Back To Top
Berlin'deki Libya Zirvesi'ne Cezayir de katılacak

Berlin'deki Libya Zirvesi'ne Cezayir de katılacak

Berlin\'deki Libya Zirvesi\'ne Cezayir de katılacak
- A +

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılması planlanan Libya Zirvesi'ne katılacağını duyurdu. Merkel'in, Tebbun'u Berlin'e davet ettiği, Tebbun'un da daveti kabul ettiği belirtildi.

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılması planlanan Libya konulu konferansa katılacağını duyurdu. 

Cezayir Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Tebbun'un, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le dün akşam telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, Merkel'in, Tebbun'u Berlin'de yapılacak Libya konulu konferansa davet ettiği, Tebbun'un da daveti kabul ettiği ifade edildi.   

NE OLMUŞTU?

Başarısız bir toplantı olmasından kaçınmak ve büyük güçler ile Libya'da etkili olan bölge ülkeleri arasında daha çok uzlaşı sağlanması için Almanya, Eylül 2019'dan bu yana birçok kez konferansın tarihini ileriye atmıştı. 

Şimdiye kadar, ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin, Almanya, Türkiye, İtalya, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Cezayir, konferansa katılacağını belirtildi.

Konferans için henüz tarih belirlenmedi.

CEZAYİR/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN