Back To Top
FBI, Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş

FBI, Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş

 - Son Güncelleme: 12.01.2019 Cumartesi 22:44
FBI, Trump\'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturmuş
- A +

New York Times gazetesi, ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve geldiği 2017'de Rusya için çalışıp çalışmadığını soruşturduğunu iddia etti.

New York Times'ta yer alan habere göre, Trump'ın FBI Başkanı James Comey'i kovmasının ardından davranışlarının ulusal güvenlik tehdidi teşkil edip etmediğine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Haberde, FBI'ın ayrıca Trump'ın ''bilerek'' Rusya için çalışıp çalışmadığı ya da ''farkında olmadan'' Rusya'nın etkisinde kalıp kalmadığının incelediği öne sürüldü.

FBI'ın 2016'da seçim kampanyası sırasında Trump'ın Rusya ile bağlantısından şüphelendiği belirtilen haberde, Trump'ın göreve geldiği 2017'de ise bu bağlantılarla ilgili iddiaları soruşturan FBI Başkanı James Comey'i kovmasının şüpheleri güçlendirdiği kaydedildi.

Haberde ayrıca FBI'ın başlattığı soruşturmayı, ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaları soruşturan Özel Savcı Robert Mueller'in devraldığı belirtildi. - NEW YORK/AA

TRUMP İDDİALARI TWITTER'DAN YALANLADI

​İddiaları şaşkınlıkla karşılayan Trump Twitter'da yaptığı açıklamada, "Vay canına! Şimdi Beceriksiz New York Times'dan FBI'ın neredeyse tamamı kovulan ya da bazı çok kötü sebeplerden ötürü kurumu terk etmek zorunda kalan eski yolsuz liderlerinin; Yalancı James Comey'i kovmamdan sonra nedensiz yere & hiçbir kanıt olmaksızın hakkımda soruşturma açtıklarını öğreniyorum. Tam bir bayağılık!" ifadelerini kullandı.

 19-01/12/tr1.png
 
‘HERKES COMEY'İ KOVMAMI İSTİYORDU'

Trump açıklamalarına şöyle devam etti: "James Comey konusu komik. Herkes onun kovulmasını istiyordu, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar da. Sahtekâr Hillary ile 4 Temmuz'da kayıtsız ve yeminsiz olarak görüşülen, onun da hiçbir şey bilmediğini söylediği (yalan) hileli ve rezil soruşturmadan sonra, Comey'nin kötü yönetimi ve Clinton karmaşasını ele alış biçiminden dolayı (Adalet Bakanlığı'ndan güç gasp etmesinden bahsetmiyorum bile), FBI tam bir çalkantı içindeydi (N.Y. Post'a bakın). Comey'i kovmam Amerika için harika bir gün oldu. O en yakın arkadaşı Bob Mueller tarafından külliyen korunan Sahtekâr bir Polisti. & 13 Öfkeli Demokrat da Hillary Clinton, seçim kampanyası ve Demokratik Ulusal Komite tarafından yürütülen Gerçek Yolsuzluğun (ve çok dahasının) peşinde olmayan, sızdıran makineler."
 
19-01/12/tr2.png
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN