kafa yormaya değmez. Dene Sevmeyi Insanligi,,çık Irkçılık mantığından. ilkonce kendine sonra Ailene, Komşuna, İşine Vatana, Millete faydalı olursun. Dünya ve Ahiret inşallah Huzuru bulursun. .ÇIKMAZ SOKAK o zihniyet ve mantığı Aynaya bak Görebilirsin..!
Pori 19 Ekim 2019 01:10
Lay lay lom yazılarınızdan biri daha....
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 00:59
Bize kalan dört milyon mülteci, ordan gelen teröristlerce katledilen yüzlerce vatandaşımız ve Güneyde de bize komşu olacak Rus ayısı. Kazanç bunun neresinde ben anlamadım.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 00:38
Reis Almanya ve Hollanda’yı nazi artığı, faşist olmakla suçlarken, Alman dış işleri bakanına haddini bilmeyen adam derken, Irak başbakanına sen benim kalitemde biri değilsin derken Reise bir eleştiri yöneltmediniz.
mehmet 19 Ekim 2019 00:03
tayyip resmen şantaj altında çok net. ve abd tayyip üzerinden Türkiyeye her türlü yaptırımı uyguluyor uygulayacak. şantaj altında bir adam ülke yönetemez.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 13:56
0
Senin sorunların için uğraştım. DIYOR TRUMP
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN