CHP'li Toprak’tan 'Kılıçdaroğlu görevi bırakmalı' diyen Fatih Altaylı'ya cevap

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, 'Kılıçdaroğlu görevi bırakmalı' diyen gazeteci Fatih Altaylı'ya 'açık mektup'la cevap verdi: Millet İttifakı'nın referandumda oyunu yüzde 50 bandına taşıyan Kemal Kılıçdaroğlu vizyonudur.

CHP'li Toprak’tan 'Kılıçdaroğlu görevi bırakmalı' diyen Fatih Altaylı'ya cevap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın dün kaleme aldığı 'AK Parti olmasa barajı aşar mısınız acaba!' başlıklı yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

CHP'li Toprak kaleme aldığı açık mektubunda, Fatih Altaylı'nın "Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun artık görevi bırakması gerektiğini söyledim. Haklılığım her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Nezaketine, insanlığına tek kelime edemem Kemal Bey’in" ifadelerini üzüntüyle okuduğunu belirterek, devasa korku duvarlarını yıkan ve topluma tekrar umut veren kişinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu kaydederek, "Millet İttifak’ının kurucusu, her türlü siyasi görüşten unsuru, demokrasi, hukuk ve adalet ortak paydası etrafında tutmayı başaran “maya” nedir? Bu “sakin güç” kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet İttifakı'nın referandumda oyunu yüzde 50 bandına taşıyan, yine Kemal Kılıçdaroğlu vizyonudur." dedi.

Erdoğan Toprak'ın mektubu şöyle:

"Değerli Fatih Altaylı, kişisel görüşünüze saygı duyuyorum, ama yazınızı üzüntüyle okudum.

Biliyorsunuz, iktidar, son zamanlarda yoğun bir şekilde Millet İttifakı'nı dağıtmak ve yıpratmakla meşgul. Hatta, iktidar, Millet İttifakı'nı yıpratmaya harcadığı enerjinin onda birini ülkenin sorunlarını çözmeye harcasa belki de 10 milyon işsizimiz, milyonlarca yoksulumuz olmaz! Elbette, Millet İttifak’ının en önemli kalesi olan CHP ve CHP’nin lideri bundan payını alacaktı. Bunu son zamanlarda Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yönelen oklarda görüyoruz. Birkaç basit gerçeği hatırlatıp, yorum yapmadan, konuyu halkımızın, medyamızın vicdanına bırakmak isterim:

'BU UCUBE SİSTEMİN ÜLKEMİZİ FELAKETE SÜRÜKLEYECEĞİNİ GÖREN...'

Ülkemiz açısından (her açıdan) büyük bir felaket ile sonuçlanan iktidarın yanlış Suriye politikasına karşı yıllar önce, cesurca ilk ses yükselten Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında kurulan bu “ucube sistemin” ülkemizi felakete sürükleyeceğini gören, referandum öncesi Millet İttifak’ını kuran ve her aşamasında destek olan, Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

'MİLLET İTTİFAKI'NI YÜZDE 50 BANDINA TAŞIYAN...'

Medyanın büyük çoğunluğunun “Evet”i desteklemesine rağmen, tahmin edilen 1-2 milyon arası “mühürsüz oylara” rağmen (birkaç yüz bin oy farkla referandum “kaybedildi”), Millet İttifakı'nın referandumda oyunu yüzde 50 bandına taşıyan, yine Kemal Kılıçdaroğlu vizyonudur.

'TOPLUMA TEKRAR UMUT VEREN...'

Korku duvarları gökyüzüne kadar yükselmiş olduğu, her kesimin sindiği ve moralsizliğin tüm kalpleri kapladığı referandum sonrası aylarda, “Hak-Hukuk-Adalet” söylemi ile, Ankara’dan İstanbul’a yürüyen, her siyasi görüşten, milyonları peşinden sürükleyen, o devasa korku duvarlarını yıkan, topluma tekrar umut veren, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. 2018’de İYİ Parti’nin seçimlere girmesi iktidar tarafından engellenecek iken, büyük fedakarlık ve siyasi cesaret göstererek, 15 CHP Milletvekili ile, İYİ Parti’ye, demokrasi adına, Meclis yolunu açan Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

'AK PARTİ'NİN KALESİ İSTANBUL VE ANKARA ALINABİLİR MİYDİ?'

2019 Belediye seçimleri öncesi Kılıçdaroğlu bazı adaylar için uzun aylar boyunca, sabırla uğraşırken, birçok siyasi yorumcu “ne gereği var, CHP’den popüler isimler aday olsun” anlamına gelen çıkışlar yaparken, doğru bildiği stratejiden sapmayan, ilçe belediyelerinde doğru hizmet vermiş, Millet İttifakı'nın da tamamının oy verebileceği adaylar için uğraşan Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu doğru strateji olmasa, 25 yıldır AK Parti'nin kalesi olmuş İstanbul ve Ankara alınabilir miydi? Bu doğru strateji olmasa milli gelirimizin yüzde 70’e yakınını teşkil eden, 11 Büyükşehir kazanılabilir miydi? Milletimize bu büyük moral verilebilir miydi?

'MİLLET İTTİFAKI'NIN DESTEĞİ OLMADAN SEÇİLEMEZLERDİ'

Evet adaylarımız da çok iyiydi, ama hem aday seçimi Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik zekasıdır, hem de adaylar istediği kadar iyi olsun, Millet İttifakı'nın desteği olmadan seçilemezlerdi. Millet İttifakı'nın tüm unsurlarını sabırla bir arada tutan lider ise, Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Şu temel gerçekte sanırım hepimiz anlaşıyoruz: Toplumun birçok kesiminde, bu iktidarın da artan baskısından ve hayat şartlarının da zorlaşmasından dolayı, oluşan sabırsızlığı ve ruh halini çok iyi anlıyoruz. Ama bu süreci, kararlılık, sağlam duruş, akıllı strateji ve soğukkanlılık ile yürütüp, AK Parti'nin 18 yıllık iktidarının toplumun her kesimine yaşattığı bu sıkıntılı zorlu süreç, ilk seçimde iktidar değişikliği ile bitecektir; milletimiz rahatlayacaktır. Millet İttifakı bir arada tutulursa ve belediye seçimlerinde izlenen akıllı ve rasyonel strateji izlenirse; gelecek genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın iktidar olacağını kesindir. Zaten bu gerçeği iktidar da çok iyi gördüğü için Millet İttifakı'nı her açıdan dağıtma, yıpratma hareketleri başlamıştır. Çünkü gelecek seçimleri “en iyi slogan” atan değil; en iyi stratejiyi kuran kazanacaktır. 

'SAKİN GÜÇ KILIÇDAROĞLU'DUR'

Peki, uzlaşıcı, sakin ve rasyonel kişilik özellikleri ve hoşgörülü vizyonu sayesinde, Millet İttifakı'nın kurucusu, her türlü siyasi görüşten unsuru, demokrasi, hukuk ve adalet ortak paydası etrafında tutmayı başaran “maya” nedir? Bu “sakin güç” kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu’dur."

FATİH ALTAYLI NE DEMİŞTİ?

Fatih Altaylı, dün kaleme aldığı yazısında, "Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun artık görevi bırakması gerektiğini söyledim. Çok sayıda CHP’liden, ki aralarından eski ve yeni milletvekilleri de var, teşekkür telefonları aldım. Haklılığım her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Nezaketine, insanlığına tek kelime edemem Kemal Bey’in. Ama bu özellikler ve fazlası annemde de var. Ama biliyorum ki, annemden CHP’ye genel başkan olmaz. Çünkü siyasetçi değil.(Yine de Kemal Bey’den daha iyi olabilir.) Kemal Bey de siyasetçi değil. Bilmiyor. Beceremiyor" ifadeleri ile CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.

İlgili Haberler
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN