Back To Top
İHH'dan Suriye'deki okullara 7 bin fidan

İHH'dan Suriye'deki okullara 7 bin fidan

 - Son Güncelleme: 14.02.2019 Perşembe 12:56
İHH\'dan Suriye\'deki okullara 7 bin fidan
- A +

İHH'nın 'Suriye'de Ağaç Kardeşliği Projesi' kapsamında Suriye'nin kuzeyinde onarılan okulların çevresine 7 bin ağaç dikildi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Kilis ilinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Azez ilçesindeki okulların çevresine 7 bin ağaç dikti. 

Proje hakkında açıklama yapan İHH Kilis basın biriminden Yakup Alaca, "Amacımız doğa ve ağaç sevgisiyle, savaşın çocuklarını rehabilite etmek." dedi.

19-02/14/basliksiz-1-1550137947.jpg

Türkiye’nin desteğiyle onarılarak eğitime yeniden kazandırılan okullarda ağaç diktiklerini belirten Alaca, 7 bin ağacı minik ellerle toprakla buluşturduklarını söyledi. 

19-02/14/basliksiz-1-1550138017.jpg

Alaca, “Çocukların bir fidanı yetiştirirken, canlı yaşamla empati kuracağına ve sorumluluk bilinçlerinin gelişeceğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Fidan diken 13 yaşındaki Yahya, "Bugün burada ağaç dikiyoruz. Çok mutluyum. Türkiye yıkılan okulumuzu tamir etti. Şimdi de ağaç dikiyoruz. Ağaçları ve hayvanları çok seviyorum." diye konuştu.

AZEZ/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN