Back To Top
Irak Başbakanı'ndan, meclise çağrı: Musul valisini görevden alın

Irak Başbakanı'ndan, meclise çağrı: Musul valisini görevden alın

 - Son Güncelleme: 23.03.2019 Cumartesi 09:34
Irak Başbakanı\'ndan, meclise çağrı: Musul valisini görevden alın
- A +

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, meclise, kentteki feribot faciasında "ihmali" olduğu gerekçesiyle Musul Valisi Nofel Hammad Agub ve yardımcısını görevden alması çağrısında bulundu.

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, yaptığı yazılı açıklamada, vali ve yardımcısının görevden alınması talebinin, "görev ve sorumlulukların yerine getirilmesinde apaçık ihmal, görevi kötüye kullanma ve kamu malının heder edilmesi gibi ulaşılan bir takım soruşturma sonuçları" neticesinde gerçekleştiğini belirtti.

"Başbakanın önerisi üzerine meclisin, vali ve yardımcısını görevden alma yetkisi" olduğuna işaret eden Abdulmehdi, "Yukarıda belirtilen hususlar gereğince vali ve yardımcısını görevden almanızı öneriyoruz." ifadesine yer verdi.

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Başbakan Adil Abdulmehdi, dün, Musul Valisi Agub'u, 100’ün üzerinde insanın hayatını kaybetmesine yol açan Dicle Nehri açıklarındaki feribotun batması olayında açılan soruşturma süreci tamamlanana kadar görevinden uzaklaştırmıştı.

BAĞDAT/AA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN