06.06.2020  22:37
KAYNAK: 
KARAR.COM

Banksy'den George Floyd eylemleriyle ilgili çalışma

Sokak sanatçısı Banksy, ABD'de siyahi Amerikalı George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemlerle ilgili yaptığı çalışmasını yayınladı.

+
-

Sokak sanatçısı Banksy, ABD’de polis şiddeti sonucu öldürülen George Floyd için düzenlenen protestoları konu alan yeni bir çalışmasını Instagram’da yayınladı.

Banksy'nin eserinde, siyah bir figürün yer aldığı anıt portresinin üstündeki ABD bayrağının alt köşesini tutuşturan mum alevi görülüyor.

"RENKLİ İNSANLAR SİSTEM YÜZÜNDEN BAŞARISIZ OLUYOR"

Banksy yaptığı paylaşımda, ilk başta sessiz kalmayı ve siyah ABD'lilerin bu sorun hakkında söyleyeceklerini dinlemek istediğini, ancak daha sonra ‘bunun siyahların değil, kendi problemi olduğuna’ karar verdiğini belirterek, “Renkli insanlar sistem yüzünden başarısız oluyor. Beyaz sistem yüzünden” diye yazdı.

Bu durumu, arızalanan bir borunun alt katlarda yaşayan insanların dairelerini batırmasına benzeten Banksy, “Bu yanlış sistem onların yaşamına acı veriyor, ama (boruları) tamir etmek onların işi değil. Kimse onları üst dairelere sokmuyor” ifadelerini kullandı.

Banksy, bunların beyaz insanların sorunları olduğunu, aksi takdirde birilerinin yukarı çıkıp kapıyı kırmak zorunda kalacağını kaydetti.

DİĞER HABERLER
Patlayıcıyı çakıl kamyonuna yüklemişler!
'Çoklu baro'da birinci bölüm kabul edildi
Acı haber geldi... 3 şehit!
Kapatmak gibi planımız yok!
İhtimaller karartıldı ifadeler tutarsız!
Gelecek Partisi'nden havai fişeklere yasak
Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı