12.09.2019  03:42

Girne'de askeri bölgedeki cephanelikte patlama

Girne'de askeri bölge içerisinde bulunan cephanelikte sebebi henüz belirlenemeyen patlamalar meydana geldi. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, olayda can kaybı yaşanmadığını belirtti.

+
-

KKTC'nin Girne'nin Çatalköy bölgesinde askeri bölgedeki cephanelikte sebebi henüz bilinmeyen patlamalar meydana geldi. Askeri bölge yakınındaki 5 yıldızlı bir otelin güvenlik gerekçesiyle boşaltıldığı belirtildi.

19-09/12/b-1568262177.jpg

Girne'de meydana gelen patlama çok uzaklardan görülebildi

Askeri bölge içerisindeki bir cephanelikte çıkan yangın sonrası meydana gelen patlamaların ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay olay yerine intikal etti.

"CAN KAYBI YAŞANMAMASI SEVİNDİRİCİ"

Cumhurbaşkanı Akıncı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Girne'nin doğusunda bulunan askeri bölge içerisindeki bir cephanelikte çıkan yangın sonrası meydana gelen patlamalarda can kaybı yaşanmaması sevindirici." dedi.

Olayda bazı yaralanmaların yaşandığı ve patlamaların azaldığına işaret eden Akıncı, şu anda endişe edecek bir durumun olmadığını söyledi.

19-09/12/d-1568262246.jpg

"TÜRKİYE İLE İSTİŞARE HALİNDEYİZ"

Akıncı, askeri yetkililerden aldıkları bilgiye göre büyük patlamaların bittiğini ama yine de sükunet içinde beklemeleri gerektiğini ifade ederek, Türkiye ile de istişare içinde olduklarını, gerekmesi halinde yardımlaşma yapılacağını aktardı.

Olay yeri yakınlarındaki Acapulco Otel'ine de giderek turistlere moral veren Akıncı, sabah uçağı olan turistlerin mümkün olması halinde güvenli bir şekilde havalimanına götürülebileceğini vurguladı.

19-09/12/1.jpg

BÖLGEYE GİRİŞLER KAPATILDI

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Girne'nin doğusunda bulunan askeri bölge içerisindeki bir cephanelikte çıkan yangın sonrası meydana gelen patlamaların devam ettiğini bildirdi.

Özersay, sosyal medya hesabı Facebook'tan yaptığı paylaşımda, cephanelikte çıkan yangının devam ettiğini belirterek, "Şu anda içten içe patlamalarla devam ediyor." ifadesini kullandı.

Patlamalardan sonra çevreye şarapnel parçalarının savrulduğunu ve bu nedenle bölgeye girişlerin kapatılarak güvenli bir alan yaratıldığını aktaran Özersay, tedbir olarak elektriklerin de kesildiğini kaydetti.

 

Bu arada, bölgeye yakın bir otelin de tedbir amaçlı boşaltıldığı öğrenildi.

DİĞER HABERLER
Devlet ekibi görünürlüğe feda edilmemeli
Seviyesiz ifadeyi kınıyoruz
Akşener'den kurultay için anahtar liste
A'dan Z'ye yüz yüze eğitim
Korona hastasıyla temaslılara 14 gün izin
Gök gürültülü sağanak geliyor
KPSS ÖABT sonuçları için tarih belli oldu